| TanyaTania334 a întrebat:

Ma simt atat de dezamagita si nu stiu ce sa fac. Am vorbit ieri seara cu iubitul meu, am intrebat daca ne vedem si nu mi-a raspuns nici pana acum la mesaj, desi l-a vazut. Nu imi explic de ce, nu prea sta activ nici pe retelele de socializare si sincer m-a deranjat ca desi a vazut mesajul nu a dat niciun raspuns si nu mai vreau sa ii mai dau eu vreun alt mesaj. Ce ma sfatuiti sa fac? Il iubesc, tin la el foarte mult si as vrea totusi sa inteleaga ca ma deranjeaza lucrurile astea. Cum as putea proceda ca sa ii dau o lectie?

Răspuns Apreciat de Editori
| andreidmbm a răspuns:

E destul de simplu, am trecut si eu prin asa ceva.

Ai sentimentul ca tu tragi singura in relatia asta, dar totusi, te complaci cu ideea asta pentru ca il iubesti. Iar atunci cand e langa tine uiti de tot raul care ti-l face atunci cand nu sunteti impreuna.

Din pacate pentru mine, eu am dus asa o relatie 2 ani de zile, am ajuns chiar sa o cer de nevasta. A acceptat, si asta m-a bucurat enorm. Insa, exact ca tine, dupa cateva zile s-a racit si mai rau relatia, pana in momentul in care a zis ca vrea sa ne despartim, pentru ca ei ii place mai mult singuratatea. Cred ca am suferit jumatate de an dupa evenimentul asta, pentru ca m-am dedicat cu toate fortele ca sa iasa totul bine si sa ii fie ei bine de fiecare data.

Am vrut sa iti spun lucrurile acestea ca sa nu ajungi si tu in situatia mea, deoarece cu cat o lungesti mai mult, cu atat va fi mai dureros la final.

Si asta pentru ca tu il iubesti pana la stele si inapoi, iar el se complace si se "foloseste" de tine doar atunci cand simte el nevoia de atentie si gingasie. Cam asta se intampla cand doar unul din relatie iubeste cu adevarat...

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu stiu daca el o va vedea ca pe o lectie sau nu... dar tu cu siguranta trebuie sa te desparti de el. L-oi iubi tu, dar el cu siguranta nu te iubeste! Nici macar nu te respecta.

| darrio2007 a răspuns:

Este tot cel din 2019? Se pare ai mai avut asemenea probleme, din cate vad in alte intrebari. Nu inteleg de ce nu il suni.

| TanyaTania334 explică (pentru darrio2007):

Nu,nu este cel din 2019. Pentru ca mi se pare ca imi calc pe orgoliu, adica i-am dat mesaj sa ne vedem, nu mi-a raspuns si ce rost mai are sa il sun eu? Mi se pare cam aiurea. Si ma si consum mult

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Cum as putea proceda ca sa ii dau o lectie?"
Nu ii raspunzi o luna, sau platesti niste interlopi sa ii taie cateva degete.
Revenind prindre oamenii normali, trebuia sa il suni cel tarziu azi, iar daca tot nu primeai un raspuns afirmativ de la el, ii dadeai papucii.
O relatie in care stai singura nu te ajuta la nimic.

| Goete a răspuns:

Vrei sa ii dai o lectie fara sa stii ce s-a intamplat.
Poate a citit mesajul tau in timp ce trecea strada si l-a omorat o masina.
Si tu, planificand razbunarea! - Halal "iubita"

| Crackman a răspuns:

Ii zici ce te deranjeaza.
Il intrebi daca are un eveniment nefericit ( exista multe ) si daca nu ii explici ca nu iti place.
Daca nu merge desi este greu trebuie sa pleci...

| MValentin a răspuns:

In primul rand, după cum te-ai exprimat si ai pus problema amandoi sigur nu aveti peste 17 ani.
Si obiectez asta deoarece aproape majoritatea relatiilor la vârste precum 14-15-16 sunt intr-un mod sau altul o glumă.

Acum ca sa iti răspund la întrebare, tu il iubesti, faci tot posibilul sa ii răspunzi cat mai rapid, iar el te lasa in seen când i-ai sugerat sa va vedeți, practic cand aveai nevoie de el.
Ca sa traduc asta:,, nu consider ce avem o relație, poate m-am plictisit de tine, poate am pe alta, poate nu stiu cum sa iti zic ca nu mai vreau sa vorbesc cu tine".

Nimic si niciodată nu va scuza lipsa comunicării ca mereu va duce si corela cu ceva,, putred,,.
=) bafta si daca mai ai nevoie de o alta prespectiva candva sunt aici

| TanyaTania334 explică (pentru MValentin):

Nu avem 17 ani, culmea. Eu am 23, el 30. Si totul era ok, vorbeam tot timpul.iar zilele astea parca a intrat in pamant si nu mi explic de ce. Si chiar nu vreau sa l sun eu.

| MValentin a răspuns (pentru TanyaTania334):

O vai, situația era mult mai ușor de inteles daca aveati 16 ani... dar asa?
Tania, ai 23 de ani... știm amandoi bine că dacă ai iubii cu adevărat o persoană nu o lași in seen, fara explicație, stim amândoi că daca nu era ceva putred nu simteai toate chestiile ce le simti acum.
Nu lasa asta asa, gândește-te daca merită :/

| gogugogugogu a răspuns:

Pare sa aveti o relatie in care unul iubeste mai mult. Cand iubesti nu exista "nu am timp", sunt convins ca ar fi putut sa-ti raspunda, daca ar fi vrut, cand iti pasa poti scrie un mesaj si cand stai pe WC si in cursul unei zile ajungi acolo cel putin o data. Pregateste-te sa-ti refaci viata alaturi de altcineva... parerea mea.

| Bogdanel27 a răspuns:

Lipsește comunicare între voi 2, și o relație bazată pe iubire și incredere