| anonim_4396 a întrebat:

M-am gândit zilele astea la o situație ce nu ma lasă să dorm.
Sa zicem ca cunoașteți pe cineva care va înțelegeti foarte bine și femeia îți spune ca își dorește o relație serioasa chiar și căsătorie în final. Dar ascunzandu-si trecutul.
Dar aceasta femeie are un istoric pătat de curva. De la 15 ani o făcea cu bărbați mai în vasta pentru bani pentru ca provine dintr-o familie mai saraca și a fost împinsă sa facă chestiile astea. Poate din plăcere sau ca e atrasa de bărbați în vârstă și bani. I dont know.
Și încearcă o relație dar nu se poate abține ci poate sa va însele când sunteți la lucru și chestii dar promite ca se îndreaptă. Deci dragii mei. Ați accepta relație cu asemenea fata care trecutul ei va da nesiguranță chiar dacă primiți din partea ei iubire ai sex? Deci practic relație cu o curva care practica de 5 ani o face ocazitional cu bărbați pentru bani, sa zicem mai bine spus.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O relație profesională cu ea, poate da, poate nu, dar ca să o iau de soție. nu.

| Drimmero a răspuns:

Nu, merci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În principal aș fi reticent în a fi împreună cu o persoană cu un astfel de istoric. Mai ales dacă încă mai practică.

| Mopmop a răspuns:

Adevarul ca si tu ai fost un sfant pana sa o intalnesti pe ea. Trecutul e trecut! Conteaza prezentul si viitorul. Prezentul il traiesti si viitorul il construiesti. Pleaca de la premisa ca totul e o loterie...

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Vezi ca din femeia cu4va faci femeie de casa dacă ești bărbat cum trebuie. Dar din femeia de casa care se apuca de tâmpenii (din diferite motive) nu mai faci nimic.

| FantasyBoy a răspuns:

In cazul in care primea bani era prostituata, nu curva. Prostituata e acea femeie care intretine raporturi sexuale contra cost, iar curva e aceea care doreste cu ardoare un barbat, dar pe care nu-l iubeste, ci doar il doreste, si nu doar ca nu pretinde bani, ci e chiar dispusa sa cheltuie bani ca sa-l bage in pat.

| Floridori a răspuns (pentru FantasyBoy):

In sfarsit o persoana rationala pe aici...

| Emma30555 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Și femeile pot dori un bărbat la fel cum și ei ne doresc pe noi. Curbă e un termen prea dur pentru ce ai descris tu.

| Iunicu a răspuns:

Una dintre prietenele mele din adolescență practica prostituția. Era o tipă super de gașcă. Problema ei era că o tăvălise tot cartierul.
Într-o zi părinții ei au vândut apartamentul și prietena noastră a dispărut.
Peste ani, am intalnit-o întâmplător prin piața Obor.
Ne-am îmbrățișat și am pierdut o jumătate de ceas la povesti.
Este măritată, are o căsnicie fericită, un copil măricel deja, și nimeni din jurul ei nu știe nimic despre trecutul tulbure.

| Adeena11 a răspuns:

Depinde ce iti doresti - daca vrei o relatie serioasa /cu perspective de viitor si simti ca merita- ar trebui sa treci peste trecutul ei, dar tu deja te gandesti ca e posibil sa te insele pe viitor, nu o sa ai incredere niciodata in ea, vei fi tot timpul in garda. Insa daca vrei ceva "just for fun" - go for it, dar nu te implica emotional