| Broadband a întrebat:

Ma iubeste dar nu vrea sa fim impreuna :O cum vine asta?

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Poate nu are suficienta incredere in tine, poate nu vrea sa fie dezamagita.

Stii cum e vorba aia "prieteni de-o viata"... dupa cativa ani, iubirea aia pasionala se duce, imbatraniti iar langa tine vei avea persoana cu care te intelegi de minune, acel prieten care nu pleaca niciodata si ti-e alaturi.
Cum sunt batraneii aceia care-i vezi pe strada tinandu-se la brat, ei sunt prieteni de-o viata.

Probabil ca nu va cunoasteti chiar de mult timp, probabil ca nu stie daca poate sa aiba suficienta incredere in tine ca nu o vei parasi cand va fi la greu. Gen daca ceva in relatie nu merge bine ea nu va dori sa incheie relatia ci sa rezolve problema.
Si cum intr-o relatie nu trebuie sa existe "eu" ci "noi", ea vrea sa vada daca esti baiatul potrivit pentru ea.

Poate se intreaba daca intre tine si ea nu e cumva doar atractie fizica... adica lucruri de genul.

Stii cum avanseaza o relatie:
Amici - Prieteni - Prieteni foarte buni - Iubiti

Cam asta e schema unei relatii, daca una din etape lipseste si voi treceti direct la ultima etapa... ei bine... ei bine asta ar putea fi cauza pentru care nu vrea sa fie impreuna.

| Broadband explică (pentru Furti):

Probabil ca nu va cunoasteti chiar de mult timp, probabil ca nu stie daca poate sa aiba suficienta incredere in tine ca nu o vei parasi cand va fi la greu. Gen daca ceva in relatie nu merge bine ea nu va dori sa incheie relatia ci sa rezolve problema.
Si cum intr-o relatie nu trebuie sa existe "eu" ci "noi", ea vrea sa vada daca esti baiatul potrivit pentru ea. raspunsul perfect exact asta vrea. fara sa o intreb mi-am dat seama din raspunsurile ei. are nevoie de timp si eu il voi acorda.ii voi arata ca nu sunt ca altii si nici nu-mi voi bate joc de ea happy vreau sa vad ce se intampla sunt rabdator vreau sa vad o relatie cu ea, deci ii las timp de gandire, momentan suntem foarte apropiati ne spunem toate lucrurile dar sa vedem pe viitor. multumesc de raspuns ma intelegi perfect!

10 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ii este frica de responsabilitati.

| BlackheartQueen a răspuns:

Pe undeva e minciună.

| RAY a răspuns:

Esti fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamuriti voi. Ea iti poate spune cum vine asta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate exista probleme la mijloc, dar cu siguranta nu te iubeste indeajuns de mult incat sa lupte, si sa aiba incredere in tine.

| DarkSunshiine a răspuns:

Probabil are niste probleme personale sau este nesigura pe ea. Ori poate are dubii in privinta ei sau chiar a ta.Incearca sa discuti mai multe cu acea persoana pe baza subiectului. Afla incetul cu incetul motivele pentru care nu doreste sa fiti impreuna. Intelege persoana si ai rabdare. Dragostea se formeaza in timp si cu sentimente. Acum trebuie sa iti dai seama daca si tu ai aceleasi sentimente pentru ca relatia voastra sa functioneze si sa merite.

| Iridescent a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Ingroapa-ti ideile cu tot cu neuroni.Imi venea sa ma duc la wc cand am citit raspunsul tau.Raspunsul la intrebare e simplu.A mintit cand a spus ca-l iubeste.Sau tu nu stii ce inseamna cuvantul iubire?

| DarkSunshiine a răspuns (pentru Iridescent):

Am incercat sa raspund privind partea buna. Daca sentimentul e reciproc merita sa incerce. Asa cum a spus si Furti mai sus, poate ii este frica de dezamagire, poate nu are incredere, sunt zeci de motive pe care numai ea le stie si care nu trebuiesc criticate, ci intelese si rezolvate.

| Mihai_Paun_1998 a răspuns:

Exista o groaza de variantex_X nu exista asa ceva ca te iubeste si nu vrea sa fiti impreuna, a spus asta probabil sa nu te raneasca si sa fie o "draguta" sau poate iti poarta o dragoste "paterna" sau depinde si cum te-a perceput, daca vorbesti ironic, probabil si ea a vorbit la fel cand a spus ca te iubeste. Parerea mea e sa ii propui sa va intalniti undeva si sa stati de vorba despre acest subiectwinking