| ZenStudio a întrebat:

Mai multe studii au arătat că bărbații sunt mai fideli în comparație cu femeile iar femeile înșlă și sunt pasibile de adulter mult mai mult în comparație cu ei și că ei rezistă mai mult fără sex comparativ cu ele...
Credeți că este adevărat?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt pe naiba mai fideli, sunt mai infideli, obsedati sexuali care tiar lasa familia pentru o pasarica

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu la ce studii te-ai uitat tu, probabil la cele facute de barbati prin carciumi, pentru ca nu este nici un studiu de acest gen, care sa spuna asa ceva despre barbati, dimpotriva, este taman pe dos, fiind considerati mult mai infideli decat femeile.
Motivatia este ca barbatul are erectie la fiecare femeie care isi arata un san sau un picior si nu se poate abtine si nu poate rezista fara sex.
La femeie nu s eintampla asta, pentru ca noi femeile nu ne excitam vizual si ca atare, nu avem erectii si nici pofte de sex atat de mari ca barbatii.
Citeste mai bine de studiile care spun ca un barbat are intre 12 si 30 de erectii pe zi, de cat de des se masturbeaza si cat de mult rezista fara sa se masturbeze sau sa faca sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi credibila intrebarea ta, prezinta macar unul dintre acele "multe studii" pentru conformitate. Pe baza unor povesti "pescaresti si vanatoresti", se pot formula tot la fel, doar niste presupuneri sau pareri mai mult sau mai putin subiective. big grin

| SG1995 a răspuns:

Avand vedere ca barbatul e mai excerbat sexual in general, "studiul" e fals.