| Ava1231 a întrebat:

M-am saturat sa fiu virgina la 20 de ani. Cum am mai spus nu am avut prieten vreodata fiind cunoscuta de multi drept acea "fata cuminte". M-am saturat de eticheta asta iar virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie.
Nu stiu cand si daca voi avea vreodata iubit deoarece nu am gasit niciunul care sa ma atraga.
As vrea sa o fac cu un amic. Inca nu am discutat asta cu el dar ma gandesc ca ar vrea.
O sa imi para foarte rau dupa?

67 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, o sa iti para foarte rau, de aceea ai ous intrebarea aici ca te avertizeaza constiinta ca vei regreta amarnic.Eu eram virgina la 23 de ani pentru ca nu ne- am testat potrivirea sexuala decat dupa nunta, ca sa se bucure Dumnezeu ca ne ferim de pacatul curviei.Virginitatea e o libertate pretioasa e darul primit de la Creator pentru a fi daruit numai parte nerului de casatorie. Daca iti incepi viata sexuala, organismum ti- o cere, esti frustrat fara, te expui la BTS, teroarea unei sarcini nedorite, condamnarea continua a constiintei.Doar sexul in casatorie e compatibl cu fericirea pe ter.en lung.

| Ava1231 explică (pentru ania):

Ce raspunsuri eronate dati.
Nu stiu cum sa va spun... "organismul ti-o cere" si daca nu ai început viata sexuala.
Deci fie ca esti virgin sau nu, tot ti o cere. Si virginii simt nevoia.
Si ce sa fac? Vreau sa ma casatoresc pe la 27 28 30 de ani... mai stau virgina inca 8-10 ani? Momentam am lucruri mai importante de facut precum o facultate de exemplu... stau pana la 30 virgina? Mi se pare trist. Trece tineretea.
Si daca sunt virgina sunt frustrata. Nu numai cei ce nu sunt virgini sunt frustrati sexual.
Poate pe vremea dvs era altfel
De fapt cu siguranta era

| ania a răspuns (pentru Ava1231):

Ers tot asa, colegii de liceu imi ziceau ca si cea mai grasa fata din clasa experimentase deja.O alte colega ce avea si ea o sora geamana a spus ca la un majorat s- a oferit unul sa le scape pe amandoua de rusinea de a fi vorgine si ele au acceptat.Si e priveam cu nostalgie la colegele care aveau prieteni dar nu se compara cu frustrea fizica resimtita cand sotul a fost plecat pentru 5 saptamani i strainate, inainte ziceam ca e un mit
Eu aveam 22 de ani camd am devenit prieteni si ziceam ca ne vom casatori dupa 2 ani si jumatate cand terminam facultatea dar ca sa nu pacatuim cand am vazut ca tensiunea fizica e prea mare am stabilit nunta peste cateva saotamani si ne bucuram de acea decizie, a fost mai usor sa facem facultatea casatoriti char daca ne- au ajutat financiar parintii.Relatiile sexuale anterioare cadatoriei aduc multe rani si blocaje, gelozii.Am o ruda carei- a spus ca sotul ei nici dupa 25 de ani de cadatorie ii spune ca nu poate trece peste sexul avut de ea cu altcinevs inainte de cadatorie.Alta pietena casatorita de peste 10 soune ca sotul ei e gelos si nu suoorta nici sa auda numele partenerului ei amterior.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar putea să îți pară rău. Mai mult da. Un act de iubire nu este pentru un a mic, ci pentru un A mare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stii ca este oarecum ireversibil, nu? Ar trebui sa cunosti persoana respectiva foarte bine inainte sa se ajunga acolo.

| Emma30555 a răspuns:

