| InVPent a întrebat:

M-am despartit de iubita mea acum vreo 2-3 saptamani si nu ma pot opri din a ma gandi la ea. Sunt trist. Nu am chef de nimic, pare ca totul e degeaba fara ea. A fost prima fata pe care chiar am iubit-o si mi-as fi dat sufletul pentru ea si s-a despartit de mine. Nu stiu cum sa trec peste. Am incercat tot. Mentionez ca am luat si anti-depresive in timp ce eram cu ea si am continuat inca o saptamana si dupa ( in saptamana aia eram la pamant si nu ma ajutau deloc). Am incercat cu alcool, dar nimic, am fumat iarba, dar imediat cum ma gandeam la ceva, ea era langa mine, am incercat tot ce mi-a trecut prin cap sa ma simt mai bine. Nu am prea multi prieteni pentru ca sunt nou in oras si nu pot sa insist sa stea cineva cu mine ca sa ma simt mai bine si chiar si atunci, nu ma ajuta prea mult. Nu imi dati raspunsuri gen " e o femeie si atat" sau chestii de genul, va rog. Dati-mi doar sfaturi ca sa trec peste mai repede... Nu sunt nici prea sociabil cu fetele necunoscute ca sa imi fac un rebound, deci asta e exclus.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Te va ajuta timpul, fiecare a mai suferit din dragoste iar cel mai mare ajutor a fost timpul. Apoi trebuie sa înțelegi ca unele relații se termina dar s-ar putea, sa te îndrăgostești din nou și sa te întrebi pentru ce ai suferit atât. Eu sunt de părere ca noi toți ar trebui sa avem viata noastră, prieteni, activități care ne plac, nu e în regula ca centrul universului nostru sa fie o persoana, e ok sa iubești cu inima deschisa dar nu e ok sa neglijezi viata sociala, să te concentrezi numai pe acea persoana. Încearcă sa găsești alte preocupări o perioada, poate sa citești sau sa te uiți la niște seriale, sa te concentrezi pe munca sau școală, dacă ești credincios poți merge la biserica sa vorbești și cu un preot, poți sa iei legătură cu un prieten sau cu cineva din familie care sa te ajute etc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te și bate-o ca sa ți-o iei de pe cap. Și după combina-te cu alta, chiar daca e nasoala și o uiți repede.

| M1989 a răspuns:

Salut. In primul rand trebuie sa accepti ideea ca nu mai este cu tine. Incearca sa facu ceva constructiv pentru tine care sa te faca sa treci peste. Pur si simplu trebuie sa te impaci cu ideea. Mult succes pe viitor. Incearca sa iti cauti pe alta. Cui pe cui se scoate. Mult noroc.

| aanaaaaxqq a răspuns:

Ai Instagram sa vorbim acolo?

| InVPent explică (pentru aanaaaaxqq):

Nu putem vorbi pe TPU in privat?

| aanaaaaxqq a răspuns (pentru InVPent):

Nu stiu cum aia ii probleba

| mariaaaq a răspuns:

încearcă sa petreci timp mai mult cu prietenii și sa te preocupa cu chestii care îți plac pentru ca, în felul asta vei reuși sa te gândești din ce în ce mai rar la acea fata