| mydarkestdays a întrebat:

Mai exista fete indragostite? mai exista fete care vor sa fie cu un baiat pentru ca sunt indragostite de el? sau toate fetele se pun cu cineva doar pentru ca arata bine? eu asta am vazut in ultima vreme.

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru unii da pentru altii nu, daca te saturi sa speri poti sa-ti iubesti meseria care o vei practica in viitor.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai exista happy. Eu sunt una dintre elethinking Nu pot zice ca iubitul meu arata rau dar chiar sunt indragostita de el, si nu pot sta fara el, deci, nu stau cu el doar ca arata bine thinking Depinde si de persoana happy.

| DAC a răspuns:

Imi pare rau ca sunt fata si dau raspunsul asta, dar nu... chiar nu mai gasesti fete de genul asta.
E trist, dar asa se intampla in ziua de azi, judecam dupa aspect. Nu vreau sa te descurajez, fiecare isi are locul lui, poate ca intr-o zi vei intalni o fata care sa te placa pentru ceea ce esti.
Enjoy!

| DeeaMarry a răspuns:

Da, exista, chiar foarte multe.
Dar din moment ce baietii cauta mai mult fete cu aspect fizic foarte placut, e clar ca isi gasesc fete pe masura lor! Adica si ele urmaresc tot aspectul fizic.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Existaaa,multe...
Pai... normal ca prima oara te atrage fizicul, la fel ca pe oricine.Dar cum se spune, fizicul atrage, dar caracterul te face sa te indragostesti.Probabil ai vazut si tu cupluri formate din fata superba si baiat urat, sau invers..Asta pentru ca, frumusetea nu e tot intr-o relatie. Degeaba vad un baiat frumos care habar nu stie cum sa se comporte.
Eu nu m-am indragostit de multe ori, acum e prima data, la 16 ani, iar baiatul de care imi place pentru mine e perfect, desi prietenele mele zic ca nu arata cine stie cum.Dar in afara de fizic, conteaza acea chimie.Sunt baietii la fel draguti sau poate mai frumosi, dar nu ma atrag cu nimic. Deci da, mai exista fete indragostite.
Dupa parerea mea, placi o persoana in momentul in care simti mii de emotii cand e aproape de tine, cand tot ce vrei e sa ii auzi vocea...Pacat ca cei care se indragostesc cu adevarat, nu se bucura de aceiasi iubire din partea celuilalt...
P.S:Eu personal, cred ca baietii nu mai iubesc cu adevarat in ziua de azi.Toti se uita numa`dupa forme, si lasa o fata draguta si linistita pentru o c**va. Parerea mea...

| swagMeOutBitch a răspuns:

Exista.poate unele fete stau din plictiseala cu cineva p care nu il iubesc sau poate pentru ca este vazut in bine in societete, Dar tot au ''ceva'' pentru un baiat anume

| Chαяtreux a răspuns:

Mai exista.

| h3r a răspuns:

Tu nu ești?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragostea va exista intotdeauna, indiferent de vremuri si de imprejurari.Nu prea mai stim s-o observam, dar e acolo, undeva, pentru fiecare.

| mgtow a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Atunci cum explici in cazul meu dragostea catre autotrenuri? Dar nu mi-am gasit-o pentru ca nu m-am angajat de moment.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru mgtow):

Nu cumva confunzi dragostea cu pasiunea?

| mgtow a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Eu am dragoste pentru camioane si trailere.

| raluk27 a răspuns:

Nu vad de unde ai tras concluzia astalaughing
In orice caz, vanzand ce mod de gandire ai, nu prea imi pasa de parerea ta. Pe oamenii care generalizeaza eu ii consider limitati. Si eu pot sa zic ca toti barbatii sunt niste infideli, obsedati sexual, interesati si iresponzabili.
Decat sa dai ingore, ca un las, mai bine dadeai niste argumente logice. Habar n-ai pe ce lume traiesti. Esti un copil care si-a luat jet de la una si gata, apus botul. Lasa, o sa suporti tu handicapatele bolnavicioase care dorm cu pastilele pe noptiera.
PS: Imi cer scuze de la autorul intrebarii ca i-am "intoxicat" topicul raspunzandu-i unui om limitat.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu poti sa locuiesti alaturi de un monstru fara par.
Tu vrei?
Pa, pa.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru Iubibilăă):

