| anca4099 a întrebat:

M-am indragostit la maxim de un barbat de 32 de ani eu am 17 problema este ca eu si el am mai fost impreuna 4 luni prin vara, se comporta extraordinar ma suna mereu, ieseam in oras, mergeam la munte peste tot eu atunci nu aveam sentimente pentru el. Nu a fost alegerea mea, dar a trebuit sa ma despart de el am avut probleme grave ce nu mi-au permis sa pot continua am reusit sa le rezolv am iesit din nou cu el, ne-am impacat toate bune si frumoase dar am facut cea mai mare prostie m-am culcat cu el dar s-a schimbat nu mai e la fel ca atunci nu ma mai suna ca si inainte, mereu trebuie sa il caut eu, mi-a spus ca m-a iubit si inca mai simte ceva dar ochii nevazuti se uita plus ca sunt mica si lui ii este frica sa nu pateasca ceva eu fiind minora el si-a mai facut o relatie intre timp de care am aflat curand mi-a spune ca nu poate fi barbatul unei singure femei ca vrea sa fie liber, cu baieti etc. sincer ma simt groaznic mi-as dori sa pot muri, eu eram si virgina cand m-am culcat cu el ma simt umilita mi-as fi dorit sa imi zica de la inceput efectiv si-a batut joc de mine am facut o depresie sunt foarte indragostita de el dar nu mai e ca la inceput mi-a explicat ca am putea continua dar va fi o relatie "sexuala" doar atat fara obligatii, imi place atat de mult incat as fi in stare sa acept si asa situatia doar sa il pot vedea si sa fie langa mine. Dar in acelasi timp nu vreau sa ma umilesc si mai mult, sa ma foloseasca, sa devin o carpa... nu stiu ce sa ma mai fac sadsadcrying

Răspuns Câştigător
| Delire a răspuns:

Imi pare rau pentru tinesad, dar dragostea ne orbeste uneori...nu e vina ta! nu ai de ce sa te acuzi, si cu atat mai mult sa te pedepsesti cu moartea! stiu ca adevarul doar dar,,, el de fapt asta a vrut! din moment ce si'a mai gasit si alta in timp ce era cu tine, daca te iubea incerca totusi sa-ti spuna, dar nu sa te insele! eu iti spun sa incerci sa*l uiti, chiar daca nu e usor, dar timpul le rezolva pe toate! baietii mai sunt! si in nici un caz nu trebuie sa accepti faza cu relatia "sexuala" asta ar insemna ca te foloseste ca pe un obiect sexual, si crede*ma dupa ce se va satura de tine, se va dulce la alta! eu inteleg ca iubesti, dar gandeste'te putin si la tine! in dragoste nu conteaza varsta, dar aici nu e asta! e ceva mult mai dureros,,, dar cu ajutorul prietenilor, si iubirii trecem peste orice, chiar si o dezamagire in dragoste! succes! daca vrei sa mai vorbim, trimite'mi un mesaj in privat:* bye ai grija de tine>:d

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai culcat cu un barbat dupa doar cateva luni de relatie. La ce te asteptai? Atata timp cat nu ai avut rabdare sa se formeze o relatie puternica, sa-l cunosti cu adevarat, sa aveti incredere unul in celalalt, era evident ca u veti face dragoste ci doar sex fara implicatii. NU e nevoie sa te simti umilita sau mai stiu eu cum, a fost alegerea ta. Intr-o relatie in care partenerii ajung in pat repede, inainte sa apara dragostea, riscul ca ea sa nu mai apara niciodata este mare. Fiindca tu nu il cunosteai pe barbatul asta, nu ti-ai dat destul timp sa-l cunosti. Faptul ca te suna des nu insemna in nici un fel ca te iubea (de altfel ar fi fost si imposibil dupa doar 4 luni de relatie). Tu esti cea care s-a culcat cu o persoana pe care nici macar nu o cunostea. Nu te mai vaieta acum. Ai facut, cu buna-stiinta sex fara implicatii sentimentale. NU este cazul sa zici ca nu stiai, pentru Dumnezeu, aveati cateva luni de relatie, tu ai 17 ani, la varsta asta, dupa 4 luni de realtie nu aveati motive sa depasiti stadiul unor saruturi mai apsionale. Daca aveai rabdare, cum e normal, ai fi aflat dinainte ca vrea libertate, ca nu e barbatul unei singure femei si ai fi facut alegerea in cunostinta de cauza.
Nu te umilesti facand sex doar pentru placere, fara implicatii sentimentale. Ti-ai dorit si ti-o poti dori in continuare.

