| B3R34DY a întrebat:

Mai, fetelor, fiti cat se poate de sincere! Ce va atrage cu adevarat la in barbat? Ca e cu muschi, cu freza smechera samd?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inteligenta, prezentarea generala, fata curata, fara mot in frunte, imbracamintea curata si normala, preferabil imbracat clasic si curat, fara trening si tenisi in picioare ori chiloti la vedere.

Muschii baietilor ma lasa rece, ca nu ma intereseaza deloc, aia sunt doar ca se laude baietii intre ei.

| Freya1 a răspuns:

Sunt la varsta la care ma atrage sincer la un bărbat stabilitatea, responsabilitatea și maturitatea.
Aspectul fizic într-adevăr e primul pe care îl vezi dar gusturile difera. Poti sa vezi un baiat cu mușchi, cu freza etc și sa recunoști ca e frumos, sa îți placa, dar sa formezi o relatie cu cineva cu mai putini mușchi dar cu un aspect drăguț ce are mai multe calități psihice sau sufletești.Asa ca nu e o regula, eu personal mereu mi-am ales partenerul diferit fata de cel de dinainte. Dar mai sunt fete ce chiar își fac un tipar, sa aibă mușchii nu știu cum, tatuaje, freza etc.
Depinde de la om la om

| Mynameis93 a răspuns:

În general, dacă e primul date, contează mai multe aspecte:
1. Cum se comportă cu mine.
2. Modul în care arată.
3. Cum gândește.
4. Dacă vorbește corect gramatical.
5. Dacă are planuri de viitor bine stabilite.

| adorbanii a răspuns:

Mă atrage inteligența

| VoidEternal a răspuns (pentru adorbanii):

De asta ai numele de utilizator "adorinteligenta". Got it, makes sense.

| Drimmero a răspuns (pentru VoidEternal):

E un copil, ai mila de ea.

| adorbanii a răspuns (pentru VoidEternal):

De aste ai numele de utilizator "phyhopatfaraiubita". frustration

| Esti a răspuns:

Scrie lumea pe aici de inteligenta. Clar atrage și asta. Dar prima data atrage fizicul. Dacă un baiat trece de filtrul fizic (iar acest filtru depinde de fata ce o atrage mai mult) apoi începi sa discuți cu el și începi sa observi dacă îndeplinește și alte criterii. Dacă este inteligent sau nu, dacă este descurcăreț sau nu, nivelul de independența si lucruri de genul. Cu alte cuvinte dacă ești frumos dar nu ai inteligenta, simt al umorului, independența. cel mai probabil fata nu își va păstra interesul doar pe baza aspectului fizic.
Dar repet la prima vedere trebuie sa recunoaștem ca la fizic ne uitam, așa cum si baietii se uita la fizic.