| Magda20 a întrebat:

Mă enervează atingerile iubitului meu în anumite locuri (zonele intime). Mereu îi feresc mâinile...și de fiecare dată insistă tot mai tare. I-am zis să nu mai facă asa ceva și el se enervează și îmi zice că sunt rea că nu îl las.

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uite asa ramai fata batrana. Cele ca tine par sa prefere fetele. Nu ma mira ca la 20 de ani esti inca virgina.
Dar este alegerea ta.
Iubitul te va lasa cat de curand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi doi nu va potriviti deloc, ce i place lui pe tine te enervează, cel mai bine ar fi sa va despartiti ca nici asa nu o sa mearga la infinit, tu cu nervi si ceartă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu esti pregatita de relagii de genul, va vedeti fiecare de treaba lui, tu de copilaria ta si cand o sa fii pregatita o sa iti faci o relatie

| RAY a răspuns:

Tu il iubesti cum il iubesc eu, il folosesti pe post de catelus, esti ca si https://www.tpu.ro/......m-ca-fata/

si cum sunt multi fraieri pe lumea asta, normal ca va bateti joc de ei

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i un sut in dos, daca este mitocan si nu intelege de buna voie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubitul tău să înțeleagă că explorarea zonelor intime ale partenerei nu este o joacă. Dacă îl lași ajungeți amâdoi în situații nedorite. Să fii rea. Dacă ați decis împreună să aveți un act sexual, este altceva.

| antiqque a răspuns (pentru sadrian46):

Mai da-o dracu. Deci trebuie sa ii ceri acord in scris inainte sa o atingi? Du-te ba de-aici laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Mai bine taceai.

| sadrian46 a răspuns (pentru antiqque):

Da, dacă nu ești la curve. Zona intimă este o zonă personală, nu este o zonă pentru joaca oricui. Așa că du-te dta la aia care se joacă cu tine în foi de viță.

| antiqque a răspuns (pentru sadrian46):

Poate tu vrei femeie ca sa o tii pe post de bibelou, e treaba ta. Sau poate preferi laba, ca asa nu te atinge nimeni cand nu vrea sufletelul tau.

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Poți să îmi explici de ce? Unde este greșeala mea? Aștept să mă clarifici.

| sadrian46 a răspuns (pentru antiqque):

Mulțumesc de compliment. Așa am înțeles eu problema domnișoarei. Că ea nu dorește să facă încă sex cu el, iar el o provoacă cu atingeri în locuri intime. Dacă ea nu vrea, și el forțează, aceasta nu este o agresiune? Nu este căsătorită cu el, nu are obligații iar el prin ceea ce face, o obligă. Este asta bine, cum o obligă pune mâna pe ea și o atinge în zone sensibile, fără voia ei? Așa procedează dobitoacele. Oamenii au gură ca să se înțeleagă, ea îi spune nu este voie! Cine este dobitoc? Cine nu se poartă omenește. Nu este femeia lui când face asta. Iar presupunerile dtale despre ce prefer eu sau nu, sunt înafara subiectului discutat.

| antiqque a răspuns (pentru sadrian46):

A facut sex cu el dar nu ii place sa o atinga.
Nu mai incerca sa explici tampenii, daca vrei relatie stii ce implica si mai ales daca deja au facut sex sa ii spuna dupa ca nici nu are voie sa o atinga eu cred ca problema e la ea.
Iubita mea are voie sa puna mana unde vrea cand vrea si eu la fel.
Si ce sa vezi, nu se supara nimeni.
Viata e prea scurta ca sa stai cu cineva cu care nu te potrivesti, daca nu vrea next.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Lasa-te in voia lui. Te va excita si va incepe sa-ti placa. Daca nu este prea mitocan si daca si tu esti pregatita psihic. Mai rar sa ai un iubit si sa nu faceti sex. Daca nu simti nimic de la acele mangaieri ale lui, posibil sa ai o problema.

| Emilian65 a răspuns:

Da, esti rea. Daca ai ales momentele sa fiti unul langa altul, atunci permite-i sa faca ce ii place daca tu nu ii oferi altceva mai bun pentru amandoi.

| Andreeush a răspuns:

De ce stai cu el dacă nu îți place să te atingă?

| sofisis a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai sub 14-15, iti inteleg reactia dar daca esti mai mare este o reactie tare ciudata

| antiqque a răspuns (pentru sofisis):

Are 20, e trist.

| sofisis a răspuns (pentru antiqque):

E cel putin ciudat...

| Plato a răspuns:

De data asta nu pot fi de partea ta. E clar ca e o incompatibilitate, undeva. Nu poti sa o duci toata viata asa, cu "nu e voie, e caca". Cu siguranta el nu va suporta foarte mult timp regulile astea.
Iti sugerez sa cauti pe cineva cu care ai, intr-adevar, o conexiune, o intelegere care acum iti lipseste. Pe cineva care e mai rezervat in gesturi, daca afectiunea de acest fel te inoportuneaza. Nici pe el nu-l poti blama foarte sever, nu o face in public, badaran, ci in intimitatea voastra, deci asa e el, mai... dragastos. Nu te invinovatesc nici pe tine, dar iti sugerez sa renunti la actuala "iubire".
Chestiile de genul asta pot duce la frustrare, care-l poate impinge la a te insela sau ceva de genul, avand in vedere "energia" lui.

| Emma30555 a răspuns:

Eu iti dau dreptate tie. Nu are dreptul sa insiste daca pe tine te deranjeaza sau iti produce durere sau ceva neplacut. Chiar nu esti rea

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

N-am nimic impotriva daca ea nu vrea sa fie atinsa. Dar atunci de ce se mai numeste relatie? De ce tine pe acel om cu speranta ca va avea si el parte de ceva actiune. Omul e plin de hormoni. Ala ce vina are ca frigida asta e si o ipocrita. Vrea atentia lui dar nu ofera afectiune intima. Ti se pare corect?

