| DiannaDi a întrebat:

M-am indragostit de un tip, fara ca acesta sa imi dea cel mai mic motiv ca sa ma indragostesc. Pur si simplu s-a intamplat. Si e chinuitor sentimentul, persista de cateva luni bune si eu nu pot sa fac nimic, pentru ca tipul are prietena si nu vreau sa ma bag. Desi imi place foarte mult de el. Parca uneori imi da impresia ca nu ii sunt chiar indiferenta dar poate mi se pare. Si e aiurea pentru ca prin prisma meseriei ne vedem aproape zilnic si nu am cum sa evit asta. Nu stiu ce sa fac dar deja ma chinui si nu pot sa ii spun nimic despre asta ca sa nu pic prost in fata lui mai ales ca are prietena. Tin pentru mine si e greu. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am incercat sa abordez o colega desi avea prieten. Urat din partea mea acum ca ma gandesc. Dar cum ai spus tu nu ma puteam abtine. Daca fata imi placea...Dar nu mi-a dat nici o sansa, nici nu m-a bagat in seama.
Eu as zice ca e un foc de paie din partea ta. Te simti foarte atrasa si el nu. Astea nu duc nicaieri decat la o eventuala paruiala intre tine si prietena lui daca aia isi da cu seama ca tu incerci ceva apropiere.
Cauta pe cineva singur, ca o regula de aur si de aplicat in orice situatie.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, găsește și tu unu singur și disponibil, lasă omu în pace.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îl uiți.

| DiannaDi explică (pentru Andreeush):

Daca as si reusi.

| SLS92 a răspuns (pentru DiannaDi):

Da te intreb si eu ca baiat, de ce nu ii dai pace, daca vezi ca e intr-o relatie... cum vine asta noi ca baieti ne resemnam ca voi nu dati niciun scuipat pe noi dar voi ca fete nu domne' trebuie sa avem ce ne dorim indiferent de circumstante dam la o parte relatii si toate cele!

| Andreeush a răspuns (pentru DiannaDi):

Cu timpul vei reuși.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aceeasi poveste ca in fiecare generatie si tot asa, hmmm da pai ar cam trebui sa il lasi in pace ca deja are prietena.
Cauta unul care e singur si disponibil ori cand s-au fural pe baiatul asta de la fata aia daca esti egosita.

| SLS92 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

E greu frate, tu nu stii ca o femeie nu se lasa pana nu obtine ce vrealaughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru SLS92):

Da, asa e frate.

| SLS92 a răspuns:

Sa ii propui sa o faceti in 3, nu vad cu ce te supara lucrul asta, daca ai fi baiat si ai fi refuzat de sute de fete ce ai mai face in situatia asta

| CerealaCuOchi a răspuns:

Iesi cu prietenele la un club sau daca nu prea esti cu cluburile du te la o cafenea, o biblioteca etc. Poate vei gasi pe cineva mai bun, daca nu atunci spune i baiatului ce simti. Mentioneaza si ca stii ca este intr o relatie si ca nu astepti nimic de la el. Spune i ca i ai spus ca sa iti iei o piatra de pe inima

| CattanyMihai778 a răspuns:

Daca are prietena esti parasuta?
e urat o femeie sa desparta si sa se bage peste un barbat combinat.gandestete daca ar face cu taicatu o alta femeie si el sa se desparte de mama ta, ce ai zice...
cauta unul singur.

| CattanyMihai778 a răspuns:

VREAU sa-ti spun ceva, ti-am vazut si aslte comentari pe genul asta si nu raspunzi la oameni, in fine...
CE SPUN E VALABIL PT ORICE FATA!
CAND VA PLACE UN BARBAT SI SE UITA LA VOI ZAMBITI!
Si el va face primul pas spre abordare(daca n-are prietena si daca ii place de tine)
O zi buna.

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Nu faci, simplu si usor