| MagdaIrimie124 a întrebat:

Ma lămurește și pe mine cineva?
Daca astăzi, in 7 (noaptea) mi-a început menstruația, iar în 5 am avut contact sexual neprotejat și s-a terminat in mine. Mai exista vreun risc de sarcina? Daca de exemplu menstruația tine 3 zile doar, de obicei ma tine 5-6 dar dau exemplu că sunt nedumerită, se mai poate forma o sarcina, daca ovulez chiar după încheierea menstruației, ținând cont că ar trece 5 zile?(Nu cred că-mi vine atât de repede ovulația, pentru că ciclurile mele sunt la 28-30 de zile, cel mai scurt a fost odată la 25 de zile, iar cel mai lung, la 35(o singura data)
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata riscul este foarte mic.

| AliGab a răspuns:

Exista sanse mari daca ovulatia iti vine la 8 zile dupa inceperea menstruatiei.

| Anonimu7041 a răspuns:

Cat timp ti-a venit menstruatia NU ai sanse sa ramai insarcinata, perioada fertila fiind terminata de mult.
In mare parte, nu ar trebui sa te ingrijorezi.