| Elisabeta21 a întrebat:

Metode de grabire a menstruatiei. Cum sa faci sa iti vina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic momentul de incepere a menstruatiei nu poate fi modificat (grabit sau intarziat) deoarece este un proces fiziologic controlat, coordonat si produs strict pe baza activitatii hormonale din fiecare ciclu menstrual. Totusi practic se poate interveni pe cale medicala prin administrarea unei substante denumite prostaglantina (ovule sau injectare) insa efectuat doar de un medic ginecolog sub directa lui supraveghere. Exista si alte metode empirice mai mult sau mai putin eficiente care sunt prezentate in urmatorul material : http://blog.jorjette.ro/cum-sa-provoci-menstruatia/ si de asemenea http://sfatulparintilor.ro/......struatiei/ Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti influenta menstra!
Poti lua droguri hormonale, dar alea isi fac efectul in timp, iar efectele lor secundare sunt atat de nasoale, ca nu merita sa le iei.

| Doub a răspuns:

Dansul menstruaţiei

| blackPug97 a răspuns:

Draga mea, in clipa in care o sa iti vina menstruatia o sa regreti ca ai vrut sa vina laughing

| T6yy8r3 a răspuns:

Uite minstruația va apărea atunci cînd corpul tau se va simpe pregătit. Asa ca nu bea prostii ca si pastilele ci asteapta fiindca timpul le va rezolva pe toate

| Cremonaaa a răspuns:

Pastilele "Dufaston"

| Cremonaaa a răspuns:

Pastile duphaston