| anonim_4396 a întrebat:

M-a intrebat daca o las sa se duca la un fost prieten de-al ei cu care a stat acum 2 ani si ca vor sa se uite la nu stiu ce serial. Ea m-a intrebat de 50 de ori daca o las si daca e ok si ca nu se duce daca nu sunt de acord, oare credeti ca se cula cu el? Am lasat-o sa nu par totusi disperat

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treaba nu e tocmai curata. auzi la ea cere voie ha lol

| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Daca voia sa te insele ma gandesc ca s-ar fi dus fara sa se mai deranjeze sa-ti zica si mai ales sa-ti ceara voie, dar tot mi se pare deplasat sa te duci la un fost acasa... Singurul scenariu mai ok intr-o situatie de asta ar fi daca ar fi fost impreuna o scurta perioada de timp cand arfi realizat ca se potriveau mai degraba ca prieteni si sa fi ramas prieteni, in rest, mi se pare deplasat.

| MarianWLF a răspuns:

E o lipsa de respect ca partenerul tau sa tina legatura in continuare cu un fost, consider ca daca ai terminat o relatie cu o persoana, o lasi in trecut si atat. Eu nu as fi de acord cu asa ceva, eu as prodeca astfel, daca chiar vrea asa mult sa se duca, sa mearga, dar sa mearga de tot, noi am terminat-o.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar pe tine de ce nu te-a luat?

| Andreeush a răspuns:

Adică s-a dus la fostul să se uite la un serial?
Pe bune? Singură nu se putea uita la acel serial?
Eventual putea să se uite cu o prietenă.
Mi se pare că iubita ta nu este normală la cap și nici sinceră.
Ce părere ar avea dacă tu te-ai duce acasă la fosta ta iubită să te uiți la un film?

| sofisis a răspuns:

Sincer e cam deplasat. Nu vad nici un motiv real pentru care te ai duce la fostul/a sa te uiti la un serial. Ma lasi? Nu inteleg de ce ai face asta daca nu ai avea nici un alt interes

| Plato a răspuns:

Prietene, te superi sau nu te superi, esti prost rau.

Si eu as fi lasat-o, dar doar dus, inapoi nu avea ce cauta dupa ce a avut nesimțirea sa ma întrebe asa ceva.
Ai 5 ani, prietene? Cat de naivuț sa fii? Mi se pare SF ce spui.
Doamne, dă-le minte, ca nu stiu ce fac...

Sa fii ferm convins ca te-a inselat, nici macar sa nu incerci sa te minti singur.
Alea cu "daca nu vrei nu merg" sunt vrajeli la care ai pus botu'
Prostuț mai esti, băiete.

Dă-i un șut in fund (metaforic), ca si-a batut joc de tine in ultimul hal. Desteapta-te macar acum, fă-i vânt.

| Crackman a răspuns:

Nu exista sa ma uit cu un fost.
Eu daca ma duc la fost doar nu imi aduc aminte de nu stiu ce, direct sex

| HadesSs a răspuns:

Ce serial pe pornhub? laughing

| Sonia822 a răspuns:

Trebuia sa mergi si tu. intotdeauna e bine sa tii un ochi deschis

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ai lasat-o deci laughing
Pai, eu nu l-as fi lasat in veci. Nu poti sa ramai prieten/a cu fostul/fosta. Vor sa si-o traga, cu pretextul ca se uita la un film. Si daca insista atat de mult, trebuia sa-i zici ca vrei si tu sa mergi, imediat ii taiai cheful laughing

| DanyDav a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Chiar nu înțeleg de ce îl imvrajbiti si-l faceți sa fie gelos!
De unde stiti voi ca face sex cu fostul? Si daca o face oare nu cumva are si ea motivele ei intemeiate?
Nu cumva asta însemna ca actualul nu-i suficient de bun la pat să o poată satisface?
Dacă este asa el ar trebuie sa fie fericit ca-l accepta asa cum este si sa o ajute singur sa rezolve ceia ce el nu poate, implicit ar trebui să fie fericit ca se descurcă singură cu problema cauzată de el si nu trebuie sa își mai bata capul.
Din putina mea experiență am văzut ca femeile in general sunt loale si nu ar "înșela" fara un motiv întemeiat.
Deci sa lasam complexele si gelozia si sa ne concentrăm fe fericirea din cuplu.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru DanyDav):

