| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt virgină daca iubitul meu si-a introdus penisul in vaginul meu cam 1-2 cm?
Nu mi s-a rupt himenul si nu am avut sangerari.
Se consideră act sexual si daca ne-am masturbat reciproc?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai sunt virgină daca iubitul meu si a introdus penisul in vaginul meu cam 1-2 cm
Depinde ce a făcut după ce l-a băgat.
Nu mi s-a rupt himenul si nu am avut sangerari

Se consideră act sexual si daca ne am masturbat reciproc?
Depinde cum consideri. Masturbarea e ceea ce îți faci tu cu mâna ta. Se cheamă lucru manual. Dacă faci altuia eu consider că nu e masturbare, e doar turbare.

| mihai69 a răspuns:

1. nu.
2. tot nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai esti virgina.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai ești virgină.

| SilentRain a răspuns:

Cele mai cretine intrebarile de genul
Mai are vreo relevanță daca mai esti sau nu?

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru SilentRain):

Pentru mine are

| SilentRain a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Si care ar fi asta?
Crezi ca iti da cineva o diplomă?

| Sofer a răspuns:

Nu mai esti indata ce a intrat sarpilii in tine.

| LPCTSTR a răspuns:

"Virginitatea" e mai mult o chestie psihologica decat biologica si se aplica mai mult la femei decat la baieti, deci cum "virginitatea" reprezinta insusirea de a nu fi fost implicat intr-un act sexual.
Prin urmare, cum penetrarea a avut loc, indiferent timp si lungime, practic nu mai esti "virgina".

| Goete a răspuns:

Virgina, virgina! Daca e atat de impirtant pentru tine doar ruperea.himenului, fa sex oral.si anal cat poti si cu cati poti, apoi lauda-te ca esti virgina.
Oare chiar asta e atat de important?
Din punct de vedere tehnic, poate esti virgina. Dar practic, Nu. Si ce daca? E normal sa nu mai fii, intr-o zi pierdem virginitatea, in alta tineretea, in alta viata.

| Patronu1 a răspuns (pentru Goete):

Cat de frumos te-ai exprimat

| Paul754880338 a răspuns:

Daca himenul tau este inca intreg, esti inca vrgina, dar o virgina norocoasa, ce are alaturi un iubit rabdator. Daca se numeste act sexual sau nu masturbare reciproca, este prea putin important, in comparatie cu ce simti tu (si el). Mergeti inainte, cu grija, si va veti cunoaste tot mai bine unul pe celalalt. Asta este mai important decat, cum se numeste aceasta etapa. Bucurati-va unul de celalalt, si de relatia voastra!

Răspuns utilizator avertizat
| Patronu1 a răspuns:

Fizic, da, virgina ramai pana se rupe himenul. La nivel psihologic, nu, o data ce ai făcut prostii cu gagicatu, nu te mai poți considera virgina. Dar atâta timp cât voi va iubiți nu vad de ce ar fi asta vreo problema. Bafta!

| farazaharsweet a răspuns:

Nu mai esti virgina.

| Chriss89 a răspuns:

Da, atâta timp cât nu te-a penetra mai adânc.