| Piper987 a întrebat:

M-am despartit de iubitul acum o saptamana.

Credeam ca va fi un lucru care il va face sa realizeze problemele din cuplu nostru.

De cand m-am despartit de el, nici un mesaj, un apel nimic.

Si acum cand ma gandesc ca mai putea sa zica «  ca ma iubeste si ca fara mine nu poate ». Uite ca ACUM poate. sad

Am postat o poza ieri pe Snap si mi-am dat seama ca nu m-a sters din lista de prieteni.
Ma mir, ca la cat orgoliu are in el s-a uitat totusi la poza postata.

Eu as vrea sa stiu daca se va intoarce, daca dupa un timp (nu stiu cat) o sa imi dea un mesaj sau sa ma sune.

Stiu ca inca-i recent, de aia nu-i scriu eu. Stiu ca acum e inca nervos pe faptul ca am luat decizia asta. Si astept sa se mai calmeze lucrurile intre noi.

Dar chiar daca eu am fost ce a care a pus punct. Mi-as dori enorm de mult sa fie totusi el care ma cauta. Ca am destul ochii scosi de la maica-mea ca mi-am pierdut timpul cu el.

Voi ce parere aveti? Credeti ca peste un timp o va face?

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

Nu asa se rezolva problemele. Nu plecand si in nici un caz asteptand cai verzi pe pereti.
Problemele se rezolva discutand si luptand cot la cot.
Poate tocmai, a realizat problemele din cuplul vostru si a decis ca a fost cea mai buna varianta...cea sa va despartiti.
Daca mai vrei ceva de la viata lui, cauta-l si vorbeste cu el.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bine ar fi sa nu o faca. Nu asa se rezolva problemele. I ai dat papucii, omul a inteles mesajul. Femeile aleag mereu cai din astea complicate si complexe de comunicare. Niciodată nu am sa intelege de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te-ai despartit de el daca acum il vrei inapoi?

| Piper987 explică (pentru suntserios):

Alegem cai complicate crezand ca vom rezolva ceva.
Si tot noi ne ranim mai mult. Dar aici nu asta e subiectul.
Eu intodeauna am zis ca un pic de distanta face bine, apreciezi si iti dau seama de ce ai langa tine sau de ce ai avut. Unde si cum ai gresit in aceasta relatie de 6 luni nu ne-am certat decat de doua ori att

| Drimmero a răspuns:

Daca e baiat destept nu se va intoarce niciodata, l-ai aruncat ca pe o masea stricata si acum te astepti sa se intoarca? Ma bucur ca mai exista si barbati de genul cu demnitate in ei,, cinste lor! Voi femeile sunteti ciudate cand faceti chestii de genul, trebuie sa fiti taxate ca sa stiti unde ati gresit/

| llleo a răspuns:

Dacă l-ai dori înapoi, de ce nu i-ai spus că dorești o pauză între voi? Ai recurs la o metodă, după părerea mea, aspră. Pentru că îl dorești înapoi.
Spor.

| Adry05 a răspuns:

și dacă vă împăcați ce crezi că se rezolvă? dacă au fost prbleme, o să fie mereu, indiferent d când vă depărțiți și plângeți unu după altul. o să fie rai câteva zile după împăcare și apoi reîncep problemele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca e tâmpit iti va mai da vreun semn de viață. Daca e destept si se respecta, nici nu-si mai coboara privirea spre tine.

Dupa ce ca l-ai lasat, ai vrea tot el sa te implore? Haha. Trezeste-te, fetito. Auzi la ea, câtă importanță isi dă. laughing
Crezi ca cineva e prostul tău, sa-i dai drumul cand vrei si sa-l iei cand vrei? Sau tu sa-l arunci si el sa tot vina?
Nu meriți nici sa te privească, meriți doar sa stai singură până te trezești.
Cât tupeu laughing

| Clytia a răspuns:

Nu poți să te desparți de cineva, așteptând după ca acea persoană să regrete că te-a pierdut, să se pună în genunchi în fața ta și să-ți spună ca te iubește și nu poate trăi fără tine. Nu așa se rezolvă problemele de cuplu! Trebuie să-ți asumi ce-ai făcut și să treci peste.

| Ansodshsjxbskxbbz112 a răspuns:

Catch dick and don't cry for stupid boys

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa il cauti tu daca asta iti doresti. Cand ti la un om nu il parasesti si nu incerci sa santajezi cu parasirea, indicat e ca in cuplu fiecare sa l accepte pe celalalt aaa cum este. Probabil si el e suparat pe tine ca l ai parasit poate si el crede ca nu ai tinut destul la el, ce rost isi au orgolile?