| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea reciprocă între o femeie și un bărbat, se poate considera act sexual?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Dap, act sexual, dar nu contact sexual.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Masturbarea in sine este un act sexual.Ca o practici singur sau in doi, tot act sexual se cheama.
happy

| cristi202 a răspuns:

Întrebarea e: citi ajung sa se masturbeze fara sa facă nimic după aceea? Trebuie sa ai motive serioase sa te oprești la atît.

| cristi202 a răspuns:

Întrebarea e: citi ajung sa se masturbeze fara sa facă nimic după aceea? Trebuie sa ai motive serioase sa te oprești la atît.
happy

| mihai69 a răspuns:

Ba bine că nu!

| minrest a răspuns:

Masturbare se numeste placerea solitara. Placerea in doi, nu e de fapt masturbare, ci sex, si poate lua multe forme, inclusiv stimularea manuala reciproca a organelor genitale.

| Goete a răspuns:

Ce conteaza ce nume ii dai, e un act sexual, normal ca e. Poate fi oral, manual, cu sau fara penetrare.
E clar ca e un act sexual fara risc de sarcina sau de BTS

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns:

Masturbarea reciprocă între o femeie și un bărbat poate fi considerată un act sexual, deoarece implică atingerea și stimularea sexuală a propriilor corpuri sau a corpului partenerului. Masturbarea reciprocă poate fi o activitate plăcută și îndeplinită în cadrul unei relații intime, dar este important să discutați cu partenerul dvs. despre limitele și preferințele fiecăruia înainte de a începe orice activitate sexuală, indiferent dacă este vorba de masturbare reciprocă sau orice alt tip de activitate sexuală. Este important să vă asigurați că ambele părți sunt confortabile și de acord cu orice activitate sexuală în care participă.

| aneliram a răspuns:

Da

| vodami92 a răspuns:

Pai indiferent daca o faci singur sau nu o faci singur!