| Fr3shb0y a întrebat:

M-am combinat recent cu o tipa de 1, 80 menționeaz ca si eu am aceeași înălțime, problema e ca am avut pana acum relație doar cu fete mici de statura pentru ca nu ma pot lauda cu un penis decent (am 15 cm lungime dacă apăs puțin rigla de grăsimea de la baza și 12 cm circumferință, am măsurat cu o ață, asta in erecție) se vede ca e mic chiar dacă mulți zic ca e ok, știu ca e mic. Doua degete grosime. Nu știu ce sa fac, îmi place tipa dar fiind înaltă ma gândesc că și vaginul ei va fi ceva mai mare și lărgut. Ce părere aveți? Ar trebui sa trec cu ea la acest pas?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre inaltimea femeii si marimea organului ei genital (adancime si largime) nu exista un anumit raport fix, rezulta ca vaginul va fi la fel de ''dezvoltat'' cu cea a oricarei alte femei.
Din punct de vedere anatomic, asa cum aproape nici o femeie nu seamana cu altul, tot la fel practic niciun vagin nu are un corespondent geaman, identic. Din acest motiv si dimensiunile vaginului atat ca adancime cat si in privinta diametrului/largimii prezinta diferente de la o femeie la alta. Initial canalul existent in vaginul virgin are o largime/diametru de 5-7 mm latime, insa aceasta largime in urma contactelor sexuale intretinute in timp provoaca intinderea fibrelor musculare si diametrul (lumenul) va creste constant si progresiv pana la o largime de 3, 5 -4, 5 cm, la care se va stabiliza in cele din urma. De obicei vaginul complet dezvoltat si ajuns la maturitate are o adancime medie care se situeaza intre 8 si 11 centimetri. Adancimea vaginului care este supraexcitat, in unele cazuri poate creste cu 2-3 cm in timpul sexului si in final sa ajunga pana la o adancime maxima de 13-14 cm din cauza surescitarii cat si a relaxarii muschilor. In schimb largimea canalului vaginal poate sa creasca foarte mult incat sa se dubleze de la cei 2, 5 -3, 5 cm largime medie normala, sa ajunga si la 6 sau 7 cm, iar in cazuri cu totul exceptionale se poate largi chiar si la 10 cm. Depinde de starea de excitatie, de starea de relaxare atinsa, dar in principal de grosimea penisului partenerului de sex, fiindca vaginul este constituit exclusiv din muschi si are caracteristica unica de a se intinde/largi exact atat cat este necesar, incat sa se plieze si sa se potriveasca perfect ca si o"manusa" pe orice penis care o penetreaza? Din cei 15 cm ai penisului tau, in vaginul partenerei tale de sex vor patrunde doar primii 10-12 cm ai penisului tau, oricat de tare ai apasa si oricat de mult vei incerca sau forta sa bagi mai mut. Multa sanatate!

| Fr3shb0y explică (pentru corbulalbrosu):

Dar acele doua degete ar fi îndeajuns in cazul in care este puțin mai larga? Eu sincer îmi fac griji de grosime mai mult pentru ca eu îmi văd penisul cam subțirel.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu tine cont de marime nu-i zi nimic si fi asa cum esti cu ea

| minrest a răspuns:

Nu este adevarat ca ai putin; recunosc ca am ceva mai mult, dar ai bine. Nu exista corelatie intre inaltimea femeii si lungimea vaginului. Aa, acum vad, apesi in stratul adipos, bandit batran ce esti, asa se face, omule, se apasa complet pentru a afla lungimea reala. Nu prea mi-e clar ce zici de doua degete, da, ar fi putin, dar nu corespunde cu 12 cm circumferinta. Avem atatea probleme reale, mai inventam si probleme imaginare?

| Donsavas a răspuns:

Nu trebuie sa fie mai largă doar pentru ca este mai inalta, grasă sau slaba etclaughing))
Fără supărare, dar e o prostie.
Nu are vaginul mai adânc decat celelalte. Cine ti a spus asta? Nici penisul tau nu e mic iar lungimea nu conteaza mai mult decât grosimea pentru o femeie.

| Fr3shb0y explică (pentru Donsavas):

E vorba de doua degete, e cam subțire din păcate.

| ywar a răspuns:

Eu mi-as baga doua degete in gramatica ta. Inainte de grosimea p@lei tale triste eu as baga putina gramatica, sintaxa etc. Poate, poate... hai ca poti, baietel. Ascute si tu creioane si ia-ti un caietel ca incepe scoala.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri si sari pe ea. 2-3 cm in minus, nu se observa laughing

| GouDidodino a răspuns:

Cu dimensiunile alea, mi-ar fi rusine sa ies din casa.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Vaiiii. DACA ai sti ce sa faci cu "ea" nu cred ca ti ai mai pune atatea intrebari...

| SupMates a răspuns:

Uite, un raspuns cat mai clar declarat de un sexolog.
"Vaginul are intre 8 si 12 cm deci totul de la 10 la 17 e bine".
Si btw tu te plangi cu 15 dar eu csz la 13 laughing