NOname
| NOname a răspuns:

N-ai ce sa cauti langa un astfel de om. Nu e pentru tine, nu te merita. Are alte prioritati in viata. Daca vei ramane cu el, iti vei distruge viata/viitorul, vei pierde sansa de a intalni pe cineva cu adevarat special. Incearca sa-l uiti, iar in timp va aparea in viata ta cineva, care va sti sa te iubesca, sa te pretuiasca, sa te respecte...
O sa fie bine...
Succes!

| gigiro a răspuns:

Sper sa citeasca si domnisoarele care viseaza cai verzi pe pereti, cat de perfida este viata. Nu ai ce sa-ti reprosezi, decat ca ai fost prea increzatoare. Tineretea si frumusetea nu castiga intotdeauna.Pacat ca exista si astfel de oameni ca prietenul tau, care e principalul vinovat de drama prin care treci, avand aproape dubla varsta.Este un om lipsit de scrupule, trebuie sa-ti aduni puterile si sa-l uiti.Indiferent cat de mult il iubesti.

| fabiola a răspuns:

Timpul trecut, greselile trecute trebuie sa te ajute sa te maturizezi.Simt in relatarea ta o maturizare, dar fara un pic de mandrie, orgoliu si ambitie nu faci nimic. Uita totul ce tine de el, schimba-te radical. Pune-ti in evidenta calitatile si invata din greselile trecute.

| cristi202 a răspuns:

Trebuia de mult timp sa vezi filmul "Lectie de viata".
Uita-l. Un asemenea om nu merita atentia ta. Va fi altcineva in viata caruia sa iti investesti sentimentele, cineva care chiar sa merite aceasta. El doar a profitat de pe urma ta, atit.

| oz a răspuns:

"dragostea e oarba" nu, e doar chioara.
Tu la 17 ani, el la 32, nu ti s-a parut nimic ciudat? Omul e barbat, tu esti pustoaica. El stie ce vrea, tu?
Ar trebui sa accepti situatia asa cum e. Ori te multumesti cu ce iti ofera(sex) ori renunti la tot.Si cu branza in pod si cu buzele unse...nu se poate.

| elenac a răspuns:

Fa-l gelos...iesi cu altcineva si sa te vada.sau chiar cu fetele unde se duce si el imbracate sexy cum doar noi fetele putem fi sa vada ce a pierdut si fa-l sa se simta invizibil, nu-l baga in seama.atunci se va simti ca tine si tu mai bine

| bulgaras_3493 a răspuns:

Nu fa prostia de a accepta "relatia sexuala" iti spun din experienta(nu am 17 ani). el cauta distractie si sex iar cum tu i le-ai oferit, acum bineinteles ca nu te mai cauta... Ia-i dat "savarina" si pa. Daca tu vei accepta ceea ce ti-a propus el, va crede ca esti la mana lui, ca esti topita dupa si te va juca asa cum va vrea el.Chiar tu ai zis ca nu vrei sa foloseasca.Lasa-l esti tanara si vei gasi pe cineva care sa te merite.Nu uita diferenta de varsta, el la un momendat va dori sa isi intemeieze o familie, ce vei face atunci?, cred ca nimic.pentru ca nu ai cum din monent ce el nu simte iubire pentru tine. Iar ceea ce ti-a zis ca ţine la tine.bla bla. vroia sa te "bage" mai repede in pat, nu mai fii naiva; inainte sa ai relatii sexuale cu cineva, asigurate ca pers respectiva simte ceva puternic pentru tine, daca te culci cu primul care zice ca te place, iubeste. e clara treaba. Bafta multa:* UITA-L

| Nokitochikushi a răspuns:

E o prostie să faci asta... daca te-ai marita de ex cu el, el la 60 cond o muri, big grin u vei fi incă tanară- baranikă. crezi că te va mai lua cineva? ala face un misto de tine ca sa se simta el bine.

| romulla a răspuns:

Dragostea e oarba, dar tu ai ochi incearca sai deschizi, daca ai untel in viata incearca sa fii pe primul loc, cu el vei fii tot timpul roata de rezerva. Bafta si mai multa mindrie care vad ca ti lipseste

| micuta_6487 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine straight face nu stiu cum sa iti spun mai bine... dar daca vezi ce intentii are mai bine lasa-l. nu ii da voie sa te foloseasca in halu asta.Incearca sa uiti de el pentru ca nu-i de tine straight face Daca te iubeste nu cauta doar sa te foloseasca, ceea ce el demonstreaza ca nu te iubeste.Ai mare grija de tine si nu te lasa folosita.