| Cristina788 a întrebat:

Mereu am avut contact sexual neprotejat şi nu am ramas insărcinată.
De obicei partenerul meu ejaculeaza pe un şervetel şi apoi continuăm sa facem, fara să se spele.
Se poate ramane insarcinata in felul asta sau nu?
Bănuiesc ca trebuia sa raman pana acum.
Daca nu raman, ar trebui sa merg la ginecolog?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic giencolog poate sa-ti confirme daca este ceva in neregula cu tine.
"sex mereu" este posibil sa nu fie facut intotdaeuna in perioada nefertila, mai ales cand ai ciclu neregulat, dar tii un calendarul cu o aplicatie inutila.

| mihai69 a răspuns:

Se poate, dar sunt șanse mici.
Dacă vrei să faci copii, lasă-l să termine înăuntru.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai rămas gravida în condițiile de mai sus, înseamnă că ai ceva probleme cu fertilitatea și trebuie sa consulți un medic ginecolog.

| Wr3nch a răspuns:

Raman urme de sperma si se poate sa ramai. Daca vrei sa ramai, da ar trebui mers la ginecolog

| Tactuecelmaitare a răspuns:

NU! Cum sa fie posibil? Doar copiii vin cu barza!