Eu as mai aștepta, as încerca să am mai multe activități sa îmi creez medii unde sa pot cunoaște un băiat. Dacă ai ieși cu niște fete mai des în oraș, dacă ți ai mari un pic cercul de cunoștințe sa ieși prin cluburi, locuri, sa fi mai deschisa și mai abordabila poate ți ar fi mai ușor sa cunoști pe cineva. Problema nu e virginitatea ci sa ai o viata sociala mai activa, sa ai mai multe activități, munca, cursuri, sala, ieșit în oraș etc. Dacă vrei sa faci sex fă-o cu cineva care măcar te atrage și dacă simți și tu nevoia nu doar ca ti se pare ca trebuie sa o faci. Dar cel mai bine ar fi sa ți faci un prieten care sa tina la tine.dar cum am spus încearcă sa ți creezi oportunități de a cunoște băieți interesanți. În plus trebuie sa scapi de anumite complexe, griji care mai degrabă le ai tu în cap adică nu sunt reale. E mai bine ca ești considerata fata cuminte, decât invers, și complexul asta tot tu ți l ai făcut.

| Ava1231 explică (pentru Emma30555):

In ultimul an jumate am stat numai in casa dupa ce am terminat liceul, n am iesit mai deloc. Dar inainte mergeam la liceu si nu se intampla nimic.mi am pierdut orice urma de speranta. Acum voi pleca la facultate dar nu sper ca se va schimba ceva. Nu vad de ce m ar iubi cineva pe mine sunt complexata de multe lucruri, ma va de multe ori uratica, plictisitoare si asa. Plus ca nu vad niciodata baieti care sa imi placa toti mi se par urati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

­e "troll", cum zic copiii.
nu are cum sa existe asemenea persoana

| ywar a răspuns:

Te ajut eu. Pe la ora 16.45 am o dezvirginare si pe la 19.00 nu am programat pe nimeni. Te bagi? Sunt dezvirginator profesionist si actor de filme porno.

| mi25 a răspuns:

Sexul nu este o obligatie. El se face din trei motive:
1. Pentru descarcarea energiei sexuale, care este daunatoare psihicului si fizicului unei persoane.
2. Iti place de persoana respectiva.
3. Iubesti persoana respectiva.
Primul motiv se realizeaza de regula cu persoane din cele de la punctul 2 si 3. Altfel este socotita curva.
Am cunoscut o femeie necasatorita care spunea ca ea nu poate lucra la munca daca nu face sex intr-o noapte. Facea sex cu parteneri diferiti.
Nu trebuie sa-ti para rau daca faci sex cu o persoana de care-ti place. Sexul este scris in legile omenesti.

| Ava1231 explică (pentru mi25):

Sincer nu imi pasa ca voi fi socotita curva. Stiu cine sunt iar ce spun altii nu imi pasa. Nu as fi singura care o face desi n are relatie
E prea tarziu la 20 de ani aproape 21? Am pierdut atat de mult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

"Stiu cine sunt iar ce spun altii nu imi pasa."
Normal ca iti pasa: "fiind cunoscuta de multi drept acea "fata cuminte". M am saturat de eticheta asta".

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

"Am cunoscut o femeie necasatorita care spunea ca ea nu poate lucra la munca daca nu face sex intr-o noapte. Facea sex cu parteneri diferiti."

Deci sa inteleleg ca asta e normala.
Eu sunt deviant rolling on the floor))))

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu mai discut. Ai gandire scurta.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Pai m-am saturat de virginitate. Simplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Aha. Dar nu mai spune ca nu-ti pasa de ce crede lumea cand este evident ca iti pasa foarte mult.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ava1231):

Nu iti pasa ca esti socotita curva, dar iti pasa ca esti socotita fata cuminte. Misto prioritati.

| timidu89 a răspuns (pentru Cheo0S):

Cum de nu ai atentat la tipa aia? Ori nu i-a placut ei de tine? big grin

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietena, te rog sa te opresti o secunda. La fel ca tine este foarte multa lume, dar te rog sa te intrebi, sa iti pui cateva intrebari tie insuti.
-Ma voi simti bine dupa ce voi pierde virginitatea cu o persoana la intamplare?

