| ReadyToHelp a întrebat:

M-am intilnit cu fostul meu iubit la o tabara, si mi-a placut foarte mult, dar el era din alta localitate asa ca vorbeam doar pe telefon si pe skype si asa am dus-o 2 ani si 11 luni ne-am certat de nenumarate ori iar acum o luna in urma ne-am despartit dar eu inca il mai iubesc si sufar fara el. Am aflat ca el s-a intilnit luna aceasta cu alta fata si acum s-au despartit dar totusi nu stiu ce sa fac sa incerc sa discut cu el sau nu? Dati-mi va rog un sfat pentru ca nu stiu cum sa procedez pentru ca nu pot sa il uit mii foarte greu. Ce ar trebui sa fac ca sa ma simt mai bine?

Răspuns Câştigător
| siwel a răspuns:

Cateva intrebari care poate te vor ajuta:
Il iubesti suficient de mult incat sa te gandesti sa fi o viata intreaga cu el in casatorie?
Il iubesti suficient de mult incat sa stii ca te poate rani mult mai adanc decat a facut-o si totusi sa il ierti?
Dragostea inseamna 'ceea ce simti'?
Iti doresti mai mult sa te simti bine sau sa fi cu el?
Crezi ca el te iubeste asa de mult incat sa treaca peste egoismul lui si peste aroganta lui?
Crezi ca daca cineva te face sa suferi intentionat te iubeste?
Crezi ca daca cineva care spune ca te iubeste, te raneste si apoi nu isi cere iertare, dar are pretentia sa fie cu tine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, chiar tine la tine?
Sper sa poti fi sincera cand raspunzi si sper sa te ajute.

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Daca ai prieten incearca sa il uiti, daca esit singura si el la fel cauta l si vezi. poate va iesi din nou ceva, se va aprinde scanteia.

| ReadyToHelp explică:

Mersi mult pentru sfat am sa incerc sal caut

| ReadyToHelp explică:

Mertsi mult pentru sfat am sa incerc sa il caut5 dar nu sint sigura ca il voi gasi vreodata

| lucianpasserby a răspuns:

Daca v-ati certat o data, sigur o sa va mai certati inca o data si inca o data; nu cred ca trebuie sa iti dam noi raspunsul - trebuie sa il cauti adanc in sufletu' tau.