| Valentina8 a întrebat:

Maine ar fi ziua in care ar trebui sa-mi vina menstruatia. Acum doua zile am avut o pată asa ca am crezut ca-mi venise insa nu o mai curs nimic in ziua aceea. Ieri am avut un raport sexual si dupa ce terminasem am avut pierderi (normale, era cantitatea normala de sange ca atunci cand esti la menstruatie regulat, nici prea putin nici prea mult) Insa de ieri dupa masa (cand s-a intretinut)pana azi acum la 12 n-am nici macar o pata niciun semn, ce se intampla?
In afara de anticonceptionale nu iau nici un tip de pastile si azi ar incepe cele 4 zile de pauza de la pastile.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ti-ai administrat corect toate pastilele AC (zilnic si pe cat posibil mereu cam la aceeasi ora) in mod absolut cert/sigur in foarte scurt timp va porni sangerarea menstruala. Uneori aceasta poate sa inceapa mai devreme sau mai tarziu cu 1-2 zile fata de data cu care esti tu obisnuita. Multa sanatate!

| Valentina8 explică (pentru corbulalbrosu):

A fost o singura zi in care am uitat sa o iau, mai precis ziua a 8-a in rest in fiecare zi la aceeasi ora. Abia dupa 10 zile am mai avut raporturi dupa data de 8.

| Valentina8 explică (pentru corbulalbrosu):

Posibilul motiv pentru aceste sangerari "ciudate"? precizez ca n-am avut dureri sau deranj

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Valentina8):

In acest caz posibilitatea sa se formeze o sarcina teoretic este exclusa in proportie de peste 98-99%, dar nu este cu totul si imposibila.

| Valentina8 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok multumesc