| RazvRazvan5456 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu o fata de ceva timp, chiar foarte bine, imi spune orice, are incredere in mine si eu in ea. Ea are prieten care o supara, se tot cearta, face pe seful cu ea. Nu ne vedem chiar asa des, dar cand ne vedem, ma imbratiseaza, vorbeste cu mine etc.
Ii iubeste pe prietenul ei dar el is cam bate joc uneori. Ce as putea face sa se indragosteasca de mine? Zice ca ii place sa stea cu mine, ca sunt simaptic. Simt ca are totusi putina atractie si pentru mine.

3 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Atat timp cat are prieten, chiar daca se comporta urat cu ea, nu stiu daca ai avea vreo sansa. In fine, poti incerca sa o faci sa se indragosteasca. Cum? Fa-o sa rada, vorbeste cu ea despre diverse lucruri, ascult-o, incurajeaz-o, fa-o sa vada diferenta dintre prietenul ei si tine.

| Lioana a răspuns:

Lucrurile astea vin de la sine. Cu timpul va observa diferenta dintre tine si el. Poate ca deja o observa. Daca te va prefera pe tine se va distanta treptat de celalalt. Important e sa fii alaturi de ea pana la capat. Poate ca si ea are o nesiguranta si nu stie ce simti tu. Incearca sa-i arati asta dar nu neaparat prin cuvinte. De exemplu, invit-o la film!

| TeoImpuls a răspuns:

Cei mai josnici oameni sunt aceia ce vor sa-i desparta pe cei ce se iubesc. Daca ei nu-i placea relatia, se desparteau si puteai sa faci ce voiai.
Eu te sfatuiesc pe tine si pe restul sa nu va bagati sa distrugeti vietile altora.