| sophy_5853 a întrebat:

Mi-a distrus viata sad
l-am iubit enorm si am sacrificat totul pentru el, dar azi am descoperit ca nu e persoana pe care o credeam. am crezut ca si el ma iubeste la fel de mult, dar m-am inselat. nu stiu cum sa trec peste atatea lucruri, cum sa il uit cand nu pot sa traiesc fara el? dar nu pot sa il iert niciodata sad

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Nu ti-a distrus nicio viata! Stiu ca simti probabil ca ti-a tradat increderea, sentimentele si tot ce iti imaginasei ca va presupune relatia voastra. Dar, nu te astepta ca noi, niste straini sa dam sfaturi prea bune. Stii de ce? Numai tu stii ce simti, tu stii ca esti puternica, ca asa cum ai putut deschide calculatorul si intra pe acest site, asa vei putea sa continui sa faci lucrurile normale pe care le-ai facut pana acum. Si va trece timpul, si vei suferi din ce in ce mai putin, pana va deveni o amintire. nici urata, nici frumoasa, doar o amintire. Gandeste-te ca n-ai de ce sa stai pe loc. Tu n-ai gresit cu nimic. Stiu, e total aiurea, din ce spui deduc ca il iubesti enorm, dar ia pune-te tu in pat si spune-ti: Ba, la anul pe vremea asta, n-oi fi tot in patu' asta, bocind dupa el! enerveaza-te pe tine ca plangi degeaba! Si fa ceva, iesi cu prietenele, impuie-le capul cu ce ti s-a intampla, ca asta fac prietenii (vorbesc serios aici, nu te iau la misto), mai fa-ti o unghie, apuca-te de facut/mancat prajiturele, plimba cainele. Orice! Si iti va trece intr-un final! Totul trece, da? Te pup

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Linistestete! foarte bine ca ai avut puterea sa pui punct!
gandeste-te ca in lumea asta sunt multi care te pot iubi si aprecia asa cum esti u! stiu ca doare, dar incearca sa nu mai dai inapoi! nu merita d vreme c nu te-a apreciat si iubit inseamna ca nu te merita si ca meritzi ceva mai mult!
in momentul d fata si poate ink cateva luni de acu incolo nu vei putea trece peste, e dureros vor fi noptzi la rand cand vei adormi plangand si te vei trezi tot asa dar macar sti ca intr-o zi va iesi soarele si p strada ta!
nu da inapoi!

| Papusik a răspuns:

Nici nu merita sa-l ierti.
Asta e Viata merge inainte.
Cauta-ti o persoana... care sa te iubesca

| Allexis a răspuns:

Ei, cum sa nu poti trai fara el? Daca nu te iubea, inseamna ca nu a meritat iubirea ta. O sa o merite altcineva. Nu-ti face griji happy

| agentulagent a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa gasesti o alta persoana compatibila cu tine si il vei uita foarte usor. Pana atunci te asigur ca va fi greu. Daca cineva este alaturi de tine, se comporta fumos si incepi sa il iubesti, ai sa il uiti repede.
Pupici, bye

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ceea ce nu te omoara te face mai puternica!
Si nu uita: '' dupa barbati si dupa autobuz sa nu alergi niciodata, dupa 10 minute trece altul''winking

| DorelSudoru a răspuns:

NU tia distrus viata esti doar suparata pe moment si o sa vina altul si altul...

| Diana_7761 a răspuns:

Sunt doua solutii : 1. sa incerci sa te seci de sentimente.sa nu`ti mai pese si sa te gandesti ca "dupa un altu tot un altul vine". 2. chiar sa aplici fraza asta si sa-ti gasesti pe altu care te poate face sa il uiti. si incearca sa nu mai suferi asa ...pentru oricine.ca daca suferi de fiecare data cand stai cu un baiat, o sa devii fragila si usor de spart ca sa zic asa. Imi pare rau pentru tine si bafta multa.nu uita, baietii sunt baieti, dar se gasesc la orice colt de strada.

| sophy_5853 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi. poate ca a fost supararea de moment care m-a facut asa "disperata si vulnerabila"...dar dupa cativa ani petrecuti langa o persoana, nu mai sti sa continui fara ea. E ca mersul pe bicicleta ca sa spun asa, o sa dureze un timp pana o sa invat din nou sa fiu fericita si sa nu imi pese. si sper sa fiu puternica asa cum am fost si cand am luptat impotriva tuturor pentru o iubire care nu merita. dragostea e oarba, e adevarat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata merge inainte, cu bune si rele, important este sa iti revii si sa te gandesti ca meriti ceva mai bun.Succes!

| NeverBeAlone a răspuns:

Stiu prin ce situatie treci pentru ca am trecut si eu si te inteleg foarte bine. Mie mi-a luat cateva luni buni ca sa il uit. E foarte greu dar incearca sa privesti partea buna a lucrurilor.e bine ca ai aflat acum si nu mai tarziu. si calmeaza`te.ca ai o viata inainte. Si o sa gasesti un baiat care sa te iubesca asa cum meriti. Acum incearca sa te iei cu alte lucruri si sa uiti de el. Si stii care e diferenta dintre un barbat si o femeie? Barbatul se da smecher si zice ca nu ii pasa, dar dupa aia sufera. Femeia intai sufera si plange si dupa aia nu-i mai pasa. Asa si tu acum.stiu ca o sa fie greu la inceput. Dar gandeste pozitiv si nu pune chiar totul la suflet. gandeste`te ca poate lui nici macar nu ii pasa si tu stai si plangi.
Sper ca o sa fii bine, chiar daca e greu.
agdt :X >big grin

| Diana_6899 a răspuns:

Stiu eu cum big grin.
Stai mai mult cu prietele/prietenii si nu te mai gandi la el/ea si incearca sa treci peste asta. Stiu ca este greu happy dar cu timpul se va rezolvawinking. Si stai linistit(a) pentru ca daca te-a inselat, nu te-a meritatwinking.

| Stefy_7982 a răspuns:

Poti gasi alta persoana care sa te faca fericita. Daca incepi so iubest vei uita de el.Dar ori ce ai face, nu iti pune streangu in gatstraight face