| Ionuca a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu deoarece el asa a vrut pentru ca de 2 saptamani nu ne mai intelegeam, are bacul, spune ca e stresat, se enerveaza foarte repede si mai tot timpu ne certam. Acuma suntem despartiti de trei zile, el ma cauta cand are timp. Ne-am intalnit ieri si mi-a vorbit foarte frumos, si mi-a spus sa-l astept pana termina cu bacu ca dupa totul o sa fie bine. Simt ca ma iubeste. Avem un an si 5 luni impreuna. Tot imi trimite mesaje, ma suna. Aseara dupa ce am vorbit si mi-a spus noapte buna dupa o ora si ceva m-a sunat sa-l linistesc pentru ca a simtit nevoia sa vorbeasca cu mine ca era foarte stresat si nervos. Am vorbit cu el, l-am linistit si mi-a spus ca nu stie ce s-ar fi facut fara mine. Am vorbit vreo 10-15 minute si mi-a spus ca abia asteapta sa termine cu bacu. Eu ma gandeam ca daca a zis ca abia asteapta sa termine cu bacu inseamna ca asteapta sa fie cu mine. Oare merita sa-l astept? Oare ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| andru8700 a răspuns:

Da,clar te iubeste, lucrurile astea se mai intampla in cupluri, toti se mai cearta.Parerea mea este sa il astepti pentru ca el te iubeste cu adevarat, te considera ingerul lui care il intelegi in orice problema ar avea.Nu s-a dus la altcineva sa il linisteasca desi putea sa o faca,te-a sunat pe tine, ca sa-ti auda vocea, vocea ta il linisteste.Normal ca asteapta sa fie cu tine,v-ati certat deoarece el era prea stresat si nu se controla, nu isi dadea seama daca spune bine sau rau.Tu daca il iubesti asteapta-l, dupa cate ai zis el chiar te iubeste mult.Nu da cu piciorul la o relatie asa lunga.Asteapta-l si intelege-l.

6 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eu zic că ţine la tine, dar e foarte stresat cu BAC-ul şi probabil şi părinţii îl freacă non-stop la cap.

Aşteaptă-l n-ai nimic de pierdut, dar dacă o să fie de bine ai de câştigat.

Din cate spui el ţine la tine şi 5 luni nu sunt de şters cu buretele.

T.

| NickiMinaj a răspuns:

Bacul e naspa straight face fii intelegatoare!

| R_8074 a răspuns:

Ma da parca cat ai avea de asteptat, cateva saptamani, parca ar fi ani... chiar esti aiurea, intelege.l si tu, trebuie sa invete nu doar sa stea de tine. Daca acum faci asa dupa aia cand se duce la facultate si o sa aiba sesiune ce o sa faci? Te duci la altu?

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Eu zic ca nu nimic de pierdut daca il astepti. Da dovada de rabdare si iubestel cum stii tu mai bine, el are nevoie de asta si o sa aprecieze. Daca dupa bac e la fel ca si acum nu merita, dar nu cred ca e cazul. Iubitiva si aveti grija de voi.Asa ceva se mai intampla.

| KissSummer a răspuns:

Daca zici ca inca te cauta si vorbiti mereu la tel. at e o chestie. ori ca iti simte lipsa si ca vrea sa vb cu tine, ori ca nu are cu cine vorbii, dar asta nu prea cred. nu are cum sa nu te iubeasca dupa un an si 5 luni o iubire de lunga durata ca asta nu se uita asa usor stai lin. o sa termine cu bacu` si o sa vezi ca totu` o sa fie ca la inceput, macar fa in asa fel incat sa-i fi alaturi cand are nevoie de tine, bafta:*

| spicer a răspuns:

Baiatul te iubeste mult as zice da merita sa il astepti pentru ca, baieti ca el nu gasesti peste tot ps:ai rabdare pana termina bacul dupa ce il termina sari pe el si sarutallaughing daca a trecutbig grinwinking