Si dupa ce vezi ca ii creste si parul si portofelu parca ai cam sta pe langa el, nu?

| ovidiupenet a răspuns (pentru Iubibilăă):

Si monstrul ala, e tot om, tot un suflet.
Si oamenii urati fac sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, doar nu-s toate atât de bătute-n cap. Doar nu vor să facă doar impresie alături de un arătos. Sunt fete mai profunde care știu că frumusețea e trecătoare și contează numai la prima impresie. Relațiile alea nu prea au viitor, la prima ceartă sigur se vor despărți. Tratează acest subiect superficial.

Contează personalitatea și caracterul, astea rămân și nu se duc odată cu frumusețea.

| SunnyDay88 a răspuns:

Pai daca arata bine inseamna ca are un motiv in plus sa fie indragostit de el. deci nu vad care e problema.

| Hevnoraak a răspuns:

Rar,majoritatea se cred îndrăgostite chiar dacă nu sunt, asta e dureros.Pentru că așa se strică dragostea adevărată.

| croissant a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca exista.

| e7d7n7 a răspuns:

Deah.

| DaveMustaine a răspuns:

Da. Sunt acele fete introvertite care iubesc in tacere baiatul cel rau etc

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

In ultima vreme doar asta conteaza pentru o relatie : Masina, Lovele si O moaca de trotineta laughing da mai sunt si fete calumea si de treaba care la care nu prea le pasa de lucruri si detalii tampite, da totusi laughing

| mgtow a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Sa stii ca alea care iubesc de-a binelea au un defect de sanatate sau nu arata bine, daca as da de una frumoasa fara o mana si un picior as lua-o de nevasta. Daca e frumoasa si intreaga nu e deloc sfanta.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru mgtow):

Prietene conteaza daca o iubesti pe acea persoana, nu conteaza cum e, daca tie iti place nu iti poate face nimeni nimic.

| mgtow a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Dar astea normale cu maini si picioare care arata bine numai la prostii le duce capul, aia cu discapacitati stie ce e sa treci prin viata dura si pune suflet cand iubeste dar sa fie frumoasa ca daca e urata atunci nu ma bag.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru mgtow):

Da aici ai dreptate laughing

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru mgtow):

Mda normal cum sa nu iti placa sa mai vezi un bulan frumos daca ma intelegi laughing

| mgtow a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Cum?

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru mgtow):

Ziceam ca ai drepatate in privinta cu faptul ca ti-ar placea de o fata care ar avea discapacitati si care ar fi frumoasa. Eu ziceam ca mai multi barbati se asteapta de la o fata care le place sa fie frumoasa, dar majoritatea parte a barbatilor ca si noua le place si sa arate cat de cat bine. Parerea mea.

| h3r a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

@Walker4 rullllzzzzz.hee hee

@Spetsnaz, chiar m-ai lăsat fără cuvinte.

| raluk27 a răspuns (pentru mgtow):

