| claudsadas a întrebat:

Mama ei nu ma vrea, ce pot sa fac?
Buna.Va sciu deoarece am ajuns intr-o situatie in care nu stiu ce sa mai fac.Sunt Claudiu si de doua luni sunt impreuna cu o fata din Spania, ea are aproape 17 ani si eu am 19 ani inplinititi, si am ceva probleme in relatie, cu aceasta fata am mai iesit acum vreo 2 ani doar ca nu prea a mers bine si am tait dar acum am inceput din nou, totul a fost bine la inceput a doua oara cand am reinceput eram bine primit de mama ei si de matusa, doar ca intr-o zi am avut ceva probleme cu un vecin si acel a inceput sa strige unele lucru mai vechi in gura mare, eu o data am avut nevoie de ajutorul lui si nu a vrut sa ma ajute si a inceput sa faca scandal si sa imi reproseze ca de ce mai ies iar cu fata asta de parca ar fi treaba lui cu cine ies, ca il minteam cand ii ziceam cu cine ieseam,"imi reprosa ca eu i-am zis ca nu vreau sa mai ies cu ea si acum ne vede impreuna" si mai striga si de niste bani care i-am cerut ca aveam incredere in el ca il cunosc de 6 ani, problema lui era ca nu vroiam sa ies cu nepoatasa, in fine si chiar in acel moment cand eram in momentul incins cu vecinul trecea mama prietenei si a auzit discutia si acum ii convinsa ca eu is pe interes deoarece nu am de lucru si ca tatal ficei ei m-ar putea ajuta in situatia asta si sa am relati sexuale cu fica ei, ca daca nu gasesc de lucru intr-o luna va trebui sa ma intorc in Romania, si eu ma dau pe langa ei doar ca sa imi gasesc de lucru si sa profit de fata lor nu inceteaza sa ii reproseze asta fetei ea si matusa ei, singurele persoane care is alaturi de ea sunt eu si tatal ei care zile trecute au avut o discutie in familie in privinta relatie si tatal ii tinea aparea.Mama si mi matusa ei toata ziua incearca sa o convinga sa taie relatia cu mine, saptamana vitoare este vorba sa duca fata la ginecolog si au amenitato daca daca testul zice ca nu mai este virgina vor face denuntie contra mea si tot felul de santaje, toate acestea din cauza scuzatimi cuvinte pro*tului ala de vecin.Acum am auzit ca mama si matusa fetei vor sa ma prinda singur si sa ma ameninte si sa imi reproseze toate aceste lucruri si sa le las fata in pace, chiar nu stiu cum pot sa le conving ca eu chiar imi doresc sa fiu cu fata, eu imi doream sa plec in Romania m-am cam saturat de Spania, dar lupt ca sa raman cu ea, aveam ocazia ca saptamana trecuta sa fiu acasa dar nu am vrut, vreau sa fiu alaturi de ea.Acuma planul lor este sa il convinga pe tatal fetei sa nu ma ia la lucru ca relatie sa cada si sa plec in Romania ca sa le las fata in pace, el vrea sa ma ia la lucru doar ca se creaza discuti in familie din cauza asta.

Răspuns Câştigător
| вяυηєтнα a răspuns:

Pff.Claudiu e chiar complicata treabasadnu stiu tu daca chiar tii la fata asta si iti doresti sa fi cu ea ar trebui sa lupti mai departe daca asta vrea si ea.Nu trebuie sa bagati de seama ce zice mama si matusa ei.Ca pana la urma o sa inteleaga si elehappyEu stiu cum e cu chestia asta din propria experienta doar ca la mine erau amandoi(tata si mama).Dar pana la urma ne'o inteles si acum suntem impreuna avem deja un an impreuna si relatia cu parintii e superhappySper sa ti se intample si tie l fel. Sper ca am fost de ajutaor cu ceva.Baftahappy

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Man. nu am citit tot romanu. doar pe sarite.
In primul rand. ai 19 ani deci revino'ti. Lasa fetele mai mici si bate undeva mai sus, de varsta ta sau mai sus.
E ceva logic ca ea la varsta ei nu prea stie ce vrea si nu poate avea control mare asupra ei, mai ales asupra alor ei. Dupa cum se si vede din ce spui tu.

Oamenii se lasa influentati mai rau cand au ceva cu o persoana. si in cazul asta cu tine.
Daca tot insista sa taie legatura cu tine nu prea ai ce face, nu mai depinde de tine ci de ea. Ca o duc la un control ginecologic. e cam aiurea.
Adica bine. au dreptul dar nu o sa fi acuzat in felul de care se vorbeste. Dece? pentru ca fata are peste 16 ani deci. sexul se poate pune ca a fost comun acord, si ea poate confirma asta. Deci -1 pentru familia ei. +1 pentru voi.

"eu imi doream sa plec in Romania m-am cam saturat de Spania, dar lupt ca sa raman cu ea" - Man, daca sunt atatea probleme. ce sa mai lupti?
Se vede ca va faceti rau unul altuia, tu ii faci rau ca ramai langa ea si ai ei o tachineaza mai rau, mai rau. mai rau.
Pe tine te tachineaza tot ei...

Bine, nu e frumos sa renunti. dar in cazul de fata e bine o pauza pana se linistesc apele cat decat. Alta solutie nu ai. O sa ajungeti intr'o etapa cand unul va ceda. si aia va fi ea din cauza presiunilor, asa se intampla. femeile cedeaza.

Gandeste pozitiv. ia'ti un timp si asteapta sa se linisteasca apele. Daca ea nu asculta de altii, va veni timpul vostru, dar in rest nu ai ce face, sunt prea multe pus in joc si e bataie mare.
Am cam trecut si eu prin ceva asemanator.
Bafta!

| AnNe a răspuns:

Mio fo lene sa citescrolling on the floor

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Esti intr-o situatie cam naspa big grin
si fata are cel mai mult de suferit din cauza ca mama si matusa ei o critica toata ziua si acum mai e si ginecologul... cum crezi ca se simte ea?
daca zici ca tatal fetei e de partea voastra gasiti o solutie impreuna... vb cu mama ei si cu mastusa explica-le ce s-a intamplat de fapt, cum stau lucrurile si sa nu se mai ia dupa gura lumii si promitele ca o sa ai grija de fata lor ca o sa te comporti frumos cu ea ca o sa iti gasesti de lucru si c atotul o sa fie ok. big grin bafta

| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna eu te sfatuiesc sa discuti tu cu tatal ei frumos si sa-i spui ce simt pentru ia si ii explici si cele cu vecinul si o sa te inteleaga invita-l la o bere si discutati iar daca nu te intelege eu zic sa stati o perioada despariti pana face ea 18 si dupa ea va lua decizia daca vrea sau nu cu tine ca na este minora.in ce zona esti in sp?