| alexutzza_1516 a întrebat:

M-am despartit acu o luna si ceva de un baiat cu care am fost patru ani de zile am avut si momente bune si momente mai putin bune... el acum e in italia, am fost si eu la el dar ai mei nu il accepta eu il iubesc f mult, ne-am despartit pentru ca nu ma duc acolo definitiv, ce credeti ca ar trebui sa fac? sa il recastig si anume cum? sau sa incerc sa merg mai departe dar cum sa fac daca il iubesc f mult?sadsau sa renunt la tot si sa plec acolo?sadadica(la ai mei, la facultate, la prieteni)

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de tine si de cea ce simti, pe deoparte aici e tara ta natala, aici ai familia si cei dragi, dar pe de alta parte acolo e baiatul iubit, si eu zic ca nu e rau sa risti pentru el, incearca sa vezi cum e, pentru ca puteti dupa un timp sa va intoarceti, sa iti faci o familie cu el...depinde numai de tine.

| CevaNormal a răspuns:

Draga utilizator, daca va iubiti, si vreti sa fiti impreuna, atunci numai stand impreuna, facand totul impreuna veti obtine rezultate grandioase, indiferent ca ai tai sint aici, prieteni, crede-ma, ca nimic nu se compara cu dragostea adevarata, si eu mai inainte nu credeam in asa ceva, credeam ca prietenii sau altceva material este mai important ca dragostea, dar de cand iubesc totul s-a schimbat in viata mea. Cu atat mai mult ca aveti 4 ani impreuna, bravo voua, de ce sa va opriti la final, trebuie sa mergi mai departe. Sfatul meu este sa te duci sa fii cu el, chiar daca parintii nu sunt de acord, principalu el sa fie de acord. Bafta si multa iubire

| liz23 a răspuns:

E o decizie foartea grea...numai tu o poti lua.Gandeste-te foarte bine atat cu sufletul dar si cu capu. Vorbeste cu el, luati o decizie impreuna. A iubi si a fi iubit insemna totul!

| SweetCandy a răspuns:

Nu, in niciun caz.nu pleca din tarastraight face aici ai tot.aici e viata ta!
cat despre el, incearca sa il determini sa se intoarca...lasa-l o perioada, cauta-l mai incolo, peste vreo 3 sapamani cand lucrurile se mai linistesc si explica-i ce se intampla, sp ca nu ai cum sa plc mai ales ca acum ai studii aicibig grin si poate va intelege, daca te iubeste cu adevarat cred ca ar intelege, poate nu de prima data, insa va realiza ce si cum!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa pleci, daca te iubeste cu adevarat v-a trebui sa aiba incredere in tine, sa astepte sa iti termini studiile, sa ai si tu un rost in viata. Poti sa pleci si acolo sa ai surpriza sa nu-ti mai poti continua studiile, sa ai probleme cu banii si cum nu cunosti pe nimeni ce faci? A patit asta fiica unei colege, a trebuit sa ii trimita bani sa poata veni acasa...

| liliana83 a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai, cat de mult va iubiti, nu cumva sa te ia in Italia si apoi sa rada de tine. ai mare grija. sa stii ca in Italia nu sunt caini cu colaci in coada signiorina. nu te increde prea mult chiar daca e iubitul tau. daca erai deja casatorita cu el poate si parinti tai acceptau sa te lase, dar ei se preocupa. se intampla multe lucruri urate. te sfatuiesc, ca in ciuda faptului ca il iubesti sa nu renunti la nimic. daca te iubeste iubi tau se intoarce tot la tine. mai gandeste-te.it wasn't me

| sigmanet a răspuns:

Nu face prostii. Iubirea trece prin stomac si de multe ori e trecatoare. Nu face lucruri pe care o sa le regreti mai tarziu.

| Roxana_6190 a răspuns:

Nu sa nu pleci din tara. daca el nu te accepta asa cum esti.ca vrei sa ramai in tara sau...etc insemna ca nu e demn de tine! Mergi mai departe ca nu s-----au terminat barbatii! Fii tare! Lupta! Asa sunt barbati(mai rar barbati fideli si de casa)! Dar sunt asa cum este tatal meu poate tatal tau... poate. acestia care au copii(dar nu in general) se mai maturizeaza si lasa poftele astea de amnate! Dar tu resemneaza-te si nu iti pierde familia pentru un baiat!(barbat)