| melancolia88 a întrebat:

Mai sunt baieti buni in lumea aceasta? Vreau si eu unul atunci.
Am 24 ani.Sunt o fata simpla sincera si la locul meu.
Vreau un baiat la teologie sau un baiat care sa vrea sa fie preot ca sa fiu preoteasa de ce nu? Daca e baiat bun il iubesc din toata inima.
Astept mesaje serioase.Intrebarea e optionala nu obligatorie.
Doar cine vrea sau se incadreaza in ce caut eu sa raspunda!
Daca nu trimiteti-mi la mesajele mele ce vreti sa-mi spuneti!
M-am saturat de lumea aceasta artificiala si demonica vreau si eu un baiat bun.
M-am saturat de rautati,de lume rea vreau si eu un suflet bun.
M-am saturat de rau, vreau binele si bunatatea in viata mea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles la perfectie ce este in sufletul tau.
Sa stii ca daca tu crezi in Dumnezeu si te rogi Lui si nu esti ca toate celelalte fete(care fac sex la 15 ani si INAINTE de casatorie,ceea ce este un mare pacat, sau cum se imbraca etc.)- este foarte bine.
Putine fete sunt ca tine, iti zic sincer.Dar sunt, asta e esential.
Uite, gaseste revista Familia Ortodoxa(familiaortodoxa.ro) in biserica si citeste-o.Te va ajuta enorm.
Si nu uita: CE E AL TAU E PUS DEOPARTE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat revista Familia Ortodoxa ( care nu e buna decat sa te indobitoceasca ) mai bine citesti o revista stiintifica. Nu mai suntem in evul mediu!

| akka4 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mare dreptate aiwinking sunt perfect de acord cu tine.
sincer sa fiu chiar fac alergie cand vad cate un popa sau vreo revista din asta. tongue.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te-ai gandit rau.Preotii au de lucru mereu.Si scot si bani frumosi.

| eurynomus a răspuns:

Incerca la ptriarhie

| adisuper a răspuns:

Nu vreau să te deranjez, dar îţi pot spune că există băieţi buni care nu sunt la teologie neapărat, contează caracterul nu facultatea(cum sunt şi preoţi care fură, profit de funcţie şi etc etc, sunt atâtea cazuri)

| akka4 a răspuns:

Spui ca vrei un baiat bun, dar in acelasi timp pui si conditii cum ar trebui sa fie. parerea mea ar fi sa lasi profesia, ca nici popii nu sunt sfintiwinking

| FrozEenSoul a răspuns (pentru akka4):

Ca vorba asta "Fa ce zice popa nu ce face popawinking"

| Leonard_Stan_1993 a răspuns:

Asta e cont facut la misto? Nu ai cautat destul mai cauta baieti si vei gasi. FIECARE FATA ARE SI UN PARTENER CARE SA O COMPLETEZE.Nu cred ca site ul TPU ar fi bun ca sa cauti tu asa ceva

| Cosmin_Laurr_1992 a răspuns:

De ce tocmai de la teologie? Trebuie sa stii unde sa cauti, sa ai rabdare pentru ca pentru orice persoana exista o perche in lumea aceasta. Ai incredere in tine si incearca sa "gandesti la rece" orice posibilitate. Nu te arunca din prima intr-o relatie care poate ca nu va fi exact ce iti doresti.