| Ririru a întrebat:

M.am certat cu iubitul meu pe motivul ca se enerveaza la un joc pe care noi il jucam, si pentru ca imi vorbeste ignorant si rece. La modul ca imi raspunde cu"ca vreau si ca pot","vreau sa scap de tine","macar de m ai lasa in pace" eu m.am suparat pentru cum imi vorbeste, i.am explicat ca nu.mi place asta si tot continua,asa ca i am spus ca daca vrea sa scape de mine il felicit,tocmai a scapat. Nu am de gand sa.l sun eu, credeti ca e ok sa nu.l caut deloc? Indiferenta mea l.ar face sa fie altfel? Suntem de un an ai ceva impreuna. Pana acum nu ma cautat si au trecut 4 ore. Este mai indiferent de fel si de la o vreme tot face glume nesimtite doar sa ma enerveze, cand i.am spus ca.l las a spus" ce bine,PA." mentionez ca felul lui de a vorbi este de mai mult timp asa, dar astazi i am explicat deN ori pana am rabufnit.

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l in pace. I s-a facut de duca si nu-l mai intorci. Altul!

| Emmeii a răspuns:

Bunăă.

Şi prietenul meu mai spune chestii de genu' şii mă dor uneori, dar la mine mereu îşi cere scuze şi spune că glumea dacă vede că mă supăr ( deşi nu ştiu dacă glumeştee, sper că daa ).

Cel mai bine e să nu îi dai nici un semn, să vezi dacă el te mai caută sau era adevărat toot ceea ce-ţi spunea. Înţeleg că na e mai indiferent şi chestii, dar uneori trebuie să înţeleagă că cuvintele chiar dor, nu?

Din moment ce tu i-ai spus că a scăpat de tine, e mai bine să stai de-o parte o perioadă să vezi cât stă fără tine, să te convingi de ceea ce gândea el şi dacă era adevărat ce îţi spunea.

Băieţi nu sunt, draga mea? Ştiu că e greu, mai ales dacă îl iubeşti, dar decât să auzi mereu cuvinte care de indispun, mai bine asculţi muzică! Muzica nu te indispune. laughing

Sper că te-am ajutat şi sper să se rezolve între voi, nu cred că aţi fost un an împreună şi acum ar putea să te lase de-o parte aşa de uşor.

O seară bună să ai!

| Ririru explică (pentru Emmeii):

A facut cum face de obicei cand ne certam minor, imi da mesaj seara/ma suna. Aseara mi-a dat mesaj cu ce fac, dar dormeam si nu i-am raspuns. Planuiesc ca nici astazi sa nu-i raspund daca are bunavointa sa ma caute, sa-l invat o lectie.

| Emmeii a răspuns (pentru Ririru):

Fă ce crezi că e mai bine pentru tine!
Nu trebuie să îl laşi să se joace cu tine, comportă-te şi tu indiferent cu el.

| Ririru explică (pentru Emmeii):

Doar aseara mi-a dat un mesaj, acum desi suntem amandoi online pe toate caile de socializare nu spune nimic.Bineinteles ca nici eu nu-i spun, pacat ca sunt si sarbatorile Pascale si el tot asa se comporta! Poate chiar nu-i pasa si chiar a vrut sa scape de mine.

| Emmeii a răspuns (pentru Ririru):

Mai aşteaptă, nu-i zi nimic totuşi, deşi ştiu că ai vrea să vezi ce are în cap!
Dacă e orgolios ( ca şi tine, după cum se observă ), nu îţi va spune nimic prea curând.
Aşteaptă să vezi, dar mă gândesc că nu ar fi vrut să scape de tine într-un mod atât de urât. după ce aţi fost ceva timp împreună.

Niciodată nu ştii ce au băieţii în cap.
O zi bună şi sărbători fericite!

| Ririru explică (pentru Emmeii):

Nu sunt orgolioasa!
Asta este marea mea problema, mereu am lasat de la mine si l-am invatat cu binele.
Multumesc la fel, sarbatori fericite!

| neutrino a răspuns:

Din pacate pentru tine, el ti-a spus adevarul, iar tie nu-ti vine sa accepti realitatea. Accepta si respecta "pa"-ul lui.

| Ririru explică (pentru neutrino):

Daca mi-a spus adevarul, de ce dupa ce-l ignor imi da mesaje?

| RexCuParuCret a răspuns:

Eu zic ca acel Pa al lui arata faptul ca nu o sa te caute prea curand...

| CartoonN a răspuns:

Ba si poti sa rezisti fara sa-l suni? daca rezisti, lasa-l in pace, nu-i de tine... daca nici in ultimul ceas cand te-ai certat cu el si ai plecat nu a reactionat...lasa-l

| Cupcake a răspuns:

Eu zic sa-l lasi in pace pana se linistesc apele. Daca chiar o sa-i para rau si va dori sa ia legatura cu tine o va face. Pana nu isi remediaza comportamentul, iti sugerez sa nu mai vorbesti cu el. Asa va realiza si el ca a gresit. Pana atunci tu rezolva lucruri pe care vroiai sa le rezolvi de mult si nu ai reusit sau fa lucruri pe care vroiai sa le faci singura si nu puteai de el. Gen, nu stiu, sa iesi cu fetele in oras..girl stuffs.

| VisionsofaGod a răspuns:

Fara suparare dar prietenul tau pare indiferent fata de tine. Din ce spui tu el nu se gandeste la ce simti tu cand spune acele lucruri. El crede ca nu face nimic gresit si toate vina este a ta.
Incearca sa vorbesti cu el atunci cand sunteti amandoi calmi si sa rezolvati problema. Daca tot este indiferent si nu ii pasa catusi de putin exista alti baieti care te-ar aprecia mai mult. Succes!

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

La cate puncte ai, nu prea cred ca ai avut acesta experienta neplacuta de viata! recunoaste merit fundita nu?happy

| Ririru explică (pentru Ion-Marius_Dumitru_1985):

Am avut multe puncte pentru ca am scris de pe tableta, folosesc cratima in loc de punct de obicei. O zi buna!