| Andreiu68 a întrebat:

Ma simt foarte dezamagit si tradat in dragoste! Deci sa incep cu inceputul, am cunoscut o fata acum 3luni de zile si am inceput sa vorbim prin mesaje si video pe messenger odata la 2 zile. In astea 3luni ne-am vazut de 3ori datorita virusului asta. Ioana, asa o cheama, insa era dezamagita de relatia cu fostul ei iubit pe care o avusera 1 an jumatate si erau despartiti de 1an si o luna, suferea tare din dragoste, voia sa se sinucida, plangea cand mai vorbeam pe camera cu ea, spunea ca inca mai asteapta impacare de la fostul, daca ii da mesaj pleaca la el in secunda 2. Era inchisa in ea, mi-am batut capul si nervii ca sa o fac bine, cand ne vedeam stateam imbratisati ii povesteam chestii, ii spuneam ca ii sunt alaturi, ca o sa fie bine, ca o ajut sa treaca peste si partial am reusit sa o ajut sa treaca peste chestia cu fostul, imi multumea ca am ajutat-o.La un moment dat m-a intrebat de ce imi pasa asa mult de ea de o ajut sa treaca peste si i-am spus ca imi e draga ca o plac, ea mi-a spus ca si ei ii sunt drag dar nu stie ce sa faca sa se,, combine" cu mine sau nu, ca ii e teama sa nu fie iar dezamagita, mi-a spus ca nu vrea nici o relatie acum cu nimeni, vrea sa fie singura o perioada mai lunga. Acum 3 saptamani am observat ca Ioana este cam rece sa zic asa cu mine, adica imi raspundea greu la mesaje, ori nu raspundea, ori raspundea sec si am aflat ca vorbeste cu prietenul meu pe messenger, Ionut sa ii spunem, lui ii raspundea, mie nu..Sambata am mers la un prieten acasa eu, 2 baieti si Ionut si a venit si Ioana asta,ca a chemat-o prietenul meu,Ionut. Am stat toti am vorbit, am ras, am baut ceva, dupa care Ioana s-a imbatat, s-a dus la baie a vomat dupa s-a dus in camera sa se culce si prietenul asta al meu s-a dus dupa ea in camera cica sa vada daca e bine, voiam sa ma duc eu, dar Ionut a fost ca la baie si a stat cu ea sa vomite si a spus ca se descurca si singur sa aiba grija de ea. Au stat in camera amandoi cam 15 min,m-am dus sa vad daca e bine Ioana si usa era incuiata,becul inchis,am batut la usa pumni,picioare, nimic, am stat am ascultat sa vad ce naiba se petrece,ei erau si faceau s** ca se auzea. Am plecat de acolo in baie, am plans putin ca o iubesc mult pe fata asta, nici acum nu realizez de ce mi-a facut asta,dupa au iesit din camera s-au dus la baie amandoi. Dupa au fumat o tigara si Ioana s-a dus sa se culce,dupa Ionut a stat cu noi si am baut in continuare. Dupa ceva timp m-am dus sa ma culc in pat cu Ioana,am mai stat ca nu dormea am vorbit,ne-am mai sarutat si spunea Ioana ca se simte nasol,sta se saruta cu mine,s-a sarutat si cu Ionut,are sentimente si pentru mine si pentru Ionut,nu este genul de fata usoara si nu ii place ce se petrece. I-am spus ca pana maine sa aleaga eu sau Ionut. Dimineata i-a trimis mesaj lui Ionut pe messenger ca am vazut toata conversatia,era ceva gen ca ii e teama sa imi spuna ca nu vrea nimic cu mine,ca il iubeste pe Ionut,ca nu vrea sa ma raneasca daca imi spune ca stie ca tin mult la ea,dar de fapt nici nu stie ce vrea si pe cine sa aleaga, pana la urma i-a spus lui Ionut prin mesaj ca il vrea pe el. Dupa ce am vazut mesajul i-am spus Ioanei si lui Ionut ca stiu ca Ioana il vrea pe Ionut, sper sa fie alegerea buna si i-am lasat in pace si am plecat acasa. De atunci duminica nu am mai vorbit cu ea si nici nu mai vreau, cu Ionut am vorbit, am iesit pe afara. Am fost prea bun cred ca si am fost luat de prost, adica stau singur eu, am 2 masini, muncesc imi vad de ale mele, urat nu sunt, arat ok, am facut lupte 3 ani,nu fumez,nu am fumat niciodata nimic,de baut ce mai beau asa cand ies cu prietenii. I-am spus Ioanei atunci seara cand eram in pat cu ea, ca ai grija ce alegi ca Ionut e cam bagabont asa, se joaca cu fetele, le ea si le **** si le lasa. Stiu ca trebuie sa o uit pe Ioana dar imi e greu si acum daca imi da mesaj sa zicem ca ma vrea pe mine ca si-a dat seama ce a facut eu ma duc la ea. Nu stiu ce sa fac, sa trec peste, parca nici Iisus nu a fost asa tradat. Ionut stia ca eu vorbesc cu fata asta demult, dar nici nu stiu cum au inceput ei sa vorbeasca, in fine ma rog. Sunt suparat tare, sa ii mai zic ceva Ioanei de dulce ceva? Sa o las moarta sau nu stiu, sunt suparat tare, disperat nu pot sa ma calmez, ma gandesc in continuu la ea.

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ioana e parașuta, si tu un bleg
Daca ai văzut că vorbește cu altul si și-o trage cu el, ce naiba mai vrei de la ea?
Vrei sa fi câinele ei, sa te caute doar cand vrea atenție și de *** se ocupă alți
Nu fi leșinat si caută una seriosa

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se face sad. Încearcă sa nu mai ai nici un contact cu el! Blochează mesajele, apelurile, taie orice mod de comunicare! Nu este pentru tine! Dacă ea ar fi cu tine, nu ar trece mult timp și te-ar distruge! Te-ar rănii! Iar asta o sa te schimbe pe tine ca om! O sa devii un om rău, iar tu din câte observ nu ești asa! Deci, las-o sa își vadă de viata ei, mai târziu poate o sa regrete dar regretele nu schimba cu nimic faptele!

| mdc98 a răspuns:

Ce naiba e atata de greu de inteles ca fata nu te place?
Dragostea cu forta nu se poate.
Pt ce sa tot insisti atata la ea?
Nu se simte atrasa de tine si gata.

| Nyarlathotep a răspuns:

Cred ca ai nevoie sa auzi asta: https://www.youtube.com/watch?v=G3wYYjpB6zg

Raspunde perfect la intrebarea ta!

| lorix a răspuns:

Ma dor ochii de la ce am citit. Dar da, clar, e serioasa Ioana. Material bun de viitoare nevasta.
Atrageti si voi tot ceea ce sunteti.