| 95021098 a întrebat:

Ma numesc Mihai, am 21 de ani, am o iubita de 18 ani, suntem de 6 luni impreuna si nu am facut sex.
Problema e faptul ca amandoi suntem virgini (in ceea ce o priveste pe ea, am incercat sa deschid o discutie pe aceasta tema, care a enervat-o destul de tare, dar in final mi-a spus ca inca e virgina..sau poate amintit, ea stie).
Am incercat de mai multe ori sa ii spun sa mergem la apartament sa vizionam un film, fara nici un gand sexual ascuns din partea mea.iar ea ma intreba daca e cineva la apartament sau cand vine cineva pe acolo...si imi spunea ca inca nu e timpul...probabil se gandea ca vreau sa facem sex)
Problema e ca eae destul de orgolioasa si de fircare data eu incerc sa imi asum toata vina chiar daca de multe ori ea greseste(din punctul meu de vedere)...pt ca o iubesc.
Pana acum nu am simtit nevoia sexului in relatia noastra, pentru ca o voiam aproape sufleteste in primul rand, iar acum vreau sa ii spun ca mi-as dori sa incepem si relatia dpdvd sexual, dar fara sa o ofensez sau sa creada ca ii impun sau o santajez.
As vrea un sfat.
Iar in cazul in care isi doreste si ea, cum sa procedez? ..nu am nicio educatie sexuala, decat ceea ce incerc sa citesc pe net.
Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Sexul se face, nu se discută.
Trebuie ca împreună să mergeți pe o cale care, mai devreme sau mai târziu, să ducă și la mult-visata întâlnire intimă.
Sărutări, mângâieri prin zonele erogene (sâni, coapse etc.) până când nu va mai suporta tensiunea acumulată. Dacă le va evita... înseamnă că ori nu te vrea mai aproape (sau deloc), ori că nu e încă pregătită. Ceea ce m-ar mira, la vârsta ei.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Frate esti prea moale si nu e bine, asta isi va bate joc de tine, incearca oleaca sa te impui, invit-o la un film pregateste ceva de baut (ceva tare care sa o ameteasca), apoi ia-o usor, atinge-o lin pana cand va ceda si pe urma ii bagi pana rupi patul

| RAY a răspuns:

Mihai frate scuza-ma ca isi spun isi pierzi timpul cu o virgina man nu vreau sa fiu rau cu tine dar eu te inteleg esti barbat ai nevoii sexuale nu poti nega asta man oricat ai vrea tu, ea probabil sta cu tine din plictiseala pana va da peste un badboy cu care va face sex mult mai repede, 6 luni e cam mult si motivele alea sunt demne de o ipocrizie mare,te inteleg ai crezut in ea,o iubeste,o respecti,ai incredere in ea dar fetelor nu le place acest gen de baieti cum esti ori isi bat joc de ei ori sunt in freindzone,fata nu ca nu vrea sex nu vrea cu tine tu poti sa te minti sa nu-mi dai dreptate viitorul va decide daca am dreptate sau nu, mai rau e ca o iubesti sincer, cu adevarat din inima iar ea nu merita asa ceva, femeile pot juca asa un teatru bun man de nici nu isi poti imagina sincer, eu isi doresc sa isi deschisi ochii sa vezi realitatea

| neutrino a răspuns:

Ea nu e prostuta: incearca sa fii si tu la nivelul ei.

| sofisis a răspuns:

Cam ciudat sa te respinga atat de vehement. Posibil sa fie ceva ascuns la mijloc... ceva ce tu inca nu stii.
Oricum, de principiu, daca nu e vreo pocaita, mormona sau mai stiu eu ce, orice femeie poate fi incitata, provocata. Poti sa o saruti mai cu foc de cate ori va vedeti, sa incepi sa o atingi mai indraznet la intalniri... excit-o. Fara sa fie cazul sau locul de sex. Pur si simplu fa-o sa te doreasca apoi condu-o frumos acasa.
O sa vina singura la tine.
Daca nici asa nu merge, ori nu mai e virgina si nu vrea sa aflii, ori a avut ceva traume legate de sex peste care nu poate trece (gen viol, incest etc) ori pur si simplu nu o atragi decat ca si partener de discutii.

| Oana92 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea despre relatia voastra. Atata timp cat nu ii impui nimic nu ar avea de ce sa se simta ofensata. E majora, aveti o relatie de jumatate de an, nu cred ca e cazul sa se considere jignita daca vorbiti despre sex.

Incearca sa afli de ce se teme de fapt!

Pentru cand o sa treceti la sex e important sa nu uiti de prezervativ si de lubrifiant. Si nu te astepta ca inca de la inceput sa existe o potrivire de 100% intre voi, la primele raporturile sexuale ea va avea dureri iar tu vei ejacula destul de repede. Fiind virgini amanoi e nevoie de timp si de rabdare pentru ca amandoi sa ajungeti la placere.

Baftawinking