| anonim_4396 a întrebat:

Masturbare la băieți ajuta la reducerea stresului și a diferitelor anxietății?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laba strica, pornaceala e buna in 2 tu cu una zic

| Mayhem666 a răspuns:

Da. Si are multe alte efecte benefine, atat pentru corp cat si pentru mentalitate. Poti sa cauti pe net diferitele efecte benefice si avantaje, ca sa intelegi mai bine.

| Invictusman a răspuns:

Mai degrabă sexul propriu zis.
Dacă anxietatea e severa, nici sexul nu ajuta, masturbatul nici atata.
De fapt nici cele mai puternice tramente date de psihiatru în unele cazuri nu ajuta dacă anxietatea e grava. Depinde de intensitatea anxietății și de forma ei.
Sunt mai multe forme de anxietate.
Masturbatul ajuta pe moment dar nu elimina anxietatea, nici depresia și nici stresul dacă acestea sunt eliminate. Tratezi parțial efectul nu cauza în sine.
Sportul ajuta cel mai mult în anxietate si stres, combinat cu sex constant.

| Saiko10 a răspuns:

Incearca si vezi laughing

| FOG92 a răspuns:

Nu, e o chestie de cateva secunde ....nu poti compara laba cu sexul in sine, care ala intr-adevar din cate am inteles te ajuta sa elimini si stres si anxietate si tot ce vrei tu

| Anonimic a răspuns:

Da, ajută!