| RAY a întrebat:

Mai sufera cineva de teama de abandon? Si cum o putem oare depasi?

http://www.psychologies.ro/......on-2139295

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin o abilitate mai mare de a gândi zic eu.
Pânã la urmã, teama asta vine când stagnãm pe un plan, profesional, fizic, financiar oriunde, daca ne chinuim sa obtinem ce vrem ontinem in timp o abilitate de gândire mult mai vasta, si o incredere in sine de piatrã... Nu cred cã atunci ar mai avea cineva o asemena temere, pentru ca se simte bine in propria piele.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar, frica de abandon o avem involuntar, nu o putem controla, simtim ca ne paraseste mereu, e foarte aiurea plus atasament exagerat emotional

| SandraEve a răspuns:

Eu, eu. Cred ca asta e una din cele mai mari temeri

| RAY explică (pentru SandraEve):

Tu romantica TPU, tu care crezi in monogamie pe viata

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Nu cred, sper doar big grin stiu ca e greu sa fii fericit o viata langa o persoana. Dar eu tot speeerr. Nu ar fi frumos sa fie asa?

| RAY explică (pentru SandraEve):

Ar fi impotriva legilor naturi, ar lipsi diversitatea in specie, dar da ar fi frumos, nu vrei sa incercam cat mai sunt disponibil?