Ai un mod de gandire extrem. Adica oamenii de calitate sunt doar cei cu defecte fizice? Sunt fete normale, sanatoase, frumoase, destepte, cuminti etc, dar ghici ce? Dau peste tot felul de idioti care se c*ca pe ei ( nu vreau relatie acum/ vreau doar sex, trebuie sa ma regasesc, vreau sa ne cunoastem foarte bine inainte de a incepe o relatie, nu esti ceea ce caut sau genul care te baga in seama 2 zile, apoi o luna nu te mai cunoaste). Problema e la voi ca nu stiti unde sa cautati. Vreti perfectiune. Nu e suficient ca tipa sa arate prezentabil. Vreti c*r, tate rotunde, ferme, par nu stiu de care, picioare lungi si subtiri.
Si mai lasati-ma ca femeile vor doar bani. Stii ceva? Voi baietii sunteti prosti ca le dati si le invatati cu cadouri. Pana la urma nu-ti baga fata mana in buzunar. Daca stai prost cu atitudinea, increderea in sine si crezi ca o fata va sta cu tine numai daca esti "atent" cu ea, de fapt problema e la tine. Daca tu ca baiat oferi numai chestii materiale, crezi ca e proasta sa nu accepte? Nu mai sariti repede cu banul.

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

Pana la urma toate-s la fel indiferent ce zici tu nu are logica pentru mine eu stiu ce am tras si ce am gresit fac exceptie doar la cele care au discapacitati. http://www.youtube.com/watch?v=pXkv_ll5yIg

| raluk27 a răspuns (pentru mgtow):

Ba are foarte multa logica. Dar daca tu crezi ca oamenii handicapati sunt monument de bunatate si perfectiune, e problema ta. Inseamna ca ti-e lene sa cauti si preferi sa nu ai standarde.

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

Pai asa e, esti intreg ai prostii in cap, minusvalidul a trecut prin suferinta si ala stie sa iubeasca asa cum trebuie.

| raluk27 a răspuns (pentru mgtow):

Asta e parerea ta proasta, de altfel. Minus validul e rau, invidios ca ceilalti sunt sanatosi. Minus validul nu va merge cu tine la o petrecere, in vacanta, pentru ca nu poate, dar nici pe tine nu te va lasa sa te duci. Te va tine langa el. Minus validul e gelis, posesiv, suspicios "ah, te-ai uitat dupa aia ca e sanatoasa, nu? Ea nu e ca mine".Cu minus validul nu poti face copii frumosi si sanatosi. Daca eu imi tai o mana inseamna ca sunt un om mai bun doar pentru ca am stat in spitale? Ai o logica de gaina. Daca tu consideri (total gresit) ca toate sunt la fel, ti-e lene sa cauti o fata normala si consideri ca fericirea ta suprema e alaturi de o handicapata, be my guest! Pana la urma, si pe-astea trebuie sa le ia cineva de nevasta. E bine ca te oferi tu.

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

La petreceri merg numai nesimtitii/e cei care au interes pentru un sex, sa bea si sa fumeze eu ma limit la activitati mai sanatoase pentru viata mea, tu dai dovada de om necalculat si vorbind aiurea ca o persoana discapacitata nu face copii buni. E si ea un om numai ca are lipsa de o parte din corp. Decat sa plece cu altul pe la spate sta acasa cuminte eu cu ea si fac un bine ca o sustin moral si sufleteste, pentru ca are nevoie de un sprijin.

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

Mai ales nici nu trag sperante ca o sa am pe cineva langa mine, o sa am un program destul de incarcat cu serviciul si alte chestii de rezolvat...

| raluk27 a răspuns (pentru mgtow):

laughing Adica daca te duci la aniversarea unui prieten sau la o nunta, un botez, esti nesimtit si ai interes pentru sex. Ooookkkklaughing) Discapacitatea nu face copii buni? Serios? Pai o tipa cu 6 degete la o mana, cu un picior mai scurt, cu malformatii, cum crezi ca are materialul genetic? Ti-am zis, daca vrei sa fii vesnic la statutul de infirmier, te priveste. Eu sunt sanatoasa, am tot ce-mi trebuie si nu cred ca ar trebui sa ma consider inferior, ca om.
Mai bine reformulezi si spui " nu-s in stare sa gasesc pe cineva normal, din cauza serviciului si prefer o handicapata care nu face pretentii si zice merci ca m-am uitat la ea"

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

Nu vreau nu ca nu sant in stare, esti culmea chiar incheie subiectul aici.

