| Andrei199114 a întrebat:

Ma consider urat, ce as putea face sa schimb aceasta parere?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa te consideri unicat si mandru ca traiesti, nu vad asta ca fiind ceva dramatic, pe bune numai dramatizati atata

| SG1995 a răspuns:

Sa mergi la un psiholog, ai un complex de inferioritate.

| mentholinks a răspuns:

Operatie estetica in cazul in care parerea este fondata pe baza unor observatii obiective.

| HazelEyes77 a răspuns:

Asa te vezi tu si trebuie sa ti schimbi urgent parerea daca vrei sa ai parte de lucruri frumoase in viata ta. Incearca sa scapi de astfel de complexe astfel iti vor distruge viata sociala. Enumera 3 lucruri care iti plac la tine si focuseaza te pe ele repetandu le mereu. Vei capata astfel incet incredere in tine si nu te vei mai desconsidera atat.Cine stie? Poate doar tu te vezi atat de dezgratios, poate ceilalti nu cred la fel.Sa stii ca fiecare dintre noi e unic si tot asa unicate sunt si trasaturile, calitatile sau defectele noastre si asta e un atu sa stii. N umai tu poti fi intr-un anumit fel, ceilalti nu. Asa ca ne putem transforma defectele in calitati, ne trebuie putin curaj insa. Fiecare e frumos si unic in felul lui!

| tril a răspuns:

Sa-ti revizuiesti parerile "artistice".

| Yon1470 a răspuns:

Sa te consideri frumos!

| Shophia18 a răspuns:

De ce gandesti asa?!
Si eu sunt plinuta si nu ma deranjeaza si nu ma consider naspa...din contra imi traiesc viata, ma distrez, ies cu prietenii, imi traiesc viata etc. Imi place sa fiu eu si sa ma simt bine ori unde, ori cand si cu ori cine.
Distreazate, fi deschis, fa prieteni noi, iesi cu prietenii, gaseste un Hobby, Nu baga in cap prostii de genu. Nimeni nu ii urat. In fiecare om se ascunde ceva special.
Iesi cu prietenii daca nu ai fa-ti, fii deschis si increzator in tine.
Daca tu te accepti asa cum esti si cei din jur te vor accepta! Fii deschis, glumet de viata. Numai baga prostii in cap.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Termenii frumos / urat sunt relativi. Daca tu te consideri urat nu inseamna ca toata lumea te vede asa neaparat. Invata sa te iubesti pe tine si ceea ce esti tu si lucreaza in fiecare zi la imbunatatirea defectelor tale. Cel mai important este sa ai o personalitate bine structurata, uneori personalitatea conteaza mult mai mult decat aspectul.'

| Ramona3k3 a răspuns:

Bad things.
Tot ce trebuie să faci e să te accepți așa cum ești, să îți accepți defectele și să vezi că ești frumos chiar dacă ai acele defecte, pentru că până la urmă nimeni nu e perfect, prefecțiunea nu există. Trebuie să ai încredere în tine, acest aspect este foarte important. Încrederea în sine. De aici pornește totul.
Oricum, această schimbare depinde de tine, dacă te accepți sau nu. Nu trebuie să te descurajeze câteva coșuri sau acnee.
Încrederea de sine trebuie să ai de o vârsta mică, ca să nu ai probleme mai târziu. Orice om e frumos, fiecare om e unic. Tu ești unic, acceptă-te așa cum ești, după te vor accepta și alții. Totul pornește de la tine.
Încearcă să lucrezi la tine (nu din punct de vedere fizic).

| MariaIsabela2145 a răspuns:

Te consideri urat pentru ca părerile sau gesturile celorlalți te fac sa te simți asa.Nu trebuie sa bagi in seama toate astea, pentru ca lumea e rea și niciodata nu îți vrea binele.Tu trebuie sa știi ca esti frumos asa cum esti, Dumnezeu nu a făcut oameni urâți