| blahblina a întrebat:

M'a parasit iubitul, ma trecut pe invisible pe mess, nu ma mai suna, desi. mi-a zis ca vom ramane prieteni buni si ca imi va fi alaturi.Sunt distrusa.Plang incontinuu de o ora si imi vine sa ma omor. L'am iubit si sunt distrusa...nu mai rezist asa :-s. O sa fac o tampenie.Va rog un sfat/certati'ma, faceti'ma proasta dar...nu vreau sa'mi mai treaca ganduri sinucigase prin capstraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu merita sa te omori pentru nimeni mai ales pentru un baiat care te-a parasit.Mai sunt baieti si nu trebuie sa disperi.Acum suferi, dar iti va trece cu timpul.Incearca sa faci diferite activitati sa nu te mai gandesti la el,cine stie ce face el in timp ce tu plangi si suferi degeaba. DAca nu vrea sa mai vorbeasca cu tine si nu te cauta,nu are rost sa te agiti degeaba,daca te iubeste,tot la tine se intoarce dupa un timp.
Nu mai plange ca nu are niciun rost,fa ceva ce iti place, iesi undeva sa te distrezi si sa il scoti din minte.
Fiecare sufera la un moment dat din dragoste dar nu inseamna ca la orice suferinta trebuie sa te dai batut, fi tare!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca sa vezi viata cu alti ochi:
http://www.youtube.com/watch?v=lNu1ceKZgE4&feature=player_embedded
Nu va fi el, va fi altul. Stai linistita! Toate trec...
Nu te mai consuma degeaba!

| SpecialGirl a răspuns:

Crezi ca merita sa te sinucizi pentru o astfel de persoana? Tu il iubesti, nu crezi ca daca te iubea si el nu te parasea? Nu merita draga mea.Nu era baiatul potrivit pentru tine.

| dulcykaLy a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti iesi afara sau fa ceva care sa iti ocupe timpul viata nu se termina la el vei intalni pe cineva mult mai bun daca el nu a mai vrut sa stea cu tine. nu are rost sa suferi

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Buna! nu plange bucurate ca vrea sa fiti prieteni buni.gandestete ca prietenie intr-o fata si baiat nu rezista si asa iti va zice sa fiti iar impreuna. Orice prietenie intrefata si baiat devine cu timpul iubire, eu tot asa am patit cu iubitul meu, am ramas prieteni si dupa 4 ani suntem iar impreuna iar ne iubim!

| mee_4833 a răspuns:

Crede-ma stiu exact cum te simti straight face! Plangi cat poti, descarca-te si o sa vezi ca va fi mai bine. Nu recurge chiar la astfel de fapte. Nu merita.acum treaba e "proaspata" cum s-ar spune. Faza cu "prieteni buni" probabil ti-a spus-o doar ca sa te linisteasca. E greu, dar trece :*! Baftahappy

| sweetgirl9 a răspuns:

Revinoti fat-o in firewinking gandeste-te ca esti afta si ca poti aveea cati baieti vrei si sai joci pe degete in ce moduri vrei a fost unu. a fost rost ca nu mai e cu tine ( bine nici nu stiu acum dc v-ati desp...care asta ar fi cel mai imp lucru) ...revinoti baieti mai sunt pe lume si nu e greu sa cuceresti unuwinking doar nu ai facut-o cu el ca sa iti para itr-atat de rau pentru el? nu?

| micualex97 a răspuns:

Faza cu sinucisu e fita. zici asa "mama o sa ma sinucid" da nici sa te intepi cu un ac in degt n-ai tupeu.

| MelissaBianca a răspuns:

Nu te sinucide dar trimite lui un sms ca te duci sa te sinucizi inchideti telefonul si iesi la plimbare cu prietenele.

| anonim_7981 a răspuns:

Depinde cine a gresit: daca stii ca ai gresit incearca sa indrepti lucrurile, si sa-l cauti din cand in cand, chiar de-ar fi cu alta, daca te-a iubit o sa-i fie greu sa nu se gandeasca la tine si ii va fi greu sa reziste vansurilor tale: daca el a gresit, atunci nu-l mai cauta, la un momentdat o sa te caute el sau daca nu esti sigura cine a gresit, atunci o perioada de 2luni sa fi cum ai fost si in perioada cat ati fost impreuna, sa ai aceleasi obiceiuri si cu timpul daca revine in viata ta nu o sa aiba nimic de reprosat la adresa ta si va aprecia faptul ca ai ramas neschimbata si te va iubi mai mult