| Ionut3399 a întrebat:

Ma simt vinovat ca i-am spus prietenei sa o incheiem, avem 2 ani si am stat despartiti 3 luni, treaba e ca m-a ranit extrem de tare, intentionat si-a batut joc de sufletul meu mult si nu o inteleg, nu ma apuc sa zic ce am oferit si etc nu asta conteaza. I-am spus cat de tare m-a ranit zilele astea dupa o scurta impacare si ma simt super vinovat, ce sa fac?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, ai pus punct relatiei fiindca asa ai vrut, nu te a obligat nimeni sa inchei relatia cu ea, ea daca te a ranit trebuia sa stati de vorbă amindoi ca doi maturi sa aflii si ea ce probleme are, ca sigur nici tu nu esti vreun sfînt, nu, ti ai batut si tu joc de ea reflectează si vezi unde ai gresit, e usor sa arunci cu piatra in altul adica in cazul tau numai in ea ca ea a gresit, clar a i gresit si tu față de ea, dar acum faptul este consumat, in loc sa te gîndesti sa te calmezi, ai rabufnit pe ea si gata ai enervat o, ca doar fata aceea nu este sacul tau de box, cum ai nervi te descarci pe ea. Acum mergi mai departe, ce a fost a fost, totusi frumos ar fi sa o suni, sa i ceri iertare, sau sa mergi acasa la ea cu un buchet de flori, si sa te împaci cu ea, sunt totusi doi ani pe care i ati petrecut împreună, doi ani, cu bune si rele nu poti da cu piciorul la doi ani din viața ta. Ce varsta are fata? Dar tu?

| Ionut3399 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt ipocrit, clar am si eu greselile mele, doar ca ea mi-a calcat pe incredere si mai mult nu vreau sa povestesc, cum am tratat-o? Exact ca un domn, avem 18 ani si nu stiu, am vorbit mult dar sincer ma raneste la modul ca daca pe mine ma doare ceva, stie si nu ii pasa, iar daca eu stiu ca o doare ceva ma gandesc la binele ei si renunt la acel lucru, destul de clar?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar daca ea nu mai vrea sa te ierte si sa te primeasca inapoi, respecta i decizia nu o presa sa faca ca tine. Resemneaza te si gata, mai sunt fete destule nu este ea nici prima nici ultima fată. Succes la împăcare.

| Andreeush a răspuns:

Cu ce a greșit?

| Ionut3399 explică (pentru Andreeush):

Intr-o seara stabilisem sa iesim pana la 11 si ea a ramas apoi in nu stiu ce club pana dimineata fara mine dupa un comportament nu stiu, jegos putin spus, a zis ca nu ii pasa ei de ce cred eu dupa care a dansat toata seara cu unu pe care abia il cunoscuse. Am iertat ca un prost dar mi-am pierdut increderea, m-am panicat si devenisem gelos, lucru care nu imi sta in fire si dupa a continuat sa ma raneasca si sa fie infidela.

| Andreeush a răspuns (pentru Ionut3399):

Atunci nu ai de ce să te simți vinovat, ea a greșit.

| Frank51 a răspuns:

Eu nu as ierta chestii care ma deranjeaza si care se repeta, but that's only me.

| Denisa0954 a răspuns:

Pune in balanta ce doare mai tare. Sa stai intr o relație cu ea având în vedere chestiile naspa pe care le-a facut, sau sa treci peste si sa ti găsești fericirea lângă altcineva. Acum depinde si cu ce ti a gresit, ca e discutabilă treaba

| Ionut3399 explică (pentru Denisa0954):

Mi-a calcat pe incredere, apoi am simtit ca o pierd, m-am speriat si am devenit fara sa vreau mai gelos dupa care toate actele ei de infidelitate si nepasare fata de mine, cand tot ea a pornit tot, in loc sa ma faca sa imi revin, ea a luptat contra mea cand nu am avut nici cea mai mica greseala in acel moment.