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu cunosc detalii, ma gandesc ca poate are gesturi mai deplasate daca o deranjeaza, poate ii provoaca durere sau se simte prost sau sunt prea mici de varsta

| ywar a răspuns:

Pai daca e iubitul tau, cum zici, vrea si el fofo, da-o-n petre marinescu. Cum te atinge in zonele intime? Pe chilotel sau sub chilotel, la cosu' vulcanului. Sa stii ca eu bag toata mana, sa fiu sigur ca este excitata. Ce mai, se suie pereti de placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi explica fain frumos sa nu se mai enerveze, ca e vina lui ca nu te lasi.
Inainte sa te atinga trebuie sa fii relaxata. super confortabila, o muzica buna, o atmosfera care te duce intr-o stare de beatitudine, incât sa fii foarte relaxata, sa uiti de tine in acel moment, pregatita de atingeri tandre si o penetrare ca la carte.

| Xelon a răspuns:

Ok!
Este clar ca este o mică incompatibilitate de caracter.
Eu zic sa îți cauți unul cu, care sa te poți iubi telepatic. happy

| Csander a răspuns:

Cati ani ai tu si de cat timp sunteti impreuna?

| Magda20 explică (pentru Csander):

20 și suntem împreună de 2 luni

| Csander a răspuns (pentru Magda20):

Atunci foarte bine faci ca nu il lasi, bravo! Fii fata cu capul pe umeri.

| antiqque a răspuns:

Sa i se scoale nu iti place, sa te atinga nu iti place.
Te-ai gandit ca poate nu iti plac barbatii?

| Magda20 explică (pentru antiqque):

Îmi plac bărbații, cel puțin el îmi place foarte mult, doar că nu pot să îi permit orice.

| ywar a răspuns (pentru Magda20):

Da-l dreacu, da-i una in gura! Un spray... repuls... paralizant.

| antiqque a răspuns (pentru Magda20):

Iti place dar nu suporti sa te atinga? Nu prea se impaca astea doua.
Ce de fete frustrate pe-aici in ultima vreme ba frate.
Toate o ardeti feministe, nu cumva sa va atinga sau sa spuneti ca va place, doamne fereste.
Atitudinea asta duce la un singur lucru, baiatul o sa se plictiseasca de gesturile tale si o sa gaseasca o fata normala.

| darrio2007 a răspuns (pentru Magda20):

Orice ăsta este ceva normal. Daca vrei sa fii abstinentă, explica-i. Si in secunda 2 este deja dincolo de usă.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Magda20):

De ce ai relatie cu acest om daca nu-ti place sexul, sau nu-ti place sexul cu el. Motivul pentru care nu-i spui ca nu vrei sex deloc cu el este ca si tu stii prea bine ca te va parasi in secunda doi. Il folosesti pentru atentie. Spui ca ai relatie cu el, dar de fapt l-ai bagat intr-un friendzone mai mare decat el. Motivul pentru care nu te desparti de el este pentru ca probabil nu ai pe altcineva cu care sa-l inlocuiesti, probabil ai alt baiat care-ti place dar ala nu-ti da tie atentie si te multumesti cu asta. Macar ai bunul simt si lasa-l sa-si gaseasca alta, alta care-l merita, nu o frigida ca tine. Fa-i un bine daca zici ca iubesti barbatii si lasa-l sa plece la alta. Sa stii ca relatie nu-i un favor care il faci tu lui, ci invers. El tolereaza relatia cu tine in speranta ca va deveni sexuala treaba. Daca nu devine asa, ce motiv ar mai fi pentru relatie.

| Nemessys a răspuns (pentru Magda20):

Cati ani aveti? de cat timp sunteti impreuna? Iti inspira incredere? Pare genul ala de baiat fidel sau doar profitor?

Daca aveti deja o varsta de 16+, sunteti de minim cateva luni impreuna si ai incredere in el si pare baiat de treaba, atunci. nu prea inteleg de ce nu-l lasi. Si eu sunt baiat si simt nevoia sa fac lucruri de genu (eu unul cel putin le consider normale, daca sunt facute cu o anumita masura si bineinteles intr-un loc privat) Dar asta nu inseamna ca vreau sa profit de acea fata sau ca doar asta imi doresc de la ea; imbratisarile, sarutarile, vorbele dulci fiind egale cu 0. Nu, nu este asa. Eu inteleg ca voua, fetelor, va este teama de acest lucru ca nu cumva sa fie un profitor si sa nu regretati mai tarziu (ca poate de asta nu iti place) dar trebuie sa intelegi ca lucrul asta este complet normal si daca un baiat face asa ceva, nu inseamna neaparat ca o face cu intentii rele. Gandeste-te foarte bine de ce nu iti place? Dar daca este asa si chiar nu iti place, atunci ok. desparte-te de el si gaseste-ti un pocait.

| Toteu78 a răspuns:

Da o ai de aur și ți e frică să ți o fure?

| CosminAka123 a răspuns:

Inseamna ca nu-l iubesti sau ca nu vrei o relatie serioasa.ti-e teama ca daca o sa-l lasi o sa se laude si tot felul de chestii, adica n-ai incredere in el. Intr-un cuplu, atingerile sunt fapte obisnuite atat din partea lui cat si a ei. Linisteste-te, daca-l iubesti lasa-te atinsa si atinge-l si tu, o sa-ti placa.