Poti sa-mi spui ce vrei, dar eu nu cred in prietenia intre fostii iubiti si n-o sa cred vreodata.

| DanyDav a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Mi se pare total greșit sa nu ramai in relatii bune cu fostii, adica a fost o vreme cand erat totul unul pentru celălalt si asa dintr-o data ati sters asta cu buretele?
Si pe alta parte mi se pare ca este mai in siguranță sa si-o tragă cu fostul, daca este bun, decat cu un necunoscut.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru DanyDav):

Nu zic sa nu ramai in relatii bune.
Dar o prietenie cu fostul n-are rost.
De exemplu, ce as putea vorbi cu el? De cand eram impreuna?
Daca te intalnesti dupa mai mult cu un fost iubit/fosta iubita, e posibil sa se reaprinda ceva. Probabil asa a fost si in cazul ei, dar nu poate sa-i spuna direct.

| GouDidodino a răspuns:

La un fost prieten? Sigur se duce la babardeala, dar de data asta cu acordul tau

| GouDidodino a răspuns:

Ai lasat-o la babardeala, cum te simti cand stii ca prietena ta se duce la fostul sa se babardeasca?

| CdeMetal a răspuns:

Trebuia sa te duci si tu, ati fi facut film in 3, daca stii ce zic.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu în locul tău mi-aș pune niște semne de întrebare. Nu cred faza cu filmul.

| DanyDav a răspuns:

Nu ar trebui sa iți faci griji sau filme de gelozie, nu cred ca si-o trage cu baiatul ala si daca si-ar trage-o unde ar fi drama? Doar nu ar fi acum pentru prima oara!
In fond te mai scuteste pe tine de impins.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Esti tu sigur ca se uitau la un serial?

| Nyarlathotep a răspuns:

Devreme ce insista atat de mult e clar ca exista "treburi neterminate" intre cei doi. Si cand zic treburi neterminate, ma refer clar la energii sexuale neeliberate inca. Devreme ce o mananca acolo jos atat de tare incat sa te intrebe de 50 de ori daca se poate duce la ala sa "urmareasca un serial" e clar ca vrea mai mult decat un simplu serial. Devreme ce sunteti intr-o relatie, cum se face ca nu poate urmari acel serial cu tine? Devreme ce esti iubitul ei cum se face ca are nevoie de compania altuia si cum se face ca nu poate urmari acel serial cu tine? Parerea mea e ca relatia deja este destramata. Chiar daca nu se duce la ala, devreme ce ea e cu gandul la altii desi fizic e cu tine, clar e doar o chestie de timp pana se va vedea cu ala, sau cu altul. E clar ca dansa nu mai ia in serios relatia. Fizic e cu tine, mental e in alta parte. Devreme ce cauta pe altii e clar ca nu-i mai este necesara sau suficienta persoana ta. E chiar insultator sa fie cu tine in relatie si sa caute sa si-o traga cu altul. Tu sa platesti cu fidelitatea ta si cu relatie exclusiva, iar altul sa primeasca pasarica gratuit. Este insultator ce face si ar trebui adrresata problema.

Ii poti spune ca poate face ce vrea, dar odata ce pleaca la acel fost, notiunea de relatie iese pe usa afara odata cu dansa. Ea vrea cu un picior intr-o barca, si altul pe mal. Nu se poate. Ea vrea sa pastreze relatia, dar parca ar vrea sa si curvareasca putin, in timp ce te are pe tine. De fapt de asta are tupeul sa curvareasca. Pentru ca stie ca nu vei face nimic s-o alungi, stie ca ti-e frica sa nu o pierzi. De asta are atata tupeu si nesimtire sa-ti ceara voie sa se duca sa si-o puna cu ala. Asta ca sa nu se simta vinovata fata de tine cand te inseala. Nu se simte vinovata pentru ca ti-a cerut voie, iar tu ai spus DA.

| Maripapaia a răspuns:

Mie nu mi se pare normal. Depinde si de cat de serioasa e relația voastră. Eu am o relatie de 8 luni si nu mi-aș lăsa iubitul acasa la fosta lui cu scuza ca se uită la un serial.
Cu siguranță fac ceva împreună, altfel de ce s-ar duce? La serial se pot uita si fiecare acasa la el.

| AjutatiCopii a răspuns:

O sa te insele in timp ce se uita la my little pony