| Mihai123211 a întrebat:

Majoritatea femeilor nu au orgasm vaginal, dar ele nu simt placere in timpul penetrarii?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ba da, dar intensitatea depind ed emulti factori care nu depind de tine. Tu executa un preludiu lung si rabdator, ocupandu-te ca lumea de clitoris, cu mainile perfect curate si manichiura impecabila, si proaspat spalat pe dinti. si, daca o mai si intrebi ce si cum e, si cum ii place sa ii faci, nu te grabesti aiurea, o sa fie aproape perfect.

| Violleta2022 a răspuns:

Se vede ca nu stii cum functioneaza organismul femeii. O femeie are nevoie de cel putin 10 minute de mangiat si atins corpul ca sa se poate destinde, relaxa, excita.
Cat despre orgasm vaginal, este indicat sa incepi o partida de sex cu excitare si obtinerea oragasmului ei clitoridian si abia dupa aceea sa ajungeti la sex. Pentru un barbat, excitarea se produce in cateva secunde si el este apt sa aiba sex si intr-un minut sa termine chiar.
La femeie nu functioenaza asa!
Ca sa ajungi sa-i produci femeii orgasm in timpul penetrarii trebuie sa tii cont de cateva elemente:
- sarutari si momente de tandrete inainte de sex
- atingeri pasionale pe corp
- excitarea manuala sau orala a clitorisului, pana obtine un orgasm clitoridian
- dupa care penetrarea propriu zisa.
Un orgasm vaginal se obtine mult mai uros daca intai are un orgasm clitoridian si este deja f excitata.
Un rol important joaca masura "obiectului" tau ca sa-i atinga punctul G si pozitiile avantajoase pentru asta.

| Emilian65 a răspuns:

Unele femei simt placeri deosebite la penetrare, altele nu simt nimic.

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca nu ar simti placere nu ar mai face sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și bărbatul si femeia are orgasm in timpul penetrari acesta durează între 10-15 secunde funda?