-Este acest gest un lucru pe care il fac la disperare, mi-am pierdut oare rabdarea, mi-am pierdut orice urma de seriozitate sau demnitate incat sa recurg la asa ceva?

-Ce voi crede eu despre mine cand ma voi uita in urma atunci cand voi fi un om matur, imi va parea rau?

-Ce va crede viitorul meu sot, tatal copiilor mei cand ii voi povesti ca m-am culcat cu un baiat la intamplare doar ca sa nu mai fiu virgina.

-Ce le voi spune copiilor mei, fetitei mele sa faca cand ma va intreba ''Mama, vreau sa ma culc cu un baiat la intamplare pentru ca vreau sa scap odata''

Dar intrebarea este, de cine vrei sa scapi? Cine este cel care te tine captiv? Care este dusmanul tau? Virginitatea? De ce?

Draga prietena, ai ochi, dar nu vezi. Nu observi ca mass media si toate retelele de socializare promoveaza ideea ca virginitatea este ceva demodat? In curand medicii nici nu se vor mai chinui prima data sa taie cordonul ombilical al noului nascut, mai intai trebuie sa-l scape de boala ingrozitor de hidoasa a virginitatii, si abia mai apoi sa-l dea mamei lui sa il creasca in continuare, desigur cu promisiunea ca pe la varsta de 4 ani a copilului deja sa aiba o relatie stabila si sa faca un copil cat mai apuca.

Draga prietena, da-mi voie sa iti spun ca nu privesti lucrurile rational. Ti-ai pus o dioptrie pe ochi si privesti toate lucrurile ca si cum scapand de virginitate vei cuceri lumea, nu se va intampla nimic dupa ce vei scapa de virginitate, vei fi la fel, ba chiar te vei simti mult mai rau pentru ca ti-ai oferit acest ''cadou/dar'' unui baiat care ti-a oferit pe 10kg de aur, o bancnota de 5 lei, atat. Pentru el nu valoreaza nimic, si nu oferi virginitatea cuiva care ar aprecia asta foarte mult si aici ma refer la viitorul tau sot, intr-o lume in care nimeni nu mai este virgin de la 11 ani, toti cand vor sa se stabileasca la ''casa lor'' nu mai cauta fete trecute prin multi barbati, ci toti cauta neprihanite, fete virgine care sa fi fost doar ale lor, dar nu mai gasesc. Nimeni nu prezinta parintilor lor o femeie usoara care s-a culcat cu cine a apucat, toti vor o printesa, o doamna atunci cand vor cu adevarat sa formeze o familie. Te rog opreste-te, gandeste-te mai bine la ce vrei sa faci, esti condusa de impulsuri de moment.

Asteapta pana la casatorie, nu intretine acte sexuale pana atunci, pastreaza-te pentru viitorul tau sot, este cel mai frumos cadou pe care i-l poti face sotului tau in ziua nuntii. Tu momentan esti neprihanita in acest aspect, tu poti sa fii oricand ca celelalte fete care au facut sex si nu mai sunt neprihanite, dar ele nu mai pot niciodata in viata asta sa fie ca tine, de ce?
Pentru ca virginitatea este cel mai de pret cadou, si nu poate fi adus inapoi. Sexul in afara casatoriei este un pacat inaintea Lui Dumnezeu. Nu mai intretine discurii despre sex, si care ar putea sa te ispiteasca. Dumnezeu a promis o familie fericita si o mare binecuvantare pentru cei ce se pastreaza curati pana la casatorie.
Tot Dumnezeu a promis ca la vremea potrivita ii va da fiecaruia jumatatea lui in casatorie.
Tu ai de facut o alegere, il vei crede pe Dumnezeu?
Sau pe oamenii care sunt gata sa profite de tine ca mai apoi sa te arunce inapoi de unde te-au luat?
Te rog fierbinte urmareste acest videoclip scurt.