| raluk27 a răspuns (pentru mgtow):

Atunci ramai la parerile tale idioate si gata

| mgtow a răspuns (pentru raluk27):

Din cate dai de inteles esti o sclifosita care se scarpina intre picioare toata ziua, eu cred ca pe tine nu o sa te suporte nimeni in viata asta.

| borntotwerk a răspuns:

Da..mai exista.dar baieti indragostiti cu adevarat exista? care sa aiba sentimente adevarate si sa nu fie cu o fata doar pentru sex?winking

| beautifullie a răspuns:

Normal ca exista. asa cum exista si baieti indragostiti

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa, eu nu suntwinking in general eu consider ca fetele se "folosesc " de baietipentru ca si ele au suferit la randul lor si majoritatea baietilor se uita la o fata doar la aspectul fizic, sa aiba forme poate sa nu aiba nici 8 cls daca e "buna" ...cam atat conteaza nu?straight face asta a fost si va fi mereu fetele zic ca baietii sunt niste jegosi si baietii zic ca fetele sunt niste depravate /curve si alte apelative de genul..la varsta asta 14-17 ani nu cred ca se gandeste cineva la or elatie serioasa din asta se uita fetele la baieti care arata bine si au bani si din astea ca dupa se aude " mama ce bunaciune si-a gasit asta " si baietii fete cu forme " mama ce forme " deciiiii... voiam sa spun ca nu toate sunt la fel.

| IMS a răspuns:

Da,mai exista. Oricum degeaba exista pentru ca sunt lasate pentru prima care ofera mai mult!

| Corynna13 a răspuns:

Cu siguranta exista si genul asta de fete. Insa acestea nu sunt observate pentru ca nu cauta sa iasa in evienta. Ele isi vad de treaba si le e mult mai bine asa. Restul nu stiu cum sa faca sa se dea pe langa barbati doar pentru a pune mana pe portofel sau mai stiu eu ce. Puteti gasi si fete pentru care se merita sa oferi tot, iar ele sa nu va ceara nimic. Trebuie doar sa cautati si sa nu va opriti la prima care va iese in cale happy

| mady03 a răspuns:

Există și fete indrăgostite!:*
Interiorul contează foarte mult! Nu vom fi frumoși la exterior la nesfârșit!happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru mady03):

Mădălinaaa! Am și uitat că exiști pe aici, doar ți-am văzut avatarul și mi-am amintit.

| ande06cata a răspuns:

Da, dar nu poti sa te indragostesti de unul care arata oribil...si bani, masina...n-au valoare!

| Andrei4003 a răspuns:

Pai depinde de fata. In zilele noastre conteaza sa ai bani masina si muschi atat. Nu mai e ca pe vremuri cand te duceai la persoana iubita si ii ziceai te iubesc si apoi o sarutai. Acum o/il saruti imediat! :'(

| JeLove a răspuns:

Adevaru e ca ne indragostim de aspectul fizic apui vedem cine e cu adevarat partenerul S@L!

| Daniiiiiii a răspuns:

ReginaZambetului a dat un raspuns foarte destept.Tu ai putea sa te indragostesti de un baiat stirb si dinti cariati care sa fie foarte gras? Normal ca iti doresti ca prietenul tau sa se imbrace bine si sa aiba cat de cat un fizic dragut. Da sunt fete care sunt indragostite. Daca are sansa 1 baiat ca o fata sa-i spuna ca e indragostita de el pentru ceea ce este nu ca are bani ar trebui sa tina foarte mult la ea. Fete de genu gasesti rar..RAR.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru Daniiiiiii):

Taci dracu, esti tu vreun perfect si cu "fizic dragut" Marsh acas.

| BonneLess a răspuns (pentru Daniiiiiii):

Da-l naibii de baiat, cum sa fie stirb si cu dintii cariati? laughing

| Orange09 a răspuns:

Sunt 2 feluri de fete. Cele care stau cu baietii ca arata bine si cele care mint.