| MIxXx a întrebat:

Maine plec intr-o excursie la munte si merge si fata pe care o plac.
cateva idei sa ne apropiem mai mult, ne cunoastem deja...

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa incepi prin a-i cara bagajele si sa ai grija de ea sa nu-i fie frig.

| Emilian65 a răspuns:

Vorbiti mai mult despre intentiile voastre de a avea o relatie stabila.

| Skilline2012 a răspuns:

Pai in primul rand vreau sa incep cu ceva in favoarea ta. E o atmosfera perfecta la munte pentru a cuceri fata pe care o placi. Si eu am avut prima prietena si sarut in clasa a 8-a cand am fost intr-o excursie la munte, deci iti pot spune cum a fost la mine si poti alege ce vrei tu din povestea mea pentru a aplica poate si in urmatoarea ta poveste.

Sa o luam cu inceputul. Tipa respectiva o placeam cred din clasa a 5-a (cu mici pauze, evident laughing ). Iarna am plecat intr-o excursie la munte si acolo trebuia sa ne dam cadouri colegilor. Mie imi picase alta fata caruia trebuia sa-i dau cadou, dar tot am luat si un trandafir la mine pentru "fata cu troncul" ca sa zic asa. Am plecat in excursie dimineata, m-am distrat cu baietii etc. si seara, dupa ce ne-am impartit cadourile am inceput sa vorbesc cu fata pe care o placeam (deja altul pusese ochii pe ea si o tot stresa). Am gasit un pretext de discutie in niste note de la scoala daca nu ma insel, dupa care am inceput sa barfim colegii pe care ii displaceam amandoi (nu, nu-mi place barfa... dar na). Tipul care se dadea la ea il cam scosesem eu din context, ea neoferindu-i prea multa atentie dupa putin timp. Cu una cu alta, m-am prins in vorba cu ea si stateam non-stop amandoi, fara macar sa ne tinem de mana. La un moment dat mi-am facut curaj si i-am spus ca am un cadou si pentru ea, astfel i-am dat trandafirul. A fost foarte emotionata si era rosie in obraji. Dupa aceea am mers pe terasa, am luat si 2 scaune si am stat acolo amandoi (da, colegii faceau misto, dar nu trebuie sa-i iei in seama) privind cerul. Voiam foarte tare sa o sarut dar parca ceva ma oprea, si nu, nu era frica de esec, nici acum nu stiu ce era. Ea, fiind mai indrazneata, a zis sa iesim din cladirea in care stateam si sa mergem la rau (era foarte aproape un rau de tabara in care stateam). Deci noaptea am mers pe malul raului unde i-am oferit geaca mea, ei fiindu-i frig, dupa aceea dintr-o data dialogul dintre noi s-a oprit. Ne uitam unul la altul prin intunerci ca doi prostuti, la lumina slaba a lunii. Pana la urma am sarutat-o si asa am inceput prima mea relatie. De aici nu mai conteaza.

Deci, intra si tu in vorba cu fata respectiva fara sa iei in seama alte "amenintari" sau colegii, ia-i un cadou cat de simplu dar pe atat de frumos (daca e mica, nu o vor interesa aspectele materiale si gesturi simple o vor da pe spate), dupa aceea, cand o sa prinzi curaj si veti fii doar voi doi sarut-o. (incearca sa creezi si o atmosfera romantica, dar probabil iti va batea atat de tare inima incat nici nu o sa stii ce mai faci, dar nu e problema, asa e la toti prima oara). Pai cam atat, iti urez multa bafta si spor la cat mai multe cuceriri, ca sa zic asa! tongue

| NumaiIdioti a răspuns:

Ma nebunule, tu vrei sa o babardesti, am inteles. Ia bautura multa cu tine si se rezolva asta, chiar si fara voia ei

| MIxXx explică (pentru NumaiIdioti):

Nu e genul de fata de la care sa vreau doar atat si in nu bea

| ThunderGod112 a răspuns:

Depinde daca ea te place sau nu, daca da cat de tare si mai conteaza si ce personalitate arehappy Scrie un comment sa ne facem o vaga idee despre ea.

| MIxXx explică (pentru ThunderGod112):

Nu stiu cat de mult ma place, dar mai vine pe langa mine si astazi d e exemplu ii spynea unui coleg sa o lase in pace ca nu se simte bine(nu ii sta in fire sa spuna cuiva sa plece) si mi-e nu mi-a spus sa o las impace desi nu se simtea bine. nu prea reusim sa trecem de intrebarile "interviu" nu stiu de ce