https://www.youtube.com/watch?v=prhR-FzRzb0&ab_channel=SiempreJesus

Vorbeste despre rabdarea ca Dumnezeu sa iti trimita in cale persoana potrivita cu care te vei casatori.
Dumnezeu sa te binecuvanteze, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

Vad ca ai numele ''Ava'' nu stiu daca ai citit Biblia, dar ''Ava'' inseamna ''Tata'', Biblia ne indeamna ca atunci cand ajungem intr-o situatie din care nu mai stim cum sa iesim si ce sa spunem, sa strigam catre cer ''Ava'' adica ''Tata'', si Dumnezeu intervine in viata noastra, daca il lasam sa o faca.

| mi25 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Am vazut in mare ce ai scris si am vrut sa comentez, dar cand am vazut ca ai luat-o pe religie ma abtin. Iti spun doar ca sunt prostii de bigot religios de care marea majoritate a tinerilor - dar nu numai - nu mai tin cont. S-a vazut la referendumul de modificare a constitutiei.

| Ava1231 explică (pentru Irinel15123532):

Nu imi pasa ce va crede viitorul meu sot. Oricum nu voi astepta sa fac asta cu viitorul meu sot. Nu imi pasa ce vor crede copiii mei, daca vreau le spun, daca nu, nu.
Pai virginitatea chiar e ceva demodat.
Nu o sa ofer "darul" acesta fix viitorul meu sot. De ce ar merita? El ce imi ofera la schimb? Virginitatea lui sau ce?
Cand o sa ofere el virginitate, sa aiba pretentia sa primeasca acest "cadou" de la mine. Mi se pare dubios ca e vazut ca pe un cadou. Pana la urma nu e nimic palpabil. Fie ca o fac doar cu sotul, fie ca o fac doar cu unul, 2 sau alti zece inainte pentru sot tot la fel va fi laughing
Eu nu cred ca barbatii apreciaza fetele virgine. Daca era asa, eram apreciata, dar nu sunt, sunt vazuta ca pe o ciudata. Bine zis "cand vor sa se stabilească la casa lor nu mai cauta fete trecute prin multi barbati ....cauta fete virgine dar nu mai gasesc". Pai mi se pare perfect normal sa nu mai gaseasca fete virgine, pana sa se insoare au facut sex cu toate panaramele si cand vor sa se insoare vor fete virgine...auzi tu, cam multe mofturi(desi cred ca nimeni nu mai gandeste asa)
"Nimeri nu prezintă parintilor o femeie usoara, toti vor o printesa o doamna" rolling on the floor)))) pai csz... sa vrea in continuare. Ca sa vrei asa, trebuie sa fii si tu om nu sa **** ce apuci si la final sa ai pretentii.
Si daca acum am 20 si ma marit la 30 trebuie sa mai astept 10 ani? rolling on the floor))))

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Ava1231):

Este alegerea ta draga prietena, nimeni nu te poate forta sa faci ce nu vrei, doar ca odata cu aceasta alegere va trebui sa suporti si consecintele dorintei tale, pentru ca acest drum pe care tu vrei sa pasesti a fost calcat de altii si nu i-a condus decat la dezastru, stiu ca acum nu vezi sau nu vrei sa vezi. Dar te rog ceva, noteaza ora si data la care ti-am scris aceste cuvinte, iti vei aduce aminte de ele atunci, dar, va fi prea tarziu.

| Ava1231 explică (pentru Irinel15123532):

Dclaughing)
Dc e un dezastru? Toata lumea face asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Nu toata lumea face asta din cele mai stupide motive posibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"M am saturat sa fiu virgina la 20 de ani."
De ce?

"M am saturat de eticheta asta"
Aceeasi eticheta o sa o ai si dupa ce faci sex. Asta daca nu cumva ai de gand s-o faci de fata cu toti cunoscutii. Dar care e problema daca te considera lumea asa?

"virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie"
A ajuns sa fie o anomalie, dar asta nu inseamna ca e ceva rau.

