| MyNameisEduard a întrebat:

Ma simt mereu fericit când o văd,problema este că după ce termin orele mă gândesc la ea și mă întristez pentru ca sunt un prost ca n-am curajul să-i spun ce simt, nu cred ca m-ar plăcea oricum dacă ii spun ce simt....Sunt timid si abia dacă știu ceva despre ea,dar m-am îndrăgostit de vocea ei,de zambetul ei,de cum se comportă, îmi place totul la ea.Chiar dacă are imperfecțiuni ca fiecare om eu o văd perfectă. Dacă nu-i spun ce simt voi putea trece peste acest sentiment? Mi-as dori atat de mult sa stie ca o plac sad.O plac de 1 an si ceva si nici nu știu ce o sa mă fac după ce termin liceul.Va rog fără hate ca si asa sunt destul de trist, un sfat m-ar ajuta mult.
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Toate la timpul lor, vei vedea. Inca un lucru, nimeni nu iti merita suferinta, in special persoanele care nu te apreciaza. Crede-mă, o singura lacrima este prea scumpa pentru a o irosi pe cineva de genul asta, da pai nopti si zile in care le versi tot timpul. Esti frumos, esti tanar, ai timp sa iti gasesti perechea, esti abia la inceput. Ai putea sa incerci sa te concentrezi pe altceva momentan, pentru ca, dupa cum vezi, nu iti face bine acest sentiment. Este toxic si trebuie sa scapi de el pana cand nu devine altceva. Dragostea e periculoasa, oricat de ridicol ar suna. Ai grija de tine, te rog

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Timiditatea este lipsa de incredere in tine!
Probabil ca esti fricos si daca nu deschzii gura acum, cand fata este libera, risti sa o pierzi, fiindca maine poate sa vina altul, sa-l placa si sa fie cu acela.
De ce amani sa-i vorbesti?
Tu pierzi inainte de a incerca ceva, prin faptul ca nu incerci deloc. Ce crezi ca ti se poate intampla?
In afara de un raspuns, fie pozitiv sau negativ, nu ti se intampla nimic!

| MyNameisEduard explică (pentru Violleta2022):

Știu că sunt prost și amân și merit sa sufăr din cauza asta.Aș vrea doar sa pot trece peste acest sentiment, nu ma simt încă pregătit sa am o relație dar o plac foarte mult...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Esti inca copilas mic, daca esti inca incapabil sa intelegi ca oamenilor nu le poti impune sa te placa cu forta.
Or sa mai treaca cativa ani sa te maturizezi mental, dar intai sa fii capabil sa intelegi ca nu suntem papusi si nu putem ordona nimanui sa ne placa cu forta.
Cand vei intelege cu adevarat acest lucru, vei puta sa mergi mai departe, sa vezi si alte fete care te plac, care te vor...

| Mosotti a răspuns:

De unde stii ca nu te-ar placea? Desi s-ar putea sa ai dreptate daca ea nu te-a remarcat.
Ca daca te placea trebuia sa te remarce si ea, sa-ti dea o privire, un semn ceva, ca asa fac fetele cand plac pe cineva, fac cumva ca baiatu sa se prinda.

Poti incerca sa o inviti la o plimbare ceva, vezi ce raspunde totusi.
Pai daca are imperfectiuni ca orice fata si stii asta, cum o vezi perfecta? Ca doar nu esti drogat.

| 1997onur a răspuns:

Pai nu ai cum sa controlezi ce simți cu adevărat pentru ia orice ai face și nici nu poți schimba niciodată ce simți cu adevărat pentru ia. Lasa prostile și Fă-ți curaj și spune-i ce simți cu adevărat pentru ia altfel o sa regreți toata viața ta cât ai sa trăiești când o vezi cu altul în oraș de mână și mănâncă ceva unul lângă altul și se pupa pe stradă mai vrei să-ți spun ce va urma? Nu fi fraier-_- și nici femeie-_- lasă rahaturile astea ca sunt țimd ca sunt nu știu ce ca sunt nu știu cum lasă-le -_- mergi și recunoaște ce simți cu adevărat pentru ia așa cum ști tu așa cum poți tu pe limba ta cu vocea ta cu cuvintele nu mesaj nu Facebook nu insta nu tiktok și alte Rahatriu care mai. Mergi și spune-i ce simți cu adevărat pentru ia mergi și recunoște cu adevărat ce simți pentru ia altfel o sa regreți toată viața cât ai sa trăiești.

| MyNameisEduard explică (pentru 1997onur):

1.Nu cred ca te confrunti cu timiditatea si de asta o numesti "un rahat"
2.Nu am curajul nici pe messenger sa îi spun asta, dar in realitate...
3. Vreau doar sa trec peste acest sentiment cumva, mă simt gol pe interior, trist si tot așa

| Maraa345 a răspuns:

Spune-i ce simti, curaj.

| JaneDoe55 a răspuns:

Vezi tu, am 14 ani, nu am multa experienta, dar am furat din ce am vazut in jurul meu. Cum spunea si Nicolae Iorga, laudat fie-i numele,, Daca cred in Dumnezeu si el nu exista, nu am ce pierde, dar daca exista si nu am crezut am pierdut totul ". Urmeaza-i sfatul, crede atat in Dumnezeu, cat si in tine. Fa-ti curaj sa ii spui. Nu o sa te mint, va cunosc nici pe voi, si nu cunosc nici situatia voastra, asa ca nu iti pot spune daca te va respinge sau nu. Daca nu, ma bucur foarte mult pentru tine, casa de piatra si copii de caramida va doresc, dar daca te va respinge, nu inceta sa crezi in tine. Inseamna ca nu este persoana potrivita, asa ca trebuie sa mai astepti. Stiu ca doare sa te gandesti la asta, dar gândește-te si la faptul ca exista cineva in lumea asta care ar tanji dupa tine, care te-ar vrea si care te-ar vedea pe putin cat o vezi tu pe ea, sau poate ca e ea, dar nu acum. Pana la urma, intamplarile de genul ne fac mai puternici. Tu sa te iubesti in primul rand pe tine, ai încredere in tine si in ceea ce poti face, si fi indiferent. Oamenii iubesc ceea ce nu pot avea. Esti minunat, sa nu uiti

| MyNameisEduard explică (pentru JaneDoe55):

Mulțumesc mult pentru vorbele încurajatoare, chiar dacă nu va fi ea sper să găsesc acea persoană care să mă placă pentru cine sunt

| MyNameisEduard explică (pentru Mosotti):

Îți mulțumesc enorm pentru vorbele frumoase, o să încerc să mă concentrez pe altceva și o să încerc să mi-o scot din minte.Am și vărsat lacrimi din cauza asta dar acum sunt mai bine, sper să fiu bine in continuare.O sa am grijă de mine și ai și tu grijă de tine, o zi bună si îți mulțumesc încă odata happy

| Mosotti a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Toate la timpul lor, vei vedea. Inca un lucru, nimeni nu iti merita suferinta, in special persoanele care nu te apreciaza. Crede-mă, o singura lacrima este prea scumpa pentru a o irosi pe cineva de genul asta, da pai nopti si zile in care le versi tot timpul. Esti frumos, esti tanar, ai timp sa iti gasesti perechea, esti abia la inceput. Ai putea sa incerci sa te concentrezi pe altceva momentan, pentru ca, dupa cum vezi, nu iti face bine acest sentiment. Este toxic si trebuie sa scapi de el pana cand nu devine altceva. Dragostea e periculoasa, oricat de ridicol ar suna. Ai grija de tine, te rog