| LexuKrys a întrebat:

M-am saturat, sa stau sa ma indragostesc de toate iluziile... Sa caut o fata care sa ma placa, sa o gasesc, intalniri, flori, ciocolata, iar la 1 saptamana sa aud ca mai sta cu inca unu sau mai stiu eu ce straight face De ce nu pot sa stau si eu cu orice fata? De ce trebuie sa stau neaparat cu una la care tin straight face De ce trebuie sa fiu eu asa... nu inteleg! Cum pot sa nu mai pun suflet pentru oricare fata? Am ajuns la concluzia ca imi fac rau cu mana mea, ca dupa aia aflu ca vreau ceva ce nu pot aveasad

15 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sa stii ca mereu e un risc cand te indragostesti, pentru ca nimeni nu stie de dinainte cum se va sfarsi dragostea.
Dar experientele din viata te vor ajuta sa poti alege mai bine persoanele inainte a te indragostii de ele, sa le poti analiza mai bine.
Multi din cauza esecurilor ajung sa bage in aceeasi oala pe toti, ori asta nu e bine.
Cu timpul vei deveni tot mai pretentios si mai greu de pacalit.

Cherchez la femme happy

Sa fii iubit!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Orice inceput are si un sfarsit, Cine se aseamana se aduna!

| Pricked a răspuns:

Si ce vrei sa facem noi? Sa te consolam?

Keep calm and carry on!

| DeepTrance a răspuns (pentru Pricked):

Sa il lasi in pace poti tu sa nu mai cersesti tricouri ca iti trimit eu un camion mai frumoase ca astea de pe TPU fara nicio pretentie, poate daca dai niste raspunsuri utile!

| Pricked a răspuns (pentru DeepTrance):

Si ce vrei sa-i spun eu? "Da, ai dreptate! Si mie mi se intampla la fel.sad!"? Nu. Numai cersetorii de funda dau raspunsuri false, mincinoase.

Ah, si nu cersesc niciun tricou. Nu l-am castigat niciodata si nici n-o sa-l castig. Si stii de ce?- Urasc portocaliul.

Peace!

| Zenit313 a răspuns:

Din pacate..noi am gresit secolul! laughing
Asta e...

| TreiSurori a răspuns:

Sunt multe pareri si chiar diferite unele de celalalte. Tot ce trebuie sa faci e sa iti asculti inima.
Faptul ca dai peste o fata care a avut in trecut o relatie cu un baiat mai rau decat tine nu inseamna ca trebuie sa renunti, tocmai - lupta mai mult pentru ea.
Intr-adevar, fetele vor "baieti rai" pentru ca stiu ca in spatele "baiatului rau" este unul sensibil si dulce. daca tu le oferi totul din prima si esti bun cu ele din prima o sa fie invers...o sa spuna " e clar, e bun si cuminte la inceput apoi devine rau - vrea sa ma foloseasca" sau chestii de genul.

Nu mai pune la suflet o relatie care nu are un sens..adica esti de 6-7 zile cu ea.

| FastAndFurious a răspuns:

Dar tu oferi totul din prima? Flori, cadouri din prima saptamana? te arunci prea tare cu capul inainte. Este mereu o perioada de tatonari, de flirt, in care ajungi sa te cunosti cu ea si in care afli si cate ceva despre ea totusi.
Evident ca nu intri la intamplare in relatie decat daca esti atras, dar tu pui totul pe tava din secunda unu. Ce ii mai poti oferi dupa? Unde mai sunt provocarile, noutatea?

| Generalul a răspuns:

Ai rabdare, orice sac isi are petecul cum se spune. Cu totii am trecut prin treaba asta, norocul te loveste cand nici nu te astepti happy

| anonima3389 a răspuns:

Nu te mai stdresa.o sa gasesti fata potrivita. cele cu care ai iesit inseamna ca nu te-au meritat. exista si fete bune care asteapta baieti ca tine.e foarte bine ca esti galant cu ele si le oferi flori si ciocolata, etc

| TheBrainiac a răspuns:

Stii ce sa faci? Sa-ti scrii pe o foaie de hartie toate calitatile pe care vrei sa le aiba prietena ta.
De exemplu: sa fie isteata, hazlie, sa aiba grija de tine, harnica, sociabila, sa fie blonda, cu ochi albastri, sa aiba sanii mari de sa te pierzi in ei; si mai stiu eu... scrie ce ai tu nevoie.
Observa care dintre fetele care iti plac se aproprie cel mai bine de ce vrei tu si la aia sa-i devii prieten. Asa ai sa vezi ca nu te mai indragostesti de orice fata si nu mai pui suflet la orice.
Mult succes!

| DnFn a răspuns:

Intr-adevar e greu sa gasesti o fata care sa iti placa, sa te faca fericit, sa va simtiti bine impreuna si care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine happy! Incearca sa numai oferi asa multa incredere din prima...esti un tip ok din cate scrii aici, ai suflet bun si te atasezi repede de persoane, asta nu e un lucru rau, dar te poate ranii.Multa bafta.

| DeepTrance a răspuns:

Fetelor nu le plac catelusii, le plac pit bulii!

| LexuKrys explică:

Aici mai sunt si alte chesti cum ar fi : Dau doar de fete care au fost mintite si inselate... si nu au incredere in mine I don't want to see si ma oftic pentru ca nu sunt genul de om mincinos straight face

| jagaaaa a răspuns:

Mdaa,am patit si eu odata asta.
Eee cam naspa, te inteleg perfect, dar am o saolutie pentru tine, fa exact ce fac si eu, fii putin mai indiferent si nu te mai arunca cu capu inainte de cate ori ai o relatie, lasa lucrurile sa vina de la sine.
Si daca fata se dovedeste a fii o panarama trateazo si tu exact cum este de fapt.
Eu asa fac si ma simt minunat.
mult norooc! Oo sa ai nevoie laughing