| SERIALS a întrebat:

Ma vad cu un tip de 2 luni, urmeaza sa plec in alt oras si voi fi departe de el. Ieri, in timp ce dormea, am intrat de pe telefonul lui si am vazut ca are doua aplicatii de dating si am citit dialogurile scurte pe care le avea cu alte persoane, trimitea poze nude cu el, intreba pe cand o intalnire va fi. Stiam ca noi avem o relatie neserioasa, ne place sa petrecem timpul impreuna, sex, pana voi pleca din regiune, dar m-am simtit foarte prost ca el a facut chestia asta, ce ii lipseste? De ce unii avand sex cauta alte persoane? Nu am gasit vreo dovada ca s-ar fi vazut cu cineva, dar nici nu pot sa ii zic nimic, e mai mare decat mine si urmeaza sa plec, dar eu aveam ganduri cum ar fi sa raman si sa fim impreuna. Acum chiar daca voi pleca voi fi mai linistit. Ieri seara ma cuprindea in timp ce dormeam si imi provoca dezgust mana lui, imi aminteam ce citisem inainte, ce replici scria in chat altor persoane. Ce ii lipseste si de ce face asta? Ar trebui sa ii spun ca stiu ce facea pe alte aplicatii? Si ca ma simt prost. Nu vreau ca sa se vada cu alte persoane in timp ce ma vad cu el.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand relatia este neserioasa, asa cum scrii, nu te astepta ca el sa nu aiba si alte relatii. Nu ii poti impune nimic in acest sens.

| GdX a răspuns:

Tu stii ce vrei? Ai spus ca nu este o relatie serioasa, ca este o relatie de 2 luni, ca o sa pleci. Acum ce voiai, sa stearga omul toate aplicatiile ca e cu tine de doua luni dar tu pleci?

| SERIALS explică (pentru GdX):

Eu vreau ca el sa nu se vada cu nimeni in timp ce sunt impreuna cu el si ne distram bine, petrecem weekend-urile impreuna.

| GdX a răspuns (pentru SERIALS):

Voi ati decis o relatie serioasa sau de distractie? Daca e de distractie fiecare face ce vrea.

| SilentRain a răspuns:

Nu are sentiment pentru tine, asta este nu te iubeste
Și ai stiut ca e o relație neseriosa, totuș te-ai îndrăgostit fără sa vreii
Fie vorbești cu el sa vezi ce vrea, poate vrea și o relație mai serioase... (deși nu prea cred)
Fie lași totul asa și te bucuri de timpul cu el, pana va despărțiți

| cristimihailov a răspuns:

Iarta-ma, tu esti un el sau o ea, fizic vorbind.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ma intelege gresit, dar mai poti sa treci de partea majoritara.

| Nemessys a răspuns:

Din moment ce va întâlniți și nu aveți nicio relație bine pusa la punct nu poți sa ii ceri socoteala legat de ce face el și cu cine. Nu ești iubita lui deci nu are nicio obligație fata de tine.

Ceea ce ii ceri tu este ceva gen,, nu suntem împreună dar nu ai voie sa te vezi cu alte fete ". De ce? Adică tu îl pui pe,, rezervat" și îl folosești când vrei tu.

Trebuia sa stabiliți de la bun început ce tip de relație aveți, dar cum nu ați făcut-o, uite ca s-a ajuns la asta.

Vreau sa te gândești la următoarea întrebare? A făcut ceva greșit? Sau dacă se întâlnea și făcea sex cu alta femeie greșea fata de tine din moment ce, repet, nu ești iubita lui? Nu. Și tu aveai acest drept.
Deci problema ar fi la tine ca ati început acest lucru mai în joaca și tu cu timpul ai luat o puțin mai în serios și te ai atașat de el.

Nu ai cum sa obligi un om sa nu mai aibă viata sociala doar pentru ca asa vrei tu.,, As vrea sa nu se mai vada cu nimeni cât sunt eu plecata " ahmmm, asta miroase a posesivitate. Totuși, de ce nu ar avea voie? Adică ar trebui sa facă un lucru DE BUNA VOIE, nu pentru ca asa îl OBLIGI.

Poate nu ii lipsește nimic, dar din moment ce voi nu aveți o relație, poate cauta pe altcineva cu care ar putea sa formeze o relație pe viitor sau cu alte tipe discuta sau face anumite lucruri care cu tine nu le poate face.

Este ca și cum noi acum am deveni prieteni și eu ți as interzice sa te mai vezi cu acel băiat. Cum te ai simți? Nici de am fi împreună nu as avea niciun drept sa îți interzic sa faci ceva sau sa ieși cu cineva.

| Crackman a răspuns:

Daca este neserioasa treaba, ce iti bati capul

| Catalin77945 a răspuns:

Daca nu e o relatie serioasa si e mai mult friendly sex si party, el nu prea are obligatie sa stea numai la tine, adica ai zis ca nu e una serioasa