| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de o saptamana. In toata perioada aceasta eu mi-am cerut iertare si am incercat sa ii spun in toate felurile ca tin la el. Dar el mi-a spus "Adio" si sa nu il mai caut... Ce parere aveti...se mai merita sa mai incerc inca odata sa ne impacam? Sugestii la ce as putea face sa ma ierte...vina a fost a mea

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Lasa timpul sa decida! stiu e usor de spus greu de facut...dar daca el te iubeste o sa se intoarca el la tine pentru ca doar stand fara tine o sa iti simta lipsa daca te iubeste. Sper sa treci peste asta si nu uita ca prieteneii sunt foarte importanti, nu sta in casa plangand asa va trece timpul mai usor.Baftahappy

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Daca ti-a spus ca vrea sa-l lasi in pace,nu, nu mai are rost sa-ti mai faci sperante, mergi mai departe.

mira
| mira a răspuns:

Ai facut ce trebuia:ti-ai cerut iertare(nu stim pentru ce greseala).De acum adopta o atitudine de indifereta si daca il mai interesezi te cauta el.

| Acaikus a răspuns:

Pai acum depinde si din ce cauza v-ati despartit daca nu e un motiv prea intemeiat ar trebui sa mai discuti cu el sa vezi ce zice poate ai noroc sau daca el tot nu vrea inseamna ca poate are p alcnv sau nu mai vroia sa fie cu tine dar vroia sa nu te raneasca spunand ca nu mai vrea sa fie cu tine dar totusi incearca sugestia mea d mai sus poate ai noroc funda?big grin

| play4girls a răspuns:

Lasal! viata merge inainte;! pe bune, nu te complica.

| reyna_7838 a răspuns:

Nu, din moment ce ti-ai cerut iertare si pe el nu l-a interesat, inseamna ca nu tine la tine. baieti sunt multi si sunt sigura ca exista altcineva care sa te merite si sa tina la tine cu adevaratwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu merita! Imi pare rau, dar e o cauza esuata. Daca tinea la relatia voastra, atunci punea mai mult suflet si invata sa ierte. Sunt sigura ca esti destul de frumoasa sa gasesti pe altcineva, nu te mai chinui sa obtii iertarea unui tip care nu te merita. Stiu cat e de greu si spre sa treci peste asta. Inceraca sa explorezi noi orizonturi ...si cine stie : poate dai peste altcineva. Sa nu te inchizi in casa sau sa intri in depresie doar pentru ca el nu te apreciaza la adevarata ta valoare oh go on Distreaza-te, nu e el lumea!

| sanders a răspuns:

Eu zic sa mai incerci odata
Si eu am fact chestia asta odata la o fata i-am spus "adio" si ca sa vezi eu m-am intors la ea
Dar in azul asta ai putea tu sa te intorci

| Monna_2645 a răspuns:

Depinde si din ce cauza v-ati despartit? daca l-ai inselat nu te mai iarta, dar daca este vorba de o greseala care poate fi usor iertata atunci poti insista poate va impacati.