| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un canadian!
Am 18 ani in caz ca aveti nevoie de cateva detalii.

Buna TPU. Am o problema destul de complicata cred eu. Acum cateva luni un canadian a venit la noi la liceu pentru a ii invata pe boboci engleza. Directoarea a spus ca ne putem prezenta si noi, cei mari, la acele cursuri care nu se tineau in scoala ci intr-o alta cladire. Eu nu eram interesata deoarece stiu engleza. Dupa primul curs de engleza colegele mele erau innebunite dupa acel baiat si tot vorbeau de el la scoala. Eu fiind single mi s-a trezit interesul asa ca m-am dus la urmatorul curs. Aveau dreptate. Tipul era bestial si pur si simplu ma topeam dupa el. El m-a remarcat (nu ma asteptam la asta) si m-a intrebat cum ma cheama, cati ani am si ce ma aduce pe aici. Eu i-am raspuns zicand ca imi place engleza si ca mi-ar placea sa o cunosc mai bine. Dupa cateva cursuri el a venit la mine zicand ca el nu crede ca am nevoie de acele cursuri deoarece stiu foarte bine engleza. Nu mai staim ce sa zic. Pur si simplu ma uitam la el putin speriata ( nu stiu de ce, probabil nu vroiam sa afle ca il plac). Apoi m-a intrebat daca m-ar placea sa iesim la un suc. Am zis "uhmm. Ok, mi-ar placea" ( m-am simtit penibil dar fericita in acelasi timp). Ma rog. Am fost la acea intalnire si urma sa fie si a doua intalnire, probabil si a treia. Si chiar asa a fost. Dupa cateva intalniri el mi-a spus ca ma iubeste si m-a sarutat. Picioarele imi tremurau de emotii. Am inceput sa il iubesc si am simtit sentimentul asta pentru prima oara desi el nu este primul meu prieten. Problema mea este ca el trebuie sa plece inapoi in Canada peste 3 saptamani si eu viata fara el nu o vad roz. Stiu, sunt nebuna dupa el si nu e ok asta. El a spus ca o sa mai vina pe aici altadata insa nu prea curand. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi. Nu vreau sa renunt la el insa nu vreau nici ca el sa isi gaseasca pe cineva acolo.sad

4 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Te-ai jucat cu focul si te-ai ars.Nu ai ce face.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el.

| Bitter a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta, arata-i ca iti pasa si ca nu vrei sa renunti la el. Spune-i ca iti este teama ca isi va gasi pe cineva acolo. Daca vorbesti cu el sigur te va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai sa vezi... disperare dupa ce pleacalaughing