| 2k18Tpu a întrebat:

Mai exista dragoste adevarata? Cum se poate gasi?

18 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

SI eu am avut o perioada in care mi-am pierdut speranta, increderea in oameni....totul era o competitie, rivalitate, egoism, incalcarea drepturilor, teatru, manipulare, etc.
Lumea te poate face sa crezi asta, pe mine m-a convins o perioada, am avut si eu zile negre. Eram deziluzionat, nu gaseam niciun brat ca sa ma sprijine, vedeam pierzatori, oameni tristi, interese, iar cei care erau la putere erau norocosi, fricosi sau tirani. Eu i-am invins pe oamenii astia, m-am coborat la nivelul lor, doar ca sa ii pot cunoaste si aproape au reusit sa imi stinga lumina.
Imi spunea ei mie, ca viata asta nu este roz, ca totul este goana dupa avere, interese si toate prostiile posibile. Dar nu m-am lasat convins de griul acela si sa stii ca eu inca mai cred in floricele, nu mi-am pierdut speranta si stiu sa ma copilaresc.
Exista unele persoane, evenimente, circumstante care apar asa ca vanturile si te ajuta sa zbori, sa iti castigi speranta. Important este sa nu ti se stinga lumina si sa lasi garda jos. Eu cand am lasat-o, au venit vanturile de partea mea, nu stiu cum, dar am intalnit unele persoane cunoscute/necunoscute, circumstante, evenimente, care m-au incarcat de energie si incredere.
Iar daca vrei sa iti cauti un prieten, sa stii ca aici in mediul acesta, probabilitatea este foarte mica, pentru ca nu exista initiativa. Aici gasesti oameni care vorbesc despre anumite subiecte, sau copii care se joaca de-a dragostea, dar la nivel de practica sunt ascunsi, fricosi, distanti, deci nu este locul. Actiunea se desfasoara in realitate, nu prin mediatoarele astea artificiale. Mediatoarele astea mai mult favorizeaza gravitati vane.
https://academiadefeminitate.ro/......o-doresti/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit că vine un nene, cică-l cheamă Godot, care îi salvează pe toți care n-au găsit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cauti cu lupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da existã o s-o gãsesti cu ultimul barbat inainte sã te mãríti.

| Raniaa a răspuns:

Am văzut oameni care se țineau de mână, dar...care nu se mai aveau în suflet, iar între ei nu mai era nici măcar o fărâmă de sentiment. Am cunoscut oameni, care se țineau în suflet, dar nu se puteau ține de mână. Iubirea adevărată nu se găsește pe toate drumurile, la orice colț de stradă. Există, însă nu știi când, cum, unde sau dacă dai de ea... blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

La ce raspunsuri ai, meriti una dupa ceafa. Poate asa te trezesti la realitate blushing

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nț, nț mai bine în scorbura mea de granit day dreaming

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

Cred. Realitatea e atat de plictisitoare cateodata rolling eyes. Sau in cazut tau, mai mereu.

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, cât de bine mă cunoștibatting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Jonas94 a răspuns:

Dragostea adevărată, se construiește, nu se găsește.
Se construiește cu persoana potrivită. big grin

| DorelExpertu a răspuns:

Exista... Pana o gasesti.
Dupa ce ai gasit-o dispare.

| YellowAngel a răspuns:

Se poate gasi, dar cum preseverenta, incredere si daca e sa alungi toti gargauni din cap ca baiatul trebuie sa faca tot in relatie si tu nimic

| vjr1979 a răspuns:

Se spune ca apare ea singura, fara sa o cauti...

| thereisnothingleft a răspuns:

Nu,exista doar senzatie de atasare.

| Layyla a răspuns:

Da mai există.

| Maria_Tania_1992 a răspuns:

Dragoste adevarata mai exista insa foarte rar o putem intalni si ea se gaseste in persoanele cele mai apropiate nu sti nici o data cum o poti intalni dar ea e adevarata daca dureaza o viata nu 3 luni