| sopranaCadaverica a întrebat:

M-am intalnit intamplator pe strada c-un barbat care imi fusese amic timp de multa vreme, dar pe care l-am iubit enorm, din cauza caruia am suferit extrem de mult - nu ma iubea, si se comportase mizerabil cu mine. Ma durea doar ca se schimbase mult. De opt luni nu mai vorbim deloc.
Nu cred ca ma observase cand trecusem pe langa el, dar eu l-am vazut, era la brat cu o femeie. Pot spune ca nu ma mai gandesc la el in nici un fel, dar in momentul acela am simtit o ghiara in inima, si apoi moleseala, simteam ca mi se inmoaie trupul.
De ce reactia asta?
Inca mai tin la el? Oare pot deveni indiferenta vreodata? E posibil sa-l mai vad, lucreaza in zona pe care o frecventez. Cum sa-mi controlez starea asta?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Timpul si uitarea vor provoca estomparea amintirilor din ce in ce mai mult. Este un proces inevitabil. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

E firesc să simți așa. Cu timpul, va trece.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai gândi la el.
Numai cu voință vei reuși să îl uiți de tot.

| sofisis a răspuns:

Gelozie... o sa treaca.

| Emma30555 a răspuns:

Cand te vei indragosti de alt tip si vei avea o noua relatie nu ti va mai pasa.

| Roelly202 a răspuns:

Simti asta pentru ca sti printre ce ai trecut cu acea persoana.Incearca sa te separi de el, sa iti continui viata asa cum o face si el laughing