| StillMissYou a întrebat:

Mesaje de dragoste - dragute sau de dor. Pentru el

Răspuns Câştigător
| RaduPhantom a răspuns:

Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA…
Am invatat sa visez…Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi…Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este…
Totul trece, dar totul nu se Uita!
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astept/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Daca ai ochii deschisi crezi ca vezi?
Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut
Fericirea depinde de noi. (Aristotel)
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu functioneaza. (Thomas Eddison)
Omul creste repede, cand trebuie sa se descurce de unul singur!
Nu regreta un lucru care candva te-a facut fericit!
Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti.
Oglinzile nu pot vorbi…dar ce noroc pe tine ca nu rad…
E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata.

Omul nu e cum s-arata, ci cum simte. – Ion Agarbiceanu
Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea. – Georges Brassens
Opusul dragostei nu este ura. Este indiferenta.
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie
Iubirea este singura datorie pe care o cunosc.
Dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa iti ceri iertare niciodata.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete. – Octavian Paler

-The truth is, I don't care if you get hurt or not
-Dreams are today's answers to tomorrow's questions
-Si daca eu nu ma mai intorc, o sa ma mai pastrezi in suflet?[
-"when I'm good, I'm good, but when I'm bad I'm better"
-ma-nveti cum sa plang.:X ma-nveti cum sa rad...ma-nveti sa ma bucur de ceea ce sunt.
-ne facem zilnic datoria pentru viata:X
-Departe de agonie. Aproape de extaz:X:X:X...ii iubesc,.
-Ma uit la tine pentru a vedea daca te uiti si tu la mine ~!
-cu noi se anunta soare in orice oras din tara:X
-Maine vom cerceta privirea rece a unui...suflet ce nu percepe.

-.altfel nu se poate...un autre jour. excesele-s normale te purifica:X
-linistea-i o harababura pe care mai bine o tragi adanc in piept:X

-daca ploua ploua...e o zi perfecta pentru a zambi:X
-sunt doar eu si tacerea:X...si app daca timpu' s-a oprint nu-l mai misca:X
-te-as trage in piept daca ai scoate fum daca ai avea clorofila te-as iubi acum:X...

Daca viata e un film voi fii actorul principal
in viata trebuie sa mai si pierzi ca sa inveti din greseli
daca lumea ar fi ma i mica as vizita.o pe toata
m.am pierdut cautand ochii uneia sau unuia dar am realizat ca nici macar nu exista in realitate ci doar in inima mea