| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt ingrozitorcryingplangcryingnu mai pot zambi, sunt distrusasad Fostul prieten, cu care am fost 1 an, a stat cu alta fata cand ne-am certat, incercand sa ma uite si in timpul asta am stat si eu cu altcinevasad Acum el a incercat sa ne impacam, dar eu nu stiam ce sa fac, daca sa ma mai impac cu el sau nustraight face Aseara ne-am intalnit sa vrb si mi-a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna niciodata, desi ma iubeste din tot sufletul si ca din cauza mea nu poate iubi o alta fata. Eu i-am zis ca si eu il iubesc, ca mi se parea ca e foarte fericit cu aiasad Atunci mi-a zis: "numai cu tine am fost fericit, erai totul pentru mine, simteam ca fara tine nu pot traicryingSi stii ca ai fost singura fata pentru care am plans, cu ea am incercat sa fiu fericit, dar n-o iubesc, doar ti-am facut in ciuda" Eu i-am zis: "pai daca tu ma iubesti, eu te iubesc de ce nu mai putem fi impreuna?" El: "Nu mai putem, eu vreau sa te uit, mi-ai facut mult rau. De ce a trebuit sa stai cu altu, tocmai atunci cand te iubeam ca un nebun?" Eu: "Dar tu? tu cum ai putut sa stai cu ea? eu cum crezi ca m-am simtit?" Si el a inceput sa zica ca asa-s baietii, ca gresesc, ca de la mine nu se astepta sa-i fac asta! Apoi mi-a spus ca saptamana viitoare pleaca intr-o alta tara si ca poatea asa o sa ma uitecrying

Nu stiu ce-as mai putea face sa ne impacam? cryingIl iubesc enormsad Si simt ca ma iubeste si elsaddar orgoliul nu ne lasa sa fim impreuna...
Credeti ca o sa ma uite?crying
Scuzati romanulsadsper sa nu v-am plictisit
Astept parerile voastresad

Răspuns Câştigător
| Fericire04 a răspuns:

La cat a zis ca te iubeste.e clar ca daca e dragoste adevarata nu te va uita! Asa ca eu zic sa ai incredere ca te iubeste cu adevarat.si sa incerci sa te linistesti, deoarece daca e iubire adv.isi va da seama ca nu II E bine fr tine.ca se gandeste mereu la tine.si ca uh esti unik lui ferikire.asculta.din proprie experientsa: " Un baiat care a plans odata pentru tine cu sigurantsa a mai facut`o dupa aceea sau daca nu, o sa o mai faca pe viitor ". Daca nu e ceva joak de copii.si te iubeste, se va intoarce la tine ~! Sigur! APP.cati ani aveti voi`?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Desi stiu ca voi fetele nu sunteti de acord, din punctul de vedere al unui baiat e infinit mai grav cand fata se duce cu altul decat daca se duce el cu alta. E un rationament de genul..."baiatul e cel care foote, iar fata e cea care e footuta" si de-aia e mult mai grav atunci cand inseala fata. Simte ca si cum ea a fost pangarita, "murdarita" de penisul altuia (pe care noi il detestam) pentru totdeauna. Sigur ca nu poti gasi doar virgine happy dar majoritatea baietilor se gandesc: "macar sa nu si-o mai traga cu altul din momentul in care a devenit prietena mea". Daca se intampla asta, multi baieti nu pot ierta niciodata, in baza rationamentului de mai sus.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna alexasad
Foarte trist :-

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

at wits' end scuze nu s-a trm tot raspunsul :-

| anDa a răspuns:

Din moment ce v-ati inselat reciproc nu stiu cat de mult tineati unul la celalalt. Totusi, nu te lasa indusa in eroare de cateva cuvinte si lacrimi... Daca tipul numai vrea si pace, lasa-l. Cu timpul isi va da seama ce a pierdut.

| Ingrid16V a răspuns:

Avem 18 ani amandoisad

| Dianné a răspuns:

Alexa, in primul rand, linisteste-te. De ce te-a inselat atunci? De ce l-ai inselat atunci? Nu faceti prostia, de a va combina cu altul, dar stiti foarte bine ca iubiti pe altcineva foarte mult! Asta pare a telenovela... sa stii ca eu cunosc un caz asemanator.batting eyelashes
Adevarul e ca, ati gresit amandoi din toate punctele de vedere, poate chiar si la inceputul relatiei. Eu zic, sa mai comunicati, intr-un mod linistit, calm, trebuie' sa stii ce sa-i spui, asa ca, stai linistita. In primul rand, nu este ultimul baiat de pe pamant, stiu, il iubeai, te iubea. Dar de ce tocmai pana acolo s-a ajuns? Sa va faceti in ciuda/ ura, reciproc?! Pai asta, nu se mai poate numi relatie, incredere, iubire unul fata de celalalt, doar o joaca de copii. happy
Sunt curioasa cati ani ai. Poate imi spui in privat, iti dau id-ul si poate mai vorbim, daca crezi ca raspunsul te-a ajutat cu ceva.
"Si simt ca ma iubeste si eldar orgoliul nu ne lasa sa fim impreuna...", ce conteaza pe lumea asta intre voi DOI? ORGOLIU or DRAGOSTE, iubire, etc?!
Pune-ti-va niste intrebari mai intai.
Faza cu plecatu' in alta tara pentru a te uita, mi se pare aiurea, daca e asa, oricum veti mai vorbi, nu cred eu ca nu. Sper ca te-am ajutat.

| Fericire04 a răspuns:

Deci 18 aveti. Stii ca baietii se maturizeaza mai greu.
Depinde ce vrea el de la viata in continuare`. daca te iubeste cu adevrat, Natural ar fi sa aleaga sa fie cu tine.si sa treceti impreuna peste toate obstacolele`! Bafta`happy

| ilenutzza a răspuns:

Da faza e ca va iubiti aman2 dar fiecare are motive sa uite ce s-a intamplat intre voi doi. Acum uh nu ai dc sa plangi, adunate putin, gandeste logic, poate ca nu pleaca, vrea sa te uite asa sunt baieti dupa ce iubesc o fata mult se comb cu alta ca sa o uite pe fosta. Acum nu ai dc sa plangi, trezeste amintirile din tine si incearca sa il faci sa te vrea din nou...

| Xgirl a răspuns:

Of...e greu.Incearka sa vb cu el la moul cel mai serios.Nustiu ce e de facut deoarece o sa-ifie greusa te uite.incearca sa te impaci cuel sa purtatio discutie pana nu e prea tarziu pentru. ca greseste ...nu te va putea uita.Pe de alta parte sa-r putea sa se si intample cu timpul pentru ca daca va pleca stii(din experienta mea)relatiile la distanta nu tin. Oare mai merita? Eventual incearca sal convingi sa nu plece. funda?

| kaz3 a răspuns:

Alexa daca mai vine la tine omoaral si cand vrei sa faci sex cu el nu te mai respinge laughing)

| CriStiaNa_9883 a răspuns:

Alexa...daca el te iubeste asa de mult cum ai spus tu sunt sigura ca nu are cum sa te uite asa usor asa ca poate dupa ce se intoarce mai vorbeste cu el si roaga-l sa va impacati...bine nici chiar sa te rogi de el. ar trebui sa ii spui ceva care il doare si sa-si dea seama cat de greu ii este fara tine tongue:*
Succes cand se intoarce:*

| SySy4 a răspuns:

Offsigh nu stiu ce sa spunsad daca va iubiti impacati-va pana nu e prea tarziu! si daca te iubeste nu o sa te uite asa usor:*