| Ali28 a întrebat:

Masturbarea freceventata des are efecte negative asupra corpului?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu o să mai simți nimic atunci când vei fi cu cineva lângă tine. Are efecte negative asupra psihicului. Grijă la igiena mâinilor și a organelor genitale cât și a "artificiilor" folosite!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Barbatul ramane impotent si la fiecare masturbare ramane cu o stare mai moplesita cu mai putina putere in el (nu e asa de activ si oboseste repede).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca esti foarte tanar, si o faci mai des decat o data la 5 zile, iti poate influenta Negativ cresterea staturii, dezvoltarea hormonala, atentia, capacitatea de concentrare, rezultatele scolare, gradul de sociabilitate si integrare sociala, relatiile cu ceilalti, etc.

Axeaza-te mai bine pe placerile pe care ti le poate oferi sportul, lectura, dansul, bicicleta, etc, si de unde ai NUMAI beneficii! Alimenteaza-te corect, bea apa, consuma multe fructe si legume in salate si va fi ok!

| rony a răspuns:

Asupra corpului nu, doar asupra psihicului.