| Gaby212 a întrebat:

Ma simt super naspa crying
Nici nu pot sa adorm...
Azi dimineata m-am intalnit cu fata de care sunt indragostit si dupa care am tot alergat ca un catel ca sa primesc un pic de atentie. De vreo 4-5 luni n-am mai vazut-o decat in poze,pentru ca am incercat cu toate puterile mele sa o uit. sad
Si chiar credeam ca voi reusi,dar s-a intamplat chestia asta!
Ne-am intalnit accidental,ea venea de la mall si eu ma plimbam aiurea.
Cand am vazut-o din capatul strazii,am crezut ca am vedenii. M-am blocat in mijlocul drumului, nu stiam cum sa reactionez...Sa imi continui traseul facandu-ma ca ploua,sa ma intorc sau sa dau ochii cu ea? Asta era dilema din mintea mea...
Dar pana sa apuc eu sa judec,ea deja ma zarise.M-a salutat si a zambit,atat.
Faptul era consumat,iar eu m-am gandit sa nu par magar si sa ma duc la ea.
Am inceput o conversatie amicala, de genul "Ce mai faci?/Bine, tu?". Asta a fost cea mai mare prostie din viata mea! I-am vazut ochii, zambetul...Si mi-am amintit iar de noi...De acele zile in care visam cu ochii deschisi langa ea.
Am vorbit vreo 10 minute despre vacanta,magazine si reduceri( da,penibil laughing ),apoi ne-am luat la revedere.
As fi invitat-o undeva,la o terasa,dar trageau prietenele de ea.Mi-am zis ca nu ar fi frumos din partea mea sa o pun intr-o situatie jenanta,anume sa nu ma refuze nici pe mine dar nici sa nu le lase balta pe prietenele ei.

Ziua mea s-a dus de rapa si n-am mai fost in stare de nimic. Nu eram pregatit sa o vad,a fost un soc pentru mine.
Sper totusi ca n-a observat ca tremuram si aveam lacrimi in ochi. Sper...

Cum sa imi treaca asta? Eram pe punctul de a o uita si acum iar am luat-o de la capat! crying
Eu am iubit-o cu adevarat! Si inca o mai iubesc,ganditi-va ca a trecut atata timp(cam un an) si nu am vrut pe nimeni altineva langa mine!

Poate nu pare masculin sa ma vaicaresc asa,dar primul lucru pe care l-am facut dupa ce ne-am separat a fost sa ma duc in spatele unui bloc si sa plang.

Cum as putea sa imi revin? Nu de alta,dar oamenii din jurul meu au nevoie de mine, iar eu nu-s in stare.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Am trecut si eu prin astea si tot ce faci tu acum e sa iti incarci sufletul aiurea.
Trebuie sa treci peste pentru ca nu ai incotro.Ce nu a mers de prima oara probabil nu va merge nici a 10 si atunci ce o sa faci? O sa stai toata viata din suferinta in suferinta?
Gasesteti pe altcineva daca prinzi ocazia, socializeaza, munceste, ocupati timpul cu altceva si iti va trece.Gandeste-te ca nu e de tine si gata, in timp te vei resemna.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum as putea sa imi revin?"

simplu: alta!

| Gaby212 explică (pentru sierra1):

Ce nu pricepi ca nu pot? Am incercat...Si prietenii meu au incercat sa imi faca cunostiinta cu alte fete.
Da, toate erau frumoase...Si da, erau inteligente...Dar eu nu eram indragostit de niciuna!

| sierra1 a răspuns (pentru Gaby212):

Fă tu ce/cum vrei, asta e soluția!

"Si prietenii meu au incercat sa imi faca cunostiinta cu alte fete.
...Dar eu nu eram indragostit de niciuna!"
- asta vine pe parcurs nu la momentul la care vă salutați prima dată

| Gaby212 explică (pentru sierra1):

Mi s-au parut prea banale, ca ele sunt toate celelalte...

| sierra1 a răspuns (pentru Gaby212):

Repet ultima dată - soluția e cea din primul meu răspuns.

Și nu-ți mai plînge de milă.

| OldSoul a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi ca nu poti uita un om cu care ai amintiri.
Oricat ai incerca, mai devreme, sau mai tarziu, iti vei reaminti de aceea persoana, si atunci tot efortul depus pentru a uita acea persoana va fi zadarnic.
Ceea ce trebuie tu sa faci e sa te impaci cu ideea ca voi doi nu sunteti impreuna, nu a fost sa fie, ca sunteti diferiti, si ca o relatie intre voi nu ar fi mers.
Cand vei constientiza asta, vor disparea si problemele tale cu referire la ea definitiv.

| Gaby212 explică (pentru OldSoul):

Aste e faza...Ca eu constientizasem ca s-a terminat.Am pus capat cu mana mea tuturor gandurilor...Dar cand am vazut-o mi-a rascolit inima.
Acum ma simt de parca n-as fi progresat deloc.

| Emma30555 a răspuns:

Cand te vei indragosti din nou vei reusi sa o uiti. E o chestiune de timp. Amintirile frumoase vor ramane, trebuie sa te gandesti ca asa a fost sa fie, daca crezi ca mai ai o sansa cu ea mai incearca dupa care pune punct.

| Uvox a răspuns:

Daca era sa fie, era pana acum. Daca nu, nu.
Nu te agata de trecut ca ratezi prezentul si chiar viitorul tau. Get over it and move on! Altfel o sa regreti mult mai mult.

| barosanu69 a răspuns:

Poponarule laughing