| ioanamaria2000 a întrebat:

Menstruatia a intarziat 10 zile....La inceputul anului am luat un tratament pentru candida prescris de medicul de familie.( niste ovule cu antibiotic) Sarcina este exclusa, am facut si test. Credeti ca are legatura cu infecția sau cu tratamentul? A mai patit cineva asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti in sesiune, asta deja insemna stres si stresul e mama tuturor relelor.Ai mai luat si antibiotice, despre raceala ce sa mai spun...Detaseaza-te.
Concentreaza-te pe invatat si uita de ciclul menstrual. Daca intarzie totusi mai mult de trei saptamani, mergi la medic, sa nu fie nevoie de o mica reglare hormonala.
Si bafta maxima in sesiune!♥

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Antibioticele influenteaza imunitatea care e in stransa legatura cu sistemul endocrin(glandele care produc hormoni).Ai o dereglare hormonala, poate ai si racit, nu te nelinisti...si stresul duce la dereglari hormonale!

| ioanamaria2000 explică (pentru greece12):

Da, sunt in sesiune si am avut si o raceala, usoara, ce-i drept
Ma nelinistea ca sunt 10 zile deja

| greece12 a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Esti in sesiune, asta deja insemna stres si stresul e mama tuturor relelor.Ai mai luat si antibiotice, despre raceala ce sa mai spun...Detaseaza-te.
Concentreaza-te pe invatat si uita de ciclul menstrual. Daca intarzie totusi mai mult de trei saptamani, mergi la medic, sa nu fie nevoie de o mica reglare hormonala.
Si bafta maxima in sesiune!♥

| clarraxdxs a răspuns:

O sa ți vina stai liniștita