| lari67 a întrebat:

Mda. am scris in ultima intrebare problema mea. acum ca baiatul pe care il plac are prietena, vorbim destul de des, iar cand il intreb ce face sau ce mai zice, imi raspunde lucruri legate numai de prietena lui, ceea ce ma deranjeaza intr-un fel! adica putin imi pasa. si am observat oricum. ca e mult mai distant si nu mai e baiatul cu care vorbeam acum o luna. si cu toate ca are prietena am observat ca totusi macar ca amica vrea sa ma pastreze, si ma intreaba uneori cand ne vedem si noi si d'astea. nu stiu ce sa cred. unele faze de ale lui ma aburesc intr-un fel. si unele ma dor. ma regasesc in multe melodii, stau si le ascult si ma intreb de ce imi face toate astea. adica. cand vorbeste cu mine si vrea sa ne vedem sau ceva, cand nu mai vorbeste deloc. cce sa fac. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| daniella_4528 a răspuns:

Pai eu cred ca te cam place dar prietena il tine si lui ii cam frica poate de ea si ceilalti priteni dei lui.Asa am patit-o si eu cu un coleg de clasa numai ca el nu se intilneste si ca toate fetel imi spuneau ca ma place cami zimbeste mereu, imi indeplineste orsice rugaminte dar uneori e vulgar si aspru...

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca il iubesti este greu sa afli ceea ce face el cu prietena lui si mai greu sa-i dai sfaturi impartiale. Asa ca ori ii spui adevarul ori incerca sa te indepartezi pentru ca altfel vei suferi enorm si nu stiu daca merita

| cucu a răspuns:

Nu mai asculta melodiile alea, iesi din casa, du`te cu prietenii la film in parc undeva ...nu te mai gandii la el si nu mai vb deloc cu el lasa`l in pace, el are prietena si daca vb cu tine despre ea e clar ca vrea ca si tu sa stii chestia asta si nu o va lasa pentru tine.

| Dianna a răspuns:

Intreaba`l ma prieteneste ce`i face prietena, cum va intelegeti una alta, ce mai face el.bla bla.si arata`i ca esti ok tu si ca nu`ti pasa in mod special de el.fii tu prima care il intreaba de lucrurile astea ca apoi sa nu mai aibe ce sa-ti spuna happy. In fond faptul ca iti povesteste de prietena lui arata ca vrea sa te faca geloasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce-ti faci singura rau, rareste-o, fara telefoane fara priviri, gata are prietena, cand n-o mai avea incerci din nou, se joaca cu tine nu vezi? iti place? Uneori nu stiu ce aveti in cap.