"O sa imi para foarte rau dupa?"
Probabil ca da. Sa faci sex cu oricine, in orice conditii, mi se pare inutil.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

1. M am saturat pur si simplu. Majoritatea fetelor nu sunt iar eu fac exceptie. Vreau sa intru in rand cu lumea

2. Nu o fac de fata cu cunoscutii dar macar stiu ca am scapat de virginitate iar asta ma face sa ma simt mai bine. Is un om normal practic. Pur si simplu nu imi place sa fih considerata fata cuminte, inocenta, virgina care nu stie nimic despre sex etc

3.pai e o anomalie. Eu vreau sa fiu ca toti ceilalți.

4.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

1. Prost obiectiv ti-ai ales.
2. Daca nu ai de gand sa faci sex de fata cu toata lumea, tot la fel vei fi considerata. Cum e deci asta o solutie la o problema care nu e de fapt o problema?
3. In regula, du-te si fii "ca toti ceilalti".

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

1. Dc
2. Pai ok, poate voi fi considerata la fel dar macar ma voi simti eu bine ca nu s virgina. Voi putea spune altora ca nu sunt si chiar sa nu fiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

1. Ce mai conteaza?
2. Fara "poate". Normal ca tot la fel vei fi considerata. "ma voi simti eu bine ca nu s virgina" bine, daca zici tu... "Voi putea spune altora ca nu sunt si chiar sa nu fiu." bine, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca ceva, sa nu-ti intre in cap ideea ca esti "sapiosexuala", pentru ca sapiosexualitatea nu e o chestie care sa existe. E doar o eticheta pretentioasa pe care si-o atribuie idiotii care isi cauta o identitate.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma uit dupa aspectul fizic. Conteaza ft mult pentru mine

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce Mai face hacate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"M am saturat sa fiu virgina la 20 de ani."
"M am saturat de eticheta asta iar virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie."
Să scapi de gura lumii nu e un motiv bun să-ţi pierzi virginitatea.Un motiv bun ar fi dorinţa de a da frâu liber propriilor sentimente.Să faci ceea ce simţi.
Problema la virginii întârziaţi, în majoritatea cazurilor e că nu ies din casă, au tot felul de complexe, multe chiar stupide, un fizic şi o personalitate cam naşpete. (mai importantă fiind personalitatea)
"Nu stiu cand si daca voi avea vreodata iubit deoarece nu am gasit niciunul care sa ma atraga."
Posibil niciodată sau cel puţin foarte greu dacă nu (prea) ieşi din casă sau te învârţi în (aceleaşi) cercuri nepotrivite.Că tipi se găsesc pentru toate gusturile.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e neaparat de gura lumii. Ok, m-am exprimat putin greșit. Vreau sa imi pierd virginitatea ca pur si simplu simt ca e vremea si efectiv vreau asta. Nu o fac doar de gura lumii.
Sunt de acord cu tine aici...nu ies mai deloc din casa, nu imi place de oricine, n am încredere in mine, am multe complexe etc... sunt un caz pierdut, asa i?
"Tipi se gasesc pe toate gusturile"... tare as vrea sa ai dreptate, dar eu nu voi gasi niciodata ce imi doresc.ce vreau eu nu exista....mereu am dat de baieti naspa si oameni cu care nu aveam nicio legătură si totul a mers prost

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

"Vreau sa imi pierd virginitatea ca pur si simplu simt ca e vremea si efectiv vreau asta."
Vremea e atunci când ai întâlnit un tip care te atrage şi simţi nevoia să o faci cu el.Dezvirginarea nu e ceva ce trebuie bifat la o anumită vârstă doar ca să poţi să spui pe urmă că ai făcut-o.
"Sunt de acord cu tine aici...nu ies mai deloc din casa, nu imi place de oricine, n am încredere in mine, am multe complexe etc."
Ca să ai încredere în tine trebuie să scapi de complexe. Dacă ai defecte fizice de care poţi scăpa,scapă de ele. (kilograme în plus de ex),iar pe cele de care nu poţi scăpa,acceptă-le pur şi simplu,unele poate chiar sunt defecte doar în mintea ta. Întâi lucrează cu fizicul,schimbă tot ce poţi schimba. Dacă o să fii mulţumită de ce vezi în oglindă, îţi va fi mai uşor să lucrezi şi la atitudine.
"sunt un caz pierdut, asa i?"
Nu, încă nu eşti, dar depinde de tine dacă eşti sau nu dispusă să faci ce ţi-am zis mai sus.
"tare as vrea sa ai dreptate, dar eu nu voi gasi niciodata ce imi doresc.ce vreau eu nu exista"
Există, dar nu o să-l găseşti niciodată stând atât de mult în casă că nu o să vină ăla să-ţi bată ţie la uşă. Cineva care nu iese "mai deloc" din casă nu poate să spună că ce vrea el nu există.
"mereu am dat de baieti naspa si oameni cu care nu aveam nicio legătură si totul a mers prost"
Din nou.Ieşi din casă şi schimbă anturajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e stres, sunt unii de pe TPU mult mai în vârstă decât tine care sunt virgini și nu își fac atâtea probleme.
Nu e o povara sa fi virgina la 20, asta denota ca nu ai ridicat coada la orice băiat care ți-a ieșit în cale. Dar dacă simți sa faci acest pas, ar trebui sa o faci cu persoana iubita, nu cu oricine, decizia îți aparține ție evident.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Da cine te ține? Du-te rupete in două daca nu mai reziști dacă tu crezi ca este o necesitate si este anomalie succes.

| timidu89 a răspuns:

Ce e asa important sa o faci? E posibil sa regreti toata viata daca o faci cu acel amic. E mai bine sa ai rabdare pana ai un iubit. Una e cand exista sentimente la mijloc si alta e cand o faci de nevoie.

| Ava1231 explică (pentru timidu89):

M am saturat sa fiu singura virgina. Sa fiu ultima idioata
De ce as regreta toata viata? Totul se intampla in 10-20 de minute si gata dupa is acelasi om laughing

| timidu89 a răspuns (pentru Ava1231):

Poate pe urma ai sa ai regrete ca nu a fost cu un iubit. O sa te simti aiurea parerea mea. Nu imediat, ma refer peste 1 an sau mai mult. Ca dupa o sa iti zici da cool sunt ca am facut-o laughing E posibil si sa nu te satisfaca. Ori sa nu iti confirme asteptarile. Poate sa vrea fara protectie, ramai gravida... daca tot o faci sa iti faca si un oral zic eu big grin

| Ava1231 explică (pentru timidu89):

Pai nu accept orice mizerie imi zice sa fac. Am ceva conditii totusi. Cat de cat decente. Nu accept spre exemplu "fara protecție ".
Cat despre asteptari, satisfacere... iau in calcul ca e posibil sa nu ma satisfaca dar na, macar nu mai sunt virgina

| Cheo0S a răspuns:

De ce ar fi o anomalie? : O
Probabil esti sapiosexuala.
Eu am app 25 si sunt virgin, probabil ar trebui s-o faci daca ai ocazia, daca astepti persoana potrivita care iti aduce fluturei in stomac si e chimie ca in filmele de la Hollywood probabil o sa mai fi virgina mult si bine.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Tu dc nu o faci la app 25?

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Pentru ca n-am cu cine.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Asa esti de urat?

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Daca tu esti virgin la varsta asta esti o exceptie.
Sexul contribuie la formarea personalitatii, a sanatatii psihice si fizice. Daca ai analiza cativa ca tine ai vedea ca au unele deviatii de comportament.
Dar sunt si persoane asexuale care este o deviatie de la normal.

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Nu sunt urat.
Sunt plictisitor, anxios si patetic.
Cum e intrebarea ta.
Du-te si fa sex, nu ai nimic de pierdut.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Si cei anxiosi nu fac sex sau cum?

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

Mai minunat sa fiu sincer.
Nu stiam ca sunt deviat de la normal pana acum laughing nu inteleg ce legatura au cateva minute de placere in formarea personalitatii tale, poate numai in a te da mare ca ai cordit si tu ceva.
Sanatatea psihica tine de UN tot unitar, asa poti sa ai o nevasta 2 copii si sa fi tot bolnav.

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Ti-am scris: nu mai discut, deoarece esti neofit in materie. Nu dau lectii pe internet. Capacitatea ta de gandire si cunostintele in materie nu te ajuta.

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

Ce sa dai ma? Eu credeam ca glumesti. Acum inteleg de ce esti asa anonim. Omg.

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Nu dar nu iti poti masca anxietatea facand sex crezand ca scapi de ea, sexul fara o prietenie/sentimente e fix pix.
Un drog.
Placere pe moment si cam atat.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Nu e logic ce zici deloc
N am zis ca prin sex scapi de anxietate.
Si ce daca nu o poti masca? N are treaba anxietatea cu sexul, ce naiba
Sexul oricum ar fi el e un drog, o placere de moment si cam atat. Ori cu cine e făcut

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu am avut la 25 de ani prima relație iar ce-a de-a doua am început-o la 27 de ani cu actualul soț deci nu este timpul pierdut. Te sfătuiesc să o faci doar cu persoana potrivită. Sexul adevărat implică și sentimentul de emoție și iubire.

| Ava1231 explică (pentru Rux04):

Ce trist...pana la 25 de ani nicio relatie...pai de ce?

| Rux04 a răspuns (pentru Ava1231):

Am mai ieșit dar fiind pretențioasă să avem ceva în comun mersul pe munte sau alergarea și nu ne potriveam din punctul acesta de vedere. Nu ne-am potrivit. Sunt pretențioasă în ceea ce privește sportul așa că am avut răbdare.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti para rau. Cauta un partener care sa-ti poata oferi sex oricand, e posibil sa-ti placa si nu o sa vrei sa te lovesti de lipsa locului/timpului din partea lui.

| Bluestar15 a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti persoana potrivita caci altfel, da, poti regreta mai tarziu (virginitatea nu e o rusine, ba chiar in multe civilizatii, filosofii si religii e considerata o virtute, iar sexul doar de dragul sexului nu e o virtute si nu aduce nimic omului). Etichetele nu au niciun impact real, e doar o parere a cuiva despre un om (adica au importanta fix zero, gandeste-te ca oricine poate avea orice parere despre oricine).

| Ava1231 explică (pentru Bluestar15):

N am de ce regreta
De ce sa regret? Toate lumea face sex(in afara de mine). "Sexul doar de dragul sexului" pai tori faceti sex de dragul sexului, ca va simtiti bine. Nu toti asteptati iubirea mare. Eu dc as face o?
Nu ma intereseaza ca sexul e o virtuite, vreau sa intru in rand cu lumea. Cine sunteti voi sa ma opriti?

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Dacă te-ai săturat sa fii virgină atunci poți să te dezvirginezi

| Elan a răspuns:

Nu mai face nimic!

| DonutsRO a răspuns:

Problemele tale psihice trebuie discutate cu un psiholog sau chiar psihiatru.

Eu cred că o să îți pară rău.

Că nu ai făcut-o mai demult.

| Ava1231 explică (pentru DonutsRO):

O sa mi para rau ca nu am facut o mai demult sau de ce o sa imi para rau? Nu inteleg ce zici

| DonutsRO a răspuns (pentru Ava1231):

Exact!
Ți-e teamă să nu devii o nimfomană de nestăpânit?

| Ava1231 explică (pentru DonutsRO):

Pai oricum imi pare rau ca nu am facut o mai devreme, ca toate fetele, inainte de 20 de ani

| Roger18281 a răspuns:

Ai reușit să îți